Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 30-06-19 01:23 #1
    Προεπιλογή Φαγητό στο γραφείο,πριν την προπόνηση
    Γειά σε όλους.Μετά απο καιρό αντιμετωπίζω ένα θέμα με τη διατροφή.Σχολάω στις 2.30 και αμέσως πηγαίνω γυμναστήριο αλλά επειδή δεν τρώω τίποτα όλη μέρα,δεν έχω ενέργεια με αποτέλεσμα να κουράζομαι εύκολα και να κάνω την μόνη καλή προπόνηση το Σάββατο.Αν εξαιρέσουμε τον τόνο που δεν τρώω τι θα μπορούσα να φάω πριν;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-06-19 01:42 #2
    Προεπιλογή
    Δεν τρως τπτ όλη μέρα γιατί δεν προλαβαίνεις ? Αν υπάρχει η δυνατότητα να έχεις στέρεο γεύμα πριν την προπόνηση μπορείς να φας κοτόπουλο με ρύζι η κοτόπουλο με πατατα-γλυκοπατατα all time classic,αν πάλι δεν υπάρχει δυνατότητα για στέρεο γεύμα πιες ρόφημα πρωτεΐνης που αντικαθιστά το γεύμα για το λόγο ότι περιέχει αρκετή ποσότητα από υδατάνθρακες και θα σου δώσει ενέργεια για το γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-06-19 12:31 #3
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Όταν λες τίποτα, ούτε πρωινό?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-06-19 13:13 #4
    Προεπιλογή
    Το πρωί στις 7.30 τρώω ένα σάντουιτς με κοτόπουλο τυρί ντομάτα. Απο πρωτείνη παίρνω τη Scitec whey μετά την προπόνηση.Απο οτι βλέπω και πριν να πίνω μια δόση έχει 1.9gr υδατάνθρακες.Δεν έχω δυνατότητα να κάνω μεγάλα γεύματα πριν λόγω φόρτου εργασίας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-07-19 10:03 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    1 μηλο και 1 μπανάνα. Κουβαλιούνται εύκολα, τρώγωνται ακόμα και καθ΄οδόν και θα σου δώσουν την ενέργεια που θες. Οld time classic.
    Για ενεργειακά συμπληρώματα επίσης αν θες το συζητάμε, Πχ τζελάκια
    Το πρωτεϊνικό γεύμα κατ΄εμε δεν είναι τόσο sos πριν την προπόνηση, αρκεί να το αναπληρώσεις μέσα στην υπόλοιπη ημέρα.
    Αυτη η προταση καθώς καταλαβαίνω ότι δεν έχεις την ευχερεια ενός στέρεου γέυματος όπως προτείνει ο Δημήτρης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-07-19 15:07 #6
    Προεπιλογή
    Αρχίζω πειραματικά αύριο ένα μήλο μια μπανάνα και ένα σκούπ whey 2 ώρες πριν την προπόνηση.Σκέφτομαι να προσθέσω και ένα intra.Αν έχετε καμιά πρόταση δεκτή,αλλιώς θα πάρω μερικά τζελάκια.Για την ώρα πίνω αυτό που έχει στο γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-07-19 13:12 #7
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    αφου το προβλημα ειναι ελλειψη ενεργειας γιατι δε βαζεις ενα pre μολις φτασεις στο γυμναστηριο?
    ενα νιτρικο θα σε βοηθήσει παρα πολυ

    εγω εχω το ιδιο προβλημα (ενεργειας) λογω low carb διατροφης και μονο με νιτρικο μπορω να βγαλω τη προπονηση που θελω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-09-19 18:56 #8
    Προεπιλογή
    Επανέρχομαι στο θέμα.Πήρα ένα pre workout το God Of War και είδα μεγάλη διαφορά πριν το gym.Πολύ καλή προπόνηση,όχι πρηξίματα αλλά αντοχή και μικρότερα διαλείμματα ανάμεσα στα σετ.

    Σήμερα αγόρασα το Rocky KO άγνωστη εταιρεία και αυτή αν δουλέψει θα γράψω εντυπώσεις.
    Απάντηση με παράθεση