Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 22-06-19 21:44 #1
    Προεπιλογή Ερωτήματα σχετικά με τη διατροφή
    Τά ανθιυγειηνα όπως ένα παράδειγμα γλυκά έχουν πολλές θερμίδες, και αν περάσεις τόν όρο έχει αποτέλεσμα να παχύνεις, ωμως εκτός από ότι σου αυξάνει τα κιλά, σού ασχημενη και τό σώμα; Πιο άχαρο,με κοιλίτσα; Μπορεί να τρως γλυκά, σοκολάτες, σουβλάκια,κακοί υδατάνθρακες κλπ, αλλά να μετράς τής θερμίδες για να μήν ξέφυγης καί βάλεις κιλά, αλλά γίνεται να διατηρείς ωραίο το σώμα σου; Η μηπος τό αδύνατο σου σώμα όμως διατηρείτε αδύνατο αλλά θά φαίνεται κάπως άσχημο αδύνατο;
    Όι κακες τροφές τό σώμα τό μετατρέπουν (μόνο) ανεβαζοντας κιλά;; Η και το ασχημενουν;
    Εκτός απο τή υγεία, αλλά άμα μετράς τίς θερμίδες διατήρησε στα κιλά...
    Μηπος πρέπει να τρώω αρκετά λιγότερο για καλύτερα αποτελέσματα;;
    Υπάρχουν όμως και καλές τροφές πού περιέχουν αρκετές θερμίδες.
    Υπάρχουν καλές τροφές και κακές πού σου ασχημενουν τό σώμα η τό ομορφενουν; Εκτος από τίς θερμίδες που περιέχουν χαμηλές η υψηλές, αν αδυνατίζεις η όχι...
    Γίνεται να αδυνατίσεις που φαινομενικά φαίνεσαι άσχημα με κακή διατροφή;, η να παχύνεις που φαινομενικά φαίνεται όμορφο με καλή διατροφή; Και κάτι άλλο τι γίνεται με την ποσότητα;
    Καλύψτε με σάς παρακαλώ σέ αυτα τά ερωτήματα να μου είναι κατανοητά και επίσης πείτε μου καί μερικά tips.
    Ευχαριστώ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-19 10:14 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    για να απαντηθουν ολα αυτα εχουν γραφτει βιβλια ολοκληρα κ ακομα σε πολλες περιπτωσεις, ακρη δεν βγαινει, οποτε καταλαβαινεις οτι ειναι δυσκολο να παρεις απαντησεις.
    ριξε μια ματια στα αρθρα του φορουμ αρκετα θα σε καλυψουν ως ενα σημειο κ ο,τι αποριες εχεις ρωτας στα αναλογα θεματα.
    αν δεν γνωριζεις ομως τα βασικα στο πως λειτουργει το σωμα θα δυσκολευτεις, δυστυχως..θελει διαβασμα.

    Άρθρα & Μελέτες Μελών
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-06-19 13:16 #3
    Προεπιλογή
    Αν αυτα τά ερωτήματα απαντηθούν καί να μου είναι απόλυτα κατανοητά θά είμαι καλυμμένη, καί πολύ ικανοποιημένη, αυτά τά βασικά τουλάχιστον.
    αλλά διαβάζω διάφορα εδώ, γράφτηκα εδώ πρόσφατα καί έχω ίσως Πιο πολλές γνώσεις, τό μόνο σίγουρο είναι ότι θέλει πολύ ψάξιμο, καί διάβασμα για να μου λυθεί απόλυτα κάθε ερώτημα. Μου προτείνεις οπότε να αγοράσω κάποιο κατάλληλο βιβλίο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-06-19 13:36 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τα αρθρα που σου εδωσα τα διαβασες καθολου?

    Πως παχαίνουμε;


    The Carb Cycling Codex: Κέρδισε μυς και χάσε λίπος σωστά


    Θερμιδικό ισοζύγιο : Ένας μύθος απώλειας βάρους ή η πραγματικότητα;


    Θερμίδες...Είναι απαραίτητο να τις υπολογίζουμε;


    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...


    συμπληρωματικα, αυτο το "απολυτα" που λες δεν υπαρχει, γιατι ολο αυτο το κομματι ειναι μια επιστημη που συνεχως μεταβαλεται κ τα δεδομενα αλλαζουν αναλογα τις γνωσεις που εχουμε τη δεδομενη στιγμη.
    διαβαζεις, δοκιμαζεις, κ βλεπεις τι λειτουργει καλυτερα πανω σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-06-19 14:05 #5
    Προεπιλογή
    Ωραία,!κάποια στιγμή θά διαβάσω τα άρθρα.!
    Οπότε μάλλον ο κάθε οργανισμός δεν είναι ακριβως το ίδιο όμοιο με τον άλλον.
    Καί η ίδια επιστήμη δεν είναι απόλυτα σίγουρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-06-19 15:45 #6
    Προεπιλογή
    Μηπος πρέπει να βλέπω καί τα μακροθρεπτικα συστατικά,να βλέπω δηλαδή τι περιέχει τό κάθε τρόφιμο καί τί σου προσφέρει;;;
    Πρέπει να τά εξετάζω; Να τά παρακολουθώ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-06-19 18:55 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    να τα σακουλεύεσαι, να τα αφουγκραζεσαι..
    Απάντηση με παράθεση