Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 16-01-20 20:35 #1
    Προεπιλογή Μπάρες πρωτεΐνης.
    Καλησπέρα, μετά από αρκετό καιρό και μετά από θλάση εσω χιαστου έχω μπει πάλι δυναμικά στις προπονήσεις μου και στην διατροφή μου με σκοπό χάσιμο κιλών και μυϊκή ανάπτυξη. Μετά από κάθε προπόνηση μου με βάρη Κ αερόβιο περνώ πρωτεΐνη την gold touch iso touch . Η ερώτηση μου είναι μπορώ αντί ρόφημα να τρώω μπάρα πρωτεΐνης ( bioteckusa zero bar) ? Μπορώ να την περνώ σαν ένα εύκολο ενδιάμεσο γεύμα στο Γράφειο? Επίσης θα Επρπε να περνώ και αμινοξέα? Ευχαριστώ πολύ.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gwgw12369 : 16-01-20 στις 20:37
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-01-20 21:27 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα!
    Εγω γενικά μετά την προπονηση, θα προτιμούσα μια isolate οπως και εσύ, για να μην επηρεάσω την διαδικασία του στερεού γεύματος που θα πρέπει να γίνει το άμεσο χρονικό διάστημα.
    Γενικά τις μπάρες πρωτεϊνης τις χρησιμοποιούμε ως ένα snak , σαν μια γρήγορη επιλογή που παράλληλα δεν μας γεμίζει με πολλές θερμίδες (και κυρίως άχρηστες)
    Τα αμινοξέα πότε να τα παίρνεις; Κατουσίαν το ρόφημα πρωτείνης, αν δεις και την ετικέτα με τα συστατικά, είναι μια αλυσίδα αμινοξέων, οπότε αν μιλάς για μετά την προπονηση , με το ρόφημα καλύπτεσαι..Θα μπορούσες όμως να τα βάζεις στο νερό σου για πριν/κατά την διάρκεια της προπόνησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-01-20 21:31 #3
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gwgw12369 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση μου είναι μπορώ αντί ρόφημα να τρώω μπάρα πρωτεΐνης ( bioteckusa zero bar) ? Μπορώ να την περνώ σαν ένα εύκολο ενδιάμεσο γεύμα στο Γράφειο? Επίσης θα Επρπε να περνώ και αμινοξέα? Ευχαριστώ πολύ.


    Εγω προσωπικα μετα τη προπονηση προτιμω τη σκονη πρωτεινης γιατι θωρω οτι εχει πιο αμμεση απορροφηση, κατι που θελουμε μεταπροπονητικα (αν το συνδιασεις και με υ/θ οπως δεξτρο/μαλτο ακομα καλυτερα)

    Τις μπαρες τις παιρνω ως ενδιαμεσο γευμα/σνακ, γιατι συνηθως θεωρειται ως ενα πληρες υποκαταστατο γευματος, και σε κραταει χορτατο μεχρι το κανονικο σου γευμα


    Edit
    με προλαβε ο Πολυνεικος οσο εγραφα
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση