Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 16-10-19 03:33 #1
    Προεπιλογή Πρωτεινη με δεξτροζη
    καλησπερα παιδια,
    ειμαι 22 χρονων 74 βαρος και για μερικους μηνες τωρα περνω whey πρωτεινη της οn. προσφατα ενας τύπος σε ενα καταστημα με συμπληρώματα μου είπε μαζί με την πρωτείνη να πέρνω και δεξτρόζη γιατι αφομοωνεται καλύτερα. οποτε η ερωτηση μου είναι, πόση ποσοτητα δεξτόζης να αναμιγείω με την πρωτείνη. σημειοτεον περνω 2 σκουπ τη μερα πρωτείνη το ενα απο τα δυό μετα την προπονηση, και προπονηση παω 3-4 φορες την βδομαδα. να περνω την δεξτρόζη καθε μερα στο ιδιο μιγμα με την πρωτεινη ? ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-10-19 20:15 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε, δεν ισχυει αυτο που σου πε.
    αν τωραπαλι θες ντε κ καλα να παρεις δεξτροζη, μαζι με την πρωτεινη μετα την προπονηση ειναι οκ, κ μονο εκει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-10-19 19:18 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nickal Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια,
    ειμαι 22 χρονων 74 βαρος και για μερικους μηνες τωρα περνω whey πρωτεινη της οn. προσφατα ενας τύπος σε ενα καταστημα με συμπληρώματα μου είπε μαζί με την πρωτείνη να πέρνω και δεξτρόζη γιατι αφομοωνεται καλύτερα. οποτε η ερωτηση μου είναι, πόση ποσοτητα δεξτόζης να αναμιγείω με την πρωτείνη. σημειοτεον περνω 2 σκουπ τη μερα πρωτείνη το ενα απο τα δυό μετα την προπονηση, και προπονηση παω 3-4 φορες την βδομαδα. να περνω την δεξτρόζη καθε μερα στο ιδιο μιγμα με την πρωτεινη ? ευχαριστω πολυ
    Καλησπέρα φίλε, έχει ένα Point να βαλεις υδατάνθρακα στο μεταπροπονητικό για την κορτιζόλη και το ανέβασμα της ινσουλίνης, διάβασε ένα αρθρο εδώ.
    Απο εκεί κια πέρα πολλές μεταπροπονητικές φορμουλες έχουν υδατάνθρακα και πολλές φορές πολλών πηγών για αυτόν τον λόγο.
    Από την άλλη κάποιοι πάνε με ένα καθαρό ρόφημα πρωτεϊνης και μετα για στέρεο γεύμα, όπως περιγράφει ο Διονύσης.
    Ένα καλό δείγμα είναι να το κάνεις για ένα ικανοποιητικό διάστημα (πχ 2-4 εβδομάδες) και με τους 2 τρόπους, για να δείς πως σου κουμπώνει.
    Απάντηση με παράθεση