Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 25-06-19 18:01 #1
    Προεπιλογή Κρεατίνη creapure
    Καλησπέρα κύριοι και κυρίες..Reflex nutrition creapure creatinine θέλω να μου πείτε γνώμες για το προϊόν αν υπάρχει κάποιος γνώστης του συγκεκριμένου..Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-06-19 18:50 #2
    Προεπιλογή Επιλογή κρεατίνης
    Καλησπέρα σας μέχρι τωρα χρησιμοποιούσα την κρεατίνη reflex nutrition creapure και οπως κατάλαβα μετα απο αρκετή χρήση δεν ειναι τοσο για πριξήματα ή δεν είναι για μενα η συγκεκριμένη, θα ήμουν ευγνώμων αν μου προτείνατε κάποιες οι οποίες ειναι καθαυτού για όγκο..ειμαι στο 1.78 και 69 kg 10 χρονια αθλητής..Ευχαριστω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-06-19 22:13 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα φιλε.
    Το θέμα όγκου, δλδ αύξηση καθαρής μυικής μάζας είναι ένα ολοκληρο κεφάλαιο απο πολλές συνισταμένες (Διατροφή, ερέθισμα του σώματος μέσω της προπόνησης για μυική υπερτροφία κτλ)
    Η κρεατίνη βοηθάει προς αυτή την κατεύθυνση και γενικά μια creapure είναι μια στάνταρ επιλογή που δεν σε προδίδει, όπως και η Reflex ειναι τίμια εταιρία.
    Αν θα ήθελες μια άλλη επιλογη κρεατίνης (σου απαντώ μονο στο συγκεκριμένο σου ερώτημα, χωρίς να αναλύσουμε τα υπόλοιπα - εξισου σημαντικά - ) θα σε πήγαινα σε μια φόρμουλα- blend κρεατινών (πολλών πηγών) όπως το Creatine Mega Strong της NUTREND ή την Complete Creatine της Stacker2.
    Θα σου ξαναπώ όμως, πως αν δεν σου τρέχει το πλάνο σου, μπορεί να χρειαστεί να δείς και τις άλλες παραμέτρους αν τις τηρείς σωστά, χωρίς να αποκλείω πως ένα συμπλήρωμα να μην "κούμπωσε" στον οργανισμό σου.
    Καλώς ήρθες στο forum
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-06-19 22:17 #4
    Προεπιλογή
    Αν θέλεις κάνε ένα κόπο και κάνε μια αναζήτηση στην ενότητα με τα συμπληρώματα εκεί θα βρεις αρκετά άρθρα για την κρεατνη, που θα σε βοηθήσουν να βρεις αυτό που θέλεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-06-19 23:21 #5
    Προεπιλογή
    Καλώς σας βρήκα παίδες!! Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας..την creapure τη χρησιμοποιούσα χωρίς φόρτωμα δηλαδή απο την στιγμή που την ξεκινούσα 5g -ενα σκούπ κάθε ημέρα στο μεσημεριανό μου για 8 εβδομάδες περιπου. Μηπως θα ηταν καλύτερα να την έπαιρνα αμέσως μετα η αμεσως πριν την προπόνηση μου; Το ρωτάω γιατι με όσους μίλησα για το συγκεκριμένο προϊόν μου είπαν τα καλυτερα, και το επέλεξα μετα απο αρκετό ψάξιμο..Λέτε να παίζει κάποιο ρόλο;;
    Ειμαι άσχετος στις κρεατινες, ολο τον καιρό που ήμουνα αγωνιστικός χρησιμοποιούσα την progenex more muscle σαν πρωτεΐνη και ήμουν κομπλέ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-06-19 07:26 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Δεν χρειάζεται φόρτωμα, αυτά τα πρωτοκολλα λήψης έχουν εγκαταλειφθεί.
    Θα παίρνεις 5 γρ μετά την προπόνηση, ενώ τις ημέρες εκτός προπόνησης μπορείς να παίρνεις κάποια στιγμή της ημέρας, πχ με το πρωινό σου.
    Απάντηση με παράθεση