Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 16-12-19 18:46 #1
    Προεπιλογή EMS TRAINING ΚΑΙ ΑΡΘΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΩΜΟΥ
    Καλησπέρα! Έκανα αρθροσκόπηση ώμου(slap,bankart repair) λόγω ατυχήματος με μηχανάκι. Ήθελα να ρωτήσω αν για αποκατάσταση στο κομμάτι της δύναμης χρησιμοποίησε κάποιος ενεργητική ρευματοδιέγερση (με αυτό δεν εννοώ τα ρεύματα στο φυσικοθεραπευτήριο που είναι ,παθητική, αλλά κάτι σε στυλ miha bodytech); Σχετική παρόμοια εμπειρία θα βοηθούσε ιδιαίτερα αν αναφερθούν και αποτελέσματα , σε πόσες εβδομάδες μετά το χειρουργείο ξεκίνησε , πόσες εβδομάδες έκανε,πότε είδε τα πρώτα αισθητικά αποτλέσματα (αισθητικά αναφέρω διότι το χειρουργημένο χέρι έχει χάσει πάνω από 50/100 της μυικής μάζας σε σχέση με το άλλο) κτλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-12-19 10:18 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Το μόνο που μπορώ να καταθέσω, είναι ότι είχα κάνει αρθροσκόπηση ώμου λόγω ρήξης υπερακανθίου.
    Μετά από 2 κύκλους φυσικοθεραπειών (20 επισκέψεις) , αλλά με τα κλασσικά, ρεύματα, διαθερμιες, καποιες ασκήσεις, στον 1 μηνα άρχιζα να το φορτίζω . Επανήλθε πλήρως τόσο σε δυνάμεις όσο και σε μέγεθος (το είχα τραυματισμένο 6 μηνες μέχρι να αποφασίσω να το εγχειρίσω).
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-12-19 17:00 #3
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    εχω κανει κι εγω αρθροσκοπηση ωμου λογω ατυχηματος
    ακολουθησα φυσιοθεραπειες στο σπιτι χωρις μηχανηματα

    στο μηνα αρχισα να το δουλευω και στο γυμναστηριο

    επανηλθε πληρως σε δυναμη και μεγεθος περιπου στο 3μηνο ενω πλεον το νιωθω πιο γερο απο το μη χειρουργημενο

    το μονο που πρεπει να προσεξεις και να δωσεις εμφαση για μενα ειναι η κινηση, εμενα δεν επανηλθε στο 100% γιατι ξεκινησα με χαζο φυσιοθεραπευτη

    για την ιστορια το χερι μου ειχε ατροφησει τελειως και δεν μπορουσα να κανω καμια κινηση
    Απάντηση με παράθεση