Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 23-09-19 00:36 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα γυμναστικής.
    Καλησπέρα σας..
    Θα ήθελα την βοήθεια σας και την συμβουλή σας.
    Εδώ και κάποιο καιρό κάνω μια πρωτεΐνικη διατροφή. ( dukan ) .
    Έχω χάσει μέχρι στιγμής 35 κιλά.
    Έχω ακόμα 23-25 κιλά να χάσω και τελείωσα..
    Όσον αφορά το γυμναστήριο.. Και για να χάσω και άλλο λίπος και να γραμμωσω παράλληλα θέλει και βάρη σωστά?
    Κάπου διάβασα ότι για να δεις αποτέλεσμα θέλει 2 φορές την εβδομάδα να γυμνάζεις τον κάθε μυ αυτό ισχύει ή όχι?
    Και πόσες επαναλήψεις και σετ κάνεις.?
    Σας ευχαριστώ πολύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-09-19 16:40 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    αρχικα καλως ορισες.κατα την δικη μου ταπεινη γνωμη κακως ακολουθεις τετοιες χημικες διαιτες.πρωτιστος λογος απο θεμα υγειας ειναι ο,τι χειροτερο και αυτο δεν το λεω εγω αλλα υπαρχουν αποδειξεις.σε πολλους ανθρωπους τετοιες διαιτες εχουν δημιουργησει σημαντικα προβληματα υγειας που στο μελλον δεν λυνονται και εχουν προκαλεσει ανεπανορθωτη ζημια.επισης τετοιες διαιτες αργοτερα αποφερουν τα αντιθετα αποτελεσματα,δηλαδη απο καποιο σημειο και μετα θα σταματησεις να χανεις και θα εχεις επιβραδυνει τοσο τον μεταβολισμο σου που θα παιρνεις κιλα με οποιαδηποτε ποσοτητα τροφης.
    τωρα στο θεμα προπονησης ολα ειναι σχετικα και τιποτα δεν ειναι απολυτο.απλα υπαρχουν καποιες βασικες οδοι πανω στις οποιες βαδιζουμε και εξελισσομεθα.το αν θα δουλεψεις μια φορα τον μυ η' δυο δεν θα εχει μεγαλη διαφορα αν δεν λαβεις σαν βασικη παραμετρο την ενταση που θα καταβαλεις,την τεχνικη που θα χρησιμοποιησεις κτλ.αλλωστε το σωμα συνηθιζει πολυ ευκολα και χρειαζονται εναλλαγες σε μαθοδους προπονησης.ξεκινας με ενα χ προγραμμα και μετα αυξανεις τα σετ η' τα κιλα,χρησιμοποιεις καποιες τεχνικες οπως ντροπ σετ η σουπερσετ,δισετ κτλ και βλεπεις το σωμα πως ανταποκρινεται...
    εγω θα προτεινα να κατσεις αρχικα να διαβασεις καποια απο τα πολυτιμα αρθρα του φορουμ,να φτιαξεις μια διατροφη με ποικιλια τροφων αναλογα τα στατς σου και του στοχου σου και μετα να δημιουργησεις ενα προγραμμα προπονησης.μπορεις να τα παραθεσεις εδω και να βοηθηθεις απ'ολους μας.τωρα για να σου πει καποιος γυμνασε μια φορα τον μυ η' δυο,πιστεψε με δεν θα σε βοηθησει...
    ελπιζω να σε βοηθησα λιγο...καλο διαβασμα...
    Απάντηση με παράθεση