Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 24-08-19 20:37 #1
    Προεπιλογή Λιποδιαλυτες - πρωτεινες και συμπληρώματα
    μετά απο 2 σχεδόν χρόνια χωρίς γυμναστική και 15 επιπλέον κιλά είπα να ξανά αρχίσω, να βρω λίγο την φόρμα μου! στόχος ειναι απο τα 100 κιλα που ειμαι τωρα να παω στα 80-82 που ήμουν (1,80 ύψος)! θελω ομως βοήθεια να επιλέξω τα βασικά συμπληρώματα που χρειάζομαι για να το πετύχω πιο εύκολα και γρήγορα! παω γυμναστήριο 2-3 φορές την εβδομάδα και εχω ενα 20λεπτο τρέξιμο και τον υπόλοιπο χρόνο βαροι! έλεγα να πάρω κάποιους λιποδιαλυτές να βοηθήσουν και μια whey πρωτεινη! εχετε καποιες να προτείνετε? εβλεπα τις L-carnitine και φαίνονται πολλά υποσχόμενες και χωρίς διεγερτικές ουσίες και καφεΐνη που εχω μεγάλη ευαισθησία! επίσης η μονη πρωτεινη που δεν μου προκαλούσε πρήξιμο και αερια ηταν της biotech χωρις την γλουτένη! υπάρχει κάποια αλλη που να μπορώ να δοκιμάσω? τα συμπληρώματα αυτα θα τα παίρνω μαζί με την κοπέλα μου, δεν υπάρχει πρόβλημα ετσι? ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-08-19 21:32 #2
    Προεπιλογή
    Νομίζω πως η προπόνησή σου είναι λάθος για αυτό που θες να κάνεις δηλαδή να χάσει λίπος. Εκτός αν προσέξεις πολύ τη διατροφή σου και θέλεις να γίνει σε μεγάλο βάθος χρόνου. Όσο για τους λιποδιαλύτες που λες δεν νομίζω θα σε βοηθήσουν ειδικά με τόσο λίγο αεροβική. Ουσιαστικά δεν είναι αεροβική αλλά ζέσταμα. Πάντως η L-carnitine είναι οκ.
    Απάντηση με παράθεση