Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 24-04-19 21:45 #1
    Cool Απορία αν πρέπει να κόψω την σκόνη πρωτεΐνη ;
    Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος στην σελίδα και έχω κάποιες απορίες και αν μπορούσατε να με βοηθήσετε .
    Είμαι 22 χρόνων και γυμνάζομαι 3 χρόνια και εδώ και ένα 1χρονο πόρων συμπλήρωμα πρωτεΐνη μετά την προπόνηση. Η γυμνάστρια που με βγάζει προγραμμα με είπε μα την κόψω και να πάρω αμινοξέα και cla.
    Το ερώτημα μου είναι να την κόψω ; Άμα την κόψω θα χάσω κακιά κιλά, πριξιματα που έχω ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-04-19 00:24 #2
    Προεπιλογή
    κατα αρχην καλος ηρθες στην παρεα μας
    Για ποιο λογω να σταματησεις την πρωτεινη,και να παρεις αμινο και cla,δε λεω πως ειναι λαθος αλλα θα ηθελα να μας ελεγες το γιατι.
    Οχι δεν θα χασεις τα μπαλαρισματα σου αν σταματησεις το συμπληρωμα πρωτεινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-04-19 10:11 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα φίλε. Με είπε η γυμνάστρια επειδή περνεις αρκετό καιρό την πρωτεΐνη ο οργανισμός σου μαθαίνει και ότι είναι καλό 3 μήνες να την κόψεις. Και τώρα μπαίνω σε περίοδο για στέγνωμα και με είπε να πάρω αμινο και cla.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-04-19 14:54 #4
    Προεπιλογή
    Οκ αλλα με το ιδιο σκεπτικο θα πρεπει να κοψεις και το κοτοπουλο.τελος παντων ολα καλα,παντως μην αγχωνεσαι δεν θα χασεις ουτε κιλα ουτε μπαλαρισμα αν σταματησεις την σκονη,και κατι τελευταιο αν θελεις να γραμμωσεις δωσε βαση σε φαγητο ,προπονηση και οχι τοσο στα συμπληρωματα.
    καλη συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-04-19 18:44 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.605
    Προεπιλογή
    Φιλε η πρωτεινη μια αλυσίδα αμινοξέων είναι , οπότε αν πάρεις πρωτεινη διασπάται αυτη η αλυσίδα και οδηγείται στην πέψη.
    Οπότε είτε πάρεις αμινοξέα ειτε πάρει πρωτεινη, οδηγείσαι στο ίδιο αποτέλεσμα..
    Άποψη μου, αν είναι ωραία η γυμνάστρια, βγάλτην για κανα ποτό και όταν σου λέει για συμπληρώματα, αλλαζε κουβέντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-04-19 18:50 #6
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά με βοηθήσατε .Φιλαρακι η γυμνάστρια μου είναι ποιο Τούμπανο μαι από εμένα κατεβαίνει σε αγώνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-04-19 17:50 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.605
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvasHELLAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά με βοηθήσατε .Φιλαρακι η γυμνάστρια μου είναι ποιο Τούμπανο μαι από εμένα κατεβαίνει σε αγώνες
    Το Point φίλε είναι πως αυτά που σου λέει, δεν ισχύουν, η σωματική της κατάσταση μπορεί να ειναι απόρροια χρόνιας προπόνησης, καλής διατροφής κτλ.
    Εγω απλά στο έθιξα για να μην θεωρήσεις δεδομένο πως ότι σου λεει κάποιος πιο γυμνασμένος είναι κανόνας γιατί αυτό ήταν το ζητούμενο της ερώτησης. Ολα καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-04-19 13:18 #8
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ δε διαφωνώ με τη γυμνάστρια πάντως

    Κι εγώ όσο πλησιάζει το καλοκαίρι συνήθως αντικαθιστώ τη πρωτεΐνη με αμινοξέα όχι όμως επειδή συνηθίζει το σώμα
    Απλά οι πρωτεΐνες δεν είναι μόνο πρωτεΐνες και εκτός του ότι περιέχουν ένα σωρό άλλα καλούδια πάντα υπάρχει και η αμφιβολία αν είναι αλεύρι η όχι
    Απάντηση με παράθεση