Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 11-01-20 19:38 #1
    Προεπιλογή Αγορά Συμπληρώματος
    Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά εύχομαι.Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα λίγο τα φώτα σας αφού είστε ειδικοί στο άθλημα!! Ξεκινώντας θ ήθελα ν σας πώ ότι είμαι 25 ετών και είμαι φοιτητής!! Ζυγίζω περίπου 107 κιλά και έχω ύψος 1,90!! Πηγαίνω γυμναστήριο 2 χρόνια τώρα αλλά ανα τακτικά χρονικά διαστήματα το σταματάω, κυρίως λόγο εξεταστικής αλλά και διακοπών αφού πρέπει ν διαβάσω και ν γυρίσω σπίτι μ!! Από όγκο όπως καταλαβαίνεται έχω μπόλικο πράγμα, δεν είμαι χοντρός αλλά θα έλεγα εύσωμος,έχω λίγο κοιλίτσα η οποία έχει πέσει αρκετά με την επίπονη προσπάθεια και προπόνηση!! Όπως καταλαβαίνεται σκέφτομαι να αγοράσω συμπλήρωμα διατροφής για γράμμωση!!Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τι είδος συμπληρώματος προτείνεται?? Εδώ ν προσθέσω ότι το budget μ είναι μέχρι 60 ευρώ!! Θέλω ν έχω γράμμωση αλλά όχι και ν είμαι σαν οδοντογλυφίδα, να εξακολουθώ ν είμαι εύσωμος!! Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-20 12:18 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Καταρχήν πρέπει να ξέρεις ότι η γράμμωση ξεκινάει από τη διατροφή και ολοκληρώνεται με αερόβια άσκηση

    Αν τα κάνεις αυτά ένας λιποδιαλυτης θα ενισχύσει το αποτέλεσμα
    Προσοχή αν δε τα κάνεις ο λιποδιαλυτης από μόνος του δε θα σε γραμμωσει

    Και δεν υπάρχει συμπλήρωμα που να κάθεσαι και να σε γραμμωνει

    Καλη επιτυχία
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-20 16:48 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ..δλδ πιστεύει οτι αν πάρω πρωτεΐνη δεν θα κάνει δουλειά?? Απο οτι είδα σε διάφορα καταστήματα υπάρχουν πρωτεΐνες για γράμμωση..Με την διατροφή προσπαθώ ν κάνω 4 τουλάχιστον γεύματα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-01-20 17:06 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Μπορεί να χαρακτηρίζονται έτσι επειδή είναι ολιγοθερμιδικές (περιέχουν μόνο πρωτεϊνη whey) σε σχέση με άλλες πρωτεϊνες όγκου που περιέχουν και υδατάνθρακες πέρα από πρωτεϊνες και έχουν περισσότερες θερμίδες. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι θα πάρεις "πρωτεϊνη γράμμωσης" και θα γραμμώσεις. Πρέπει το σύνολο των θερμίδων που τρως συνολικά να είναι αυτό που πρέπει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-01-20 23:00 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ!! Αυτό που έχω απορία είναι το εξής!!Βλέπω σε διάφορες συσκευασίες πχ για 2270γρ να αναγράφεται δόση 30 γρ η 25 αντίστοιχα!!Επίσης αναγράφεται 1 με 3 δόσεις την ημέρα!!Σκέφτηκσ λοιπόν το εξής:
    Πόσες δόσεις των 25 γρ σκόνης ή των 30 γρ σκόνης ισούται με 2270 που περιέχει η συσκευασία!!Βγαίνει ένας αριθμός ας πούμε X!!Ύστερα κάνω μέθοδο των τριών ώς εξής:
    Αν για: 25 γρ σκόνης=21 γρ πρωτείνης
    για: X γρ σκόνης (αριθμός παραπάνω) =πόσα γρ πρωτείνης..
    Έτσι υπολογίζω πόσα γρ πρωτείνης μπορώ να πέρνω καθημερινά για 3 δόσεις!! Είναι σωστό αυτό πως το βλέπεται??Επίσης καταναλώνω καθημερινά 200 γρ πρωτείνης!! Τα 100 έχουν 10 γρ πρωτείνης άρα σύνολο 20γρ!! Τρώω περίπου 2 αυγά την ημέρα, μαζί με λίγο φαγητό.Με λίγα λόγια την ημέρα αν αγοράσω και καταναλώνω πρωτείνη φτάνω περίπου 100 γρ πρωτείνης!! Για τα 107 κιλά είναι καλά πώς το βλέπετε??
    Το σκέφτηκα σωστά με τα γραμμάρια παραπάνω με την μέθοδο των τριών τι λέτε 3 δόσεις τόσο βγαίνουν την ημέρα?? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-01-20 02:43 #6
    Προεπιλογή
    Να διευκρινίσω τι εννοώ όταν λέω (πόσες δόσεις των 25 γρ σκόνης ή των 30 γρ σκόνης ισούται με 2270 που περιέχει η συσκευασία!!Βγαίνει ένας αριθμός ας πούμε X) Εννοώ ότι διαιρώ το 25 η το 30 με το 2270
    πχ, 2270/30=75,6!!
    Απάντηση με παράθεση