Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 23-08-19 02:58 #1
    Προεπιλογή Αρχή Ήμισυ Παντός
    Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος στην ιστοσελίδα , με λένε Ιάσονα και είμαι 26. Έχω κάποιες ερωτήσεις γιατί αν και δεν είμαι τελείως πρωτάρης σε ότι αναφορά την γυμναστική με βάρη , δεν έχω ασχοληθεί σοβαρά με την διατροφή μου. Ωστόσο εδώ θα παραθέσω κάποιες φωτογραφίες από την τραγική τωρινή κατάσταση του σώματος μου. 1.78 ύψος και 73 κιλά.

    Όνομα: 20190823_023935.jpg Εμφανίσεις: 463 Μέγεθος: 56,6 KBΌνομα: 20190823_023335.jpg Εμφανίσεις: 446 Μέγεθος: 58,4 KBΌνομα: 20190823_024252.jpg Εμφανίσεις: 410 Μέγεθος: 47,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-19 17:37 #2
    Προεπιλογή
    Είσαι σε καλό δρόμο! Πρόσεχε μην λυπώσεις περισσότερο στην προσπάθειά σου να ανέβεις γιατί όπως βλέπω παίρνεις στη μέση. Αν φτιάξεις την διατροφή σου ενδεχομένως θα ανέβεις μυικά και θα πέσεις σε λίπος τον πρώτο καιρό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-08-19 00:06 #3
    Προεπιλογή
    Ναι η αλήθεια είναι πως σε εκείνο το σημείο παίρνω λίπος. Τώρα ξεκίνησα γυμναστήριο μετά αποχή πολλών μηνών , σχεδόν έτους. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ισο-θερμιδική διατροφή στις 2700 θερμίδες , τι λες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-19 03:18 #4
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω αν ο στόχο σου είναι να κατέβεις σε αγώνες ή να κάνεις κάτι πολύ γρήγορα. Δεν είμαι ειδικός αλλά εγώ στη θέση σου αν δεν είχα το άγχος του χρόνου θα το έκανα όπως το λες. Θα ξεκινούσα ισοθερμηδικά για ένα διάστημα πχ 2-3 μήνες με τουλάχιστον 120γρ πρωτείνης/ημέρα. Βλέπω πώς πάω, αν βγαίνουν οι προπονήσεις καλά αν αλλάζει ο καθρέπτης. Μετά θα ανέβαζα σταδιακά θερμίδες για ένα μεγάλο διάστημα πχ 4-5 μήνες και ας έβαζα λίγο λίπος. Ας βάζεις πχ 1 κιλό τον μήνα. Μετά δουλεύεις πάλι λίγο ισοθεμιδικά και βλέπεις και κάνεις. Μικρές αλλαγές όχι απότομα πράγματα, ούτε να παίρνεις πολύ λίπος. Και μικρά cut αν χρειάζονται. Αν η διατροφή σου είναι οκ το σημαντικότερο είναι να μην χάνεις μέρες στη γυμναστική σου. Δηλαδή να τα παρατάς 1-2 βδομάδες λόγω τραυματισμού, ή από υπερβολική κούραση κτλ. οπότε και εκεί θέλει μέτρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-19 08:26 #5
    Angry
    Ο στοχος μου ειναι απλα να φτιαξω ενα καλο σωμα... Δεν θελω να γινω ντουλαπα , να φτασω περιπου στα 80 κιλα και μετα οσο ειναι εφικτο λιγοτερο λιπος πανω μου. Νομιζω θα εδειχνα καλα περιπου στα 78 , μιας και δεν ειμαι πολυ ψηλος.
    Εν το μεταξυ, τωρα που ξεκινησα να μετραω θερμιδες , νομιζω πως τις περισσοτερες μερες ημουν υποθερμιδικα με κακης ποιοτητας τροφες και 1-2 γευματα... Ισως εκει οφειλεται η σαμπρελα.
    Θα συνεχισω ισοθερμιδικα και θα επανελθω σε εναν μηνα με νεες φωτο.
    Απάντηση με παράθεση