Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 08-07-19 23:20 #1
    Προεπιλογή Επιλογη συμπληρωματος...
    καλησπερα στην παρεα... μιας και δεν εχω ασχοληθει ποτε με γυμναστικες κλπ ψαχνω ψαχνω και ακρη δεν βρισκω...

    εχουμε και λεμε...λογο ενος τροχαιου εμεινα στο κρεββατι για περιπου 7 μηνες μιας και ειχα χασει ολη την κινηση απο την μεση και κατω...σιγα σιγα επανερχεται η κινηση αλλα οι μυες στα ποδια εχουν ατροφησει αρκετα...σε σημειο που μολις σηκωθω ορθιος στο 10 λεπτο κουραζομαι και ψαχνω καρεκλα...
    εχω ξεκινησει καθημερινη φυσιοθεραπεια , πισινα και γυμναστικη αλλα η προοδος ειναι πολυ αργη...

    ψαχνω καποιο συμπληρωμα να δωσει αυτο το κατι παραπανω και να βοηθησει να δυναμωσουν τα ποδια λιγο πιο γρηγορα και να μην κουραζομαι τοσο ευκολα στην γυμναστικη ωστε να κερδιζω καθε μερα κατι περισσοτερο...αλλος μου λεει για πρωτεινη ορου γαλακτος αλλος για isolated αλλος βιταμινες αλλος αμινοξεα... (λεξεις που εγω πρωτη φορα ακουω αφου δεν εχω ξαναασχοληθει)

    τελικα τι ειναι αυτο που θα μου δωσει το κατι παραπανω? καμια ιδεα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-07-19 23:46 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε..επειδη ειχα κ γω πολυ φιλο μου με το ιδιο θεμα στο ενα ποδι ομως, απο τροχαιο...δεν σoy εγραψε ο γιατρος ενεσεις τεστο?
    στον φιλο μου ειχε γραψει τοτε κ τις εκανε τοπικα, καθε 20 μερες περιπου..δεν ξερω αν συνηθιζεται κατι τετοιο, αλλα σιγουρα στον φιλο μου βοηθησε πολυ.
    απο εκει κ περα, πρωτεινη ορου γαλακτος σιγουρα ειναι αυτο που θες, κ ισως κ μια κρεατινη μονουδρικη..η πρωτεινη δεν σε νοιαζει αν ειναι isolate, απλα να ειναι ορου γαλακτος (whey).
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-19 12:48 #3
    Προεπιλογή
    Το σώμα σου θέλει χρόνο για να επανέλθει, οι φυσιοθεραπιες είναι το πιο βασικό να γίνουν σωστά αυτή τη στιγμή, από κει και πέρα μια καλή διατροφή , δεν θα ήταν κακό να βάλεις κάποιο συμπλήρωμα πρωτεΐνης αν σου λείπει από τη διατροφή σου θα βοηθήσει την αποκατάσταση χαμένου μυικου ιστού...

    Στάλθηκε από το M5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση