Καλημερα θελω να κανω μια ερωτηση για συμπληρωματα.Κανω γυμναστηριο κοντα στα 2 χρονια και εχω δοκιμασει διαφορες πρωτεινες ειτε βρωμικες ειτε καθαρες.Το θεμα μου ειναι οτι εχω κανει εγχειρηση στην καρδια (κανω εξετασεις καθε χρονο) και θελω να ρωτησω αν παρω κρεατινη αν θα υπαρχει προβλημα.Ξερω οτι δεν ειστε γιατροι απλα μηπως εχει καποιος παρομοιο περιστατικο.Η γιατρος που πηγαινω οταν ακουσε οτι παω γυμναστηριο μου ειπε να μην σηκωνω πολλα κιλα (ειμαι 67 κιλα ,μπαρα σηκωνα 70-75) και μου ειπε να τα ελαττωσω οποτε τωρα κανω drop sets με λιγοτερα κιλα (κυριως για στηθος).Της ειπα οτι παιρνω πρωτεινη (την gold standard της ΟΝ ) και μετα απο ψαξιμο που εκανε και αυτην την βρηκε καθαρη και πολυ καλη,πραγμα που ηξερα ηδη .Θα την ρωτησω και για την κρεατινη απλα ηθελα μια γνωμη πρωτα γιατι οι γιατροι (οι περισσοτεροι) ειναι προκατηλειμενοι με τα συμπληρωματα

Οσο αφορα το φαγητο γιατι ξερω οτι θα ρωτησετε και εμενα οταν μου λενε παιδια που τωρα ξεκινανε γυμναστηριο για συμπληρωματα τους λεω να φανε πρωτα,λογω δουλειας το πρωι και σχολης το απογευμα και μετακινησεων με λεωφορεια κλπ δεν κανω τα γευματα που θα ηθελα να κανω κυριως κανω 4-5 γευματα μεσα στην μερα