Θέμα: υψος

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 07-11-10 15:50 #1
    Smile υψος
    παιδια υπαρχει κανενα προβλημα να μεινω στασιμος στο υψος που ειμαι επιδη κανω βαρη διαβασα καπου να μενουμε μακρια απο τα βαρη πολυ μακρια οταν ειμαστε στην εφηβεια αλλα επισης διαβασα εδω στο φορουμ οτι αυτο ειναι μυθος αλλα αντιθετως αμα δεν κανουμε υπερβολικα κιλα θα εχουμε αντιθετο αποτελεσμα επισης κατι αλλο ειμαι 15 και κατι ειμαι ενα 1.73 θα παρω και αλλο υψος λενε οτι ο ανδρας παιρνει υψος εως τα 21
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-11-10 15:53 #2
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    κοιτα, αρχισα μικρος αρκετα τα βαρη και με μαλακισμενο τροπο.
    ειμαι 21 ειμαι 1,67 βια.
    κοντος.ε δν εχει σχεση ρε φιλε τα βαρη.η μανα μου ειναι 1,50 κ ο πατερας μου
    1,70.ποσο να γινω?δυο μετρα?
    ιστοριες ειναι ολα αυτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-11-10 15:55 #3
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    η μονη περιπτωση να σου πει καποιος αν θα ψηλωσεις κι αλλο ειναι να τον λενε Νοστραδαμο...μπορει να παρεις 10 ποντους μπορει και κανενα...εγω ειμαι 1.82 απο τα 16 μου,και καποιοι που ηταν 1.75 τωρα μου ριχνουν ενα τριποντο...
    οσο για τα βαρη και αναπτυξη ισχυει για συκγεκριμενες ασκησεις και για πολλα κιλα μονο...μην ανησυχεις...
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-11-10 16:02 #4
    Smile
    εγω που σηκωνω σε μεσο ορο 30 με 45 κιλα ειναι καλα ??????
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-11-10 16:06 #5
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που σηκωνω σε μεσο ορο 30 με 45 κιλα ειναι καλα ??????
    καταρχην που τα σηκωνεις?κατα δευτερον δε ξερω αν ειναι πολλα γιατι δεν ξερω ουτε τα κιλα σου ουτε τιποτα...τριτον δε χρειαζεται να μου τα πεις γιατι σου ειπα μονο σε ιδιαιτερες περιπτωσεις συμβαινει αυτο...μη μασας αγορινα,συνεχισε τη σωστη προπονηση....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-11-10 16:13 #6

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    σε ακραιες περιπτωσεις ο ανδρας εχω ακουσει οτι ισως ψηλωνει ως και τα 25 του(εστω και χιλιοστα).εγω παντως συνεχισα να ψηλωνω και αρκετα μαλιστα και μετα τα 20.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-11-10 16:13 #7
    Προεπιλογή
    τουλαχιστον μπορειτε να μου πειτε αμα γινεται ποιες ασκησεις σου προκαλουν αυτο το προβλημα με το υψος γιατι δεν εχω ιδεα ????????
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-11-10 17:09 #8
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ακραιες περιπτωσεις ο ανδρας εχω ακουσει οτι ισως ψηλωνει ως και τα 25 του(εστω και χιλιοστα).εγω παντως συνεχισα να ψηλωνω και αρκετα μαλιστα και μετα τα 20.
    Όλα αυτά είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Εγώ σταμάτησα να ψηλώνω στα 17 όπως και αρκετά ακόμα παιδιά που ξέρω τα οποία είχαν πρόωρη ανάπτυξη.
    Άλλοι πάλι ψηλώνουν και μετά τα 20.
    Τώρα τα 25 μου φαίνονται λίγο υπερβολικά και το να μιλάμε για χιλιοστά δεν νομίζω πως είναι κάτι εύκολα μετρήσιμο ώστε να βγουν σαφή συμπεράσματα.

    Πάντως συμφωνώ πως το γυμναστήριο γενικά δεν επηρεάζει. Μόνο ορισμένες ασκήσεις ενδέχεται να είναι επιβαρυντικές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-11-10 17:16 #9

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    προφανως και δε το γενικευω.οπως καποιοι εινα ι εξαιρεσεις και σταματανε να ψηλωνουν στα 14-15,αλλοι ενδεχομενως ψηλωνουν και στα 20φευγα τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-11-10 18:50 #10
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    ο ανδρας σταματαει να ψηλωνει στα 21 διοτι τοτε τελειωνει και η περιοδος της εφηβειας. Η γυναικα σταματα στα 18 για τον ιδιο λογο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-11-10 19:38 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    τουλαχιστον μπορειτε να μου πειτε αμα γινεται ποιες ασκησεις σου προκαλουν αυτο το προβλημα με το υψος γιατι δεν εχω ιδεα ????????
    Tα Σκουωτ θα μπορουσε να πει καποιος [ημικαθισματα] αλλα κατ' εμε καντην και αυτην με πολυ λιγα κιλα και πολυ σωστα.Βαζε κιλα δηλαδη ωστε να κανεις ανετα 12 επαναληψεις.

    Αν μπορουσαμε να υποθεσουμε και να συγκρινουμε και δεν ξερω αν υπαρχουν ερευνες επι τουτου οτι θα εχανες 1,2 ,3 ποντους με τα πολλα οφελη που θα αποκομισεις απο τα βαρη και την γυμναστικη γενικοτερα, μακροπροθεσμα μαλλον η ζυγαρια γερνεις προς το β.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-11-10 20:14 #12
    Το avatar του χρήστη hunteranimator

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    σαλαμινα
    Μηνύματα
    342
    Προεπιλογή
    εγω στα 14 μου σταματησα στο μαγικο υψος 1,71 μετα στα 17 μου εγινα 1,73 μεχρι τα 20 ουτε ενας ποντος και στα 23 μου τωρα πλεον ειμαι 1,76.Βαροι εκανα στα 14 μου μεγαλη μου πατατα!!!!!δεν τα εκανα σωστα εκανα και πολλα και η διατροφη μου ισως η ποιο αθλια everΗμουν τρομερα ξεροκεφαλος,στα 15 μου σταματησα τα βαροι και εκανα απο τα 18 και μετα περιστασιακα οποτε ειχα ορεξης μεχρι τα 21 που το πηρα προσωπικα.Συμπερασμα δικο μου ειναι πως τον κυριο ρολο τον παιζουν τα γονιδια και η διατροφη και υστερα τα βαροι βεβαια αν καποιος εφηβος κανει αρσης θανατου 60 κιλα 80 κιλα +++ αυτο σιγουρα θα του μειωσει ποντους[εξαρταται και το καλουπωμα του αλλα και αλλους παραγοντες.
    ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ...
    ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...
    Η ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΤΥΧΕΡΗ...
    ΠΑΘΑΙΝΩ...ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΩ...ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...
    ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...
    ...ΠΑΘΑΙΝΩ...ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ...ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΩ...ΑΥΤΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-11-10 22:10 #13
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ανδρας σταματαει να ψηλωνει στα 21 διοτι τοτε τελειωνει και η περιοδος της εφηβειας. Η γυναικα σταματα στα 18 για τον ιδιο λογο.
    Λάθος φίλε μου!
    Ο άντρας μπορεί να σταματήσει από τα 13! Η γυναίκα ουσιαστικά όταν της έρθει η περίοδος είτε σταματά είτε ψηλώνει λίγο.

    Πάντα υπάρχουν βέβαια εξαιρέσεις.

    Εγώ όσο ήμουν σοτ γυμνάσιο ψήλωνα 9-10 εκατοστά το χρόνο και ξαφνικά σταμάτησα στα 14 στο 1.80. Μέχρι τα 19 έβαλα άλλο 1 εκατοστό και αυτό ήταν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-11-10 22:25 #14
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο metz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος φίλε μου!
    Ο άντρας μπορεί να σταματήσει από τα 13! Η γυναίκα ουσιαστικά όταν της έρθει η περίοδος είτε σταματά είτε ψηλώνει λίγο.

    Πάντα υπάρχουν βέβαια εξαιρέσεις.

    Εγώ όσο ήμουν σοτ γυμνάσιο ψήλωνα 9-10 εκατοστά το χρόνο και ξαφνικά σταμάτησα στα 14 στο 1.80. Μέχρι τα 19 έβαλα άλλο 1 εκατοστό και αυτό ήταν.
    ναι μπορει οπως το ειπες..θεωρητικα σου λεω τι γινεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-11-10 22:26 #15
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hunteranimator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαροι εκανα στα 14 μου μεγαλη μου πατατα!!!!!δεν τα εκανα σωστα εκανα και πολλα και η διατροφη μου ισως η ποιο αθλια ever
    ετσι οπως τα λες λαθη του παρελθοντος..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία