Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 09-10-19 15:31 #1
    Προεπιλογή Πρώτη φορά κρεατίνη
    Καλησπέρα
    Όπως λέει κι ο τίτλος σκέφτομαι να πάρω πρώτη φορά κρεατίνη απλά είμαι σε σκέψη γιατί γενικά έχω φούσκωματα στο εντερο και διαβάζω οτι μπορει να διαταραξει το συστημα...
    Για τα φουσκωματα παιρνω προβιοτικα το πρωι και στο μεταπροπονητικο(4ο γευμα,σκουπ μαζι με υδατανθρακες) και με εχουν λιγο καλυτερα και τωρα σκεφτομαι και τα πεπτικα ενζυμα για το μεταπροπονητικο.
    Εντωμεταξυ μετα απο αυτο το γευμα που ανεφερα (μετα απο 1 ωρα και κατι) εχω και το τελευταιο γευμα της ημερας μονο που η ωρα που το τρωω ειναι γυρω στις 10,30μμ με 11μμ. Οποτε ειναι 2 γευματα πολυ κοντά και παιζει να με φουσκωνουν περισσότερο.
    Οπότε σε αυτο το σενάριο σκεφτομαι μηπως με βαρύνει πιο πολύ η κρεατίνη που θέλει και κάμποσο νερό και τελικά φουσκώνω περισσότερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-10-19 20:04 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να ξερεις.
    επισης αυτο για το παραπανω νερο δεν ισχυει..επισης ο χρονισμος των γευματων σου που αναφερεις, ειναι ασχετος με το θεμα..θα παρεις μια απλη μονουδρικη κ θα την βαζεις στο μεταπροπονητικο σου σεηκ, δεν χρειαζεται να παιρνεις καπου αλλου μεσα στη μερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-10-19 08:32 #3
    Προεπιλογή
    Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι μετά την προπόνηση να φας το γεύμα σου, φαγητό.
    Την πρωτεΐνη μπορείς να την πάρεις πριν η μέσα στην προπόνηση.
    Έτσι θα κερδίζεις επιπλέον χρόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-10-19 11:52 #4
    Προεπιλογή
    Οκ ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση