Σελίδα 109 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 95999107108109110111119159 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.621 έως 1.635 από 3080
  1. 12-06-10 20:42 #1621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LAURA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kωνσταντινα είσαι υπέροχη σε βλέπω στο κους κους τώρα, είσαι τρομερή

     

  2. 12-06-10 20:54 #1622
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hotdevil Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και απο μενα,ειμαι εδω γιατι θα σας δωσω ενα προγραμμα της κοπελας μου και να μου πειτε αν ειναι οκ διοτι εγς το βλεπψ κακο προγραμμα διοτι εχει πολλες μυικες ομαδες μαζι.Η κοπελα ειναι 1.55υψος 50κιλα αδυνατη οπως πρεπει και κανει γυμναστηριο 5 μηνες.

    δευτερα. ποδια,πλατη,τρικεφαλους
    τριτη.στηθος,ομους,δικεφαλα
    τεταρτη.αεροβιο,κοιλιακοι,ραχαιοι
    πεμπτη.ξεκιναει παλι επαναληψη του προγραμματος αν εχετε να προτεινεται αλλο προγραμμα δεκτο

    hotdevil καλησπέρα!!4 προπονήσεις την εβδομάδα
    Δευτέρα:Πόδια-κοιλιακοί
    Τρίτη:Στήθος-γάμπες
    Τετάρτη:ρεπό
    Πέμπτη:Πλάτη-Ωμοί-κοιλιακοί
    Παρασκευή:Χέρια
    Σ.Κ ξεκούραση
    Το ποιο ωραίο πρόγρ/μα, τα δίνει ολα δεν κουράζεται πολύ δεν μπερδευονται οι μυικές ομάδες κ εχει πολύ ωραία αποτελέσματα!!Το βάρος της είναι πολύ ιδανικό για τα κιλά της!!Πόσταρε μου αν κρατάει λίπος κ αν μπορεί να κάνει διατροφή κατά γράμμα η τρωει κ σπιτικό λαδερό φαγητό να ξέρω τι θα τις ποστάρω κ τι θα αποφευγει!
     

  3. 12-06-10 21:22 #1623
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο listen your body Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Κωνσταντίνα μου...
    Καταρχήν συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα εκπληκτική πορεία σου στον χώρο και την καταπληκτική δουλειά στο κορμί σου σε ΘΑΥΜΑΖΩ απόλυτα !!!!!!

    Είμαι νέο ενεργό μέλος στο φορουμ (αλλά σας διαβάζω καιρό),22 ετών (ίσως πιο μικρή απτην μεγάλη σου κόρη ) γυμνάστρια και μια ζωή πορωμένη με γυμναστική και σωστή διατροφή και με όλη την φιλοσοφία της ζωής αυτής
    (διότι προέρχομαι και από πρωταθλητισμό)..

    Θέλω να σου γράψω το πρόγραμμα διατροφής μου (γράμμωση) να μου πεις την γνώμη σου:

    1ο γεύμα- 5ασπραδια + 60γρ. βρώμη σε νερό+κανέλα η
    πιτάκια βρώμης (ασπράδια+βρώμη+κανέλα ανακατεμένα) στο φούρνο

    2ο γεύμα- τόνο η φιλέτο κοτόπουλο με καστανό ρύζι η πατάτα βραστή η γλυκοπατάτα

    3ο γεύμα- μυοφουσιον 1σκουπ+1 μήλο

    4ο γεύμα- ένα γιαούρτι τοταλ 2% +πολύ λίγα αμύγδαλα η καρύδια (όχι πάντα )

    5ο γεύμα- η ψάρι(πέρκα,βακαλάο,γλώσσα) η σολωμό (όχι πάνω από 200γρ.) η φιλέτο κοτόπουλο η φιλέτο μοσχαρίσιο (1 φορά)
    με σαλάτα μπρόκολο/κουνουπίδι η μαρούλι αγγουράκι (και μερικές φορές πολύ ελάχιστο αβοκάντο μέσα )
    ++1κουταλιά ελαιόλαδο (μισή αν βάλω αβοκάντο η αν έχω σολωμό)

    Τις μέρες ξεκούρασης μπορεί να το διαφοροποιήσω λίγο..

    Την σπάω την διατροφή για γλυκό η κάτι λιπαρό 1 φορά τον μήνα αν δεν αντέχω και με πιάσει κρίση υπογλυκαιμίας

    Είμαι σε πολύ καλό επίπεδο φυσικά σε καμία περίπτωσηγια οποιουδήποτε είδους αγώνες
    και έχω πολύ καλό αποτέλεσμα πάνω μου ..

    Είμαι 1.70 και 59κιλά(απο 62-63 που ανεβαίνω τον χειμώνα)

    Και από θέμα βιταμινών παίρνω πολυβιταμίνη, Β-complex, C ester, χρώμιο και μόλις τελείωσα και τους δύο μήνες με CLA

    Δεν έχω πιει καθόλου ΒCAA φέτος όπως και τίποτα άλλο



    Και ακόμα θέλω να κάνω μια ερώτηση μέχρι πόσους παλμούς περίπου (μέγιστη τιμή) καίμε λίπος στο αερόβιο????...
    Δηλαδή _
    Ξέρω μεσαίας έντασης δύναμη 60%-75% αλλά στους πόσους παλμούς περίπου αρχίζουμε και το ξεπερνάμε ???

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου
    Καλώς ηρθες στο φόρουμ κούκλα μου!Η διατροφή είναι πολύ καλή,για απώλεια λίπους κ να βάλεις μάζα σιγά σιγά!!!!!
    Μην ασχολείσαι με παλμούς, ουτε εμεις που κατεβαίνουμε σε αγώνες δεν το κάνουμε!Γρήγορο βάδιν στα 5-6 χιλιόμετρα 40 λεπτά καίμε λίπος, με τρεξιμο καίμε μυς!!

    Θα σου πρότεινα εκτος απο πρωτείνη κ πολυβιταμίνη να μην πάρεις τίποτα αλλο απο αυτά που πέρνεις!!Τα αποτελέσματα ερχονται με την σωστή διατροφή κ με χρόνια προπόνησης, αν με θαυμάζεις οπως λες ακουσέ με!!
     

  4. 12-06-10 21:28 #1624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stellalef Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου Κωνσταντινα!με λενε Στελλα και ειμαι καινουργια..θα ηθελα τις συμβουλες σου για να αποκτησω σφιχτα και καλλιγραμμα ποδια αλλα και σφιχτους γλουτους..ειμαι 1.79,66 κιλα και 22 χρονων.γυμναζομαι καθημερινα αλλα ο χρονος ειναι ελαχιστος γιατι εργαζομαι,οποτε ο χρονος που αφιερωνω στο γυμναστηριο ειναι 1μιση ωρα την ημερα και σ'αυτο το χρονο κανω αεροβια (διαδρομο) και κοιλιακους.η δουλεια μου ειναι δουλεια γραφειου..κανω διατροφη και προσφατα πηρα λυποδιαλυτες και αυτο γιατι απο την μεσα μερια των γονατων συσορευω λιπος..η διατροφη μου περιλαμβανει:1ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.1-2 φρουτα.1 φρουτο.κοτοπουλο ψαρι 1 φ.ψωμι και σαλατα.1 γιαουρτι.2 φρουτα.(μια φορα την βδομαδα τρωω και 2 αυγα η φασολακια)περιμενω τις συμβουλες σου.. πιστευω να εγραψα στο σωστο μερος...σε ευχαριστω εκ των προτερων!!


    Καλώς ηρθες στο φόρουμ Στέλλα!!Πόσταρε μου διατροφή γιατί δεν βγαζω ακρη Προπόνηση με βάρη δεν κάνεις? μόνο αερόβιο κ διαδρομο?
     

  5. 12-06-10 21:37 #1625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorothy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντινα μου,τι κανεις?
    Εχω να σου πω οτι εχω φτασει τα 48,5 κιλα(απο 51-52 που ημουνα)!!!!!Με πολλες παρασπονδιες βεβαια αλλα δν το κανουμε θεμα......
    Σου οφειλω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια σου.........και συνεχιζω και θελω παλι να με βοηθησεις σε κατι!
    Τους μηνες αυτους (μαζευω λεφτα για τις διακοπες)μειωσα τη συνδρομη του γυμναστηριου σε 3 επισκεψεις την εβδομαδα κ δεν θα μπορεσω να παρω κ ροφημα πρωτεινης.....
    Με τι θα μπορουσα να την αντικαταστησω?Με γιαουρτακια 2% οπως μου ειχες αρχικα?
    Και με τις προπονησεις?Πως θα συνδιασω τις μυικες ομαδες για 3 προπονησεις?
    Ααα!!Να σου πω οτι σπιτι μου εχω και ποδηλατο,και μπορω να κανω και εκει το αεροβιο μου.
    Περιμενω απαντηση................σε ευχαριστω κ παλι.Φιλακια!!!!!!!!!!
    Πολύ ωραία μωρό μου, πεταει η ομάδα μου βλέπω, ΗΡΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ γιαούρτι η τόνο η σολομό!!!
    Στήθος-πλάτη-κοιλιακοί
    Ωμοι-γάμπες
    Χέρια-πόδια-κοιλιακοί
    Κ 30 λεπτά ποδήλατο στο σπίτι κάθε 2η μέρα
    Εεεε δεν είναι κ οτι καλυτερο αλλά εχουμε κ τις διακοπές αυτες μας ξεκουράζουν κ γεμίζουμε τις μπαταρίες μας!!
     

  6. 12-06-10 21:38 #1626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ηρθες στο φόρουμ κούκλα μου!Η διατροφή είναι πολύ καλή,για απώλεια λίπους κ να βάλεις μάζα σιγά σιγά!!!!!
    Μην ασχολείσαι με παλμούς, ουτε εμεις που κατεβαίνουμε σε αγώνες δεν το κάνουμε!Γρήγορο βάδιν στα 5-6 χιλιόμετρα 40 λεπτά καίμε λίπος, με τρεξιμο καίμε μυς!!

    Θα σου πρότεινα εκτος απο πρωτείνη κ πολυβιταμίνη να μην πάρεις τίποτα αλλο απο αυτά που πέρνεις!!Τα αποτελέσματα ερχονται με την σωστή διατροφή κ με χρόνια προπόνησης, αν με θαυμάζεις οπως λες ακουσέ με!!

    Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση...

    Ακριβώς τόσο κάνω 40λεπτά και τόσα χιλιόμετρα 3 με 4 φορές την βδομάδα είτε μετά τα βάρη είτε πρωινή αερόβια και απόγευμα βάρη.

    Προπονήσεις κάνω 5, μεμονωμένα κάθε μυική ομάδα (δικεφ/τρικεφ μαζί) αυτό το διάστημα....αλλά το αλλάζω φυσικά κατά τη διάρκεια του χρόνου όπως επίσης το ασκησιολόγιο μου (κάθε φορά και διαφορετικές όσο γίνετε) και το σύστημα προπόνησης μου ...


    Και κάτι ακόμα ,
    Μπορώ να σου στείλω σε πμ φώτο να με δεις και μετά να σε ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα για το σώμα μου για κάτι που το έχω απορία χρόνια.ε??
    ...STAY HUNGRY...
     

  7. 12-06-10 21:47 #1627
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο listen your body Εμφάνιση μηνυμάτων

    Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση...

    Ακριβώς τόσο κάνω 40λεπτά και τόσα χιλιόμετρα 3 με 4 φορές την βδομάδα είτε μετά τα βάρη είτε πρωινή αερόβια και απόγευμα βάρη.

    Προπονήσεις κάνω 5, μεμονωμένα κάθε μυική ομάδα (δικεφ/τρικεφ μαζί) αυτό το διάστημα....αλλά το αλλάζω φυσικά κατά τη διάρκεια του χρόνου όπως επίσης το ασκησιολόγιο μου (κάθε φορά και διαφορετικές όσο γίνετε) και το σύστημα προπόνησης μου ...


    Και κάτι ακόμα ,
    Μπορώ να σου στείλω σε πμ φώτο να με δεις και μετά να σε ρωτήσω κάτι συγκεκριμένα για το σώμα μου για κάτι που το έχω απορία χρόνια.ε??
    Το αερόβιο σου να το βάλεις μετά την προπονησή σου!!Κ βέβαια να μου στείλεις φωτο σου!
     

  8. 13-06-10 09:41 #1628
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία μωρό μου, πεταει η ομάδα μου βλέπω, ΗΡΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ γιαούρτι η τόνο η σολομό!!!
    Στήθος-πλάτη-κοιλιακοί
    Ωμοι-γάμπες
    Χέρια-πόδια-κοιλιακοί
    Κ 30 λεπτά ποδήλατο στο σπίτι κάθε 2η μέρα
    Εεεε δεν είναι κ οτι καλυτερο αλλά εχουμε κ τις διακοπές αυτες μας ξεκουράζουν κ γεμίζουμε τις μπαταρίες μας!!
    Σε ευχαριστω κωνσταντινακι μου.....
    Διαβασα κ καπου στο forum οτι το πρωι με αδειο στομαχι αν κανω αεροβιο ειναι καλυτερα.......ε???
    Αν ειναι να σηκωνομαι μιση ωρα νωριτερα να κανω το ποδηλατο μου!
    Φιλακια πολλα!!!
     

  9. 13-06-10 10:24 #1629
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorothy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω κωνσταντινακι μου.....
    Διαβασα κ καπου στο forum οτι το πρωι με αδειο στομαχι αν κανω αεροβιο ειναι καλυτερα.......ε???
    Αν ειναι να σηκωνομαι μιση ωρα νωριτερα να κανω το ποδηλατο μου!
    Φιλακια πολλα!!!
    Κάνε μωράκι μου ποδηλατάκι το πρωι καλό κάνει............
     

  10. 13-06-10 10:50 #1630
    Προεπιλογή
    πρωινο8-8.30)1 ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.
    (11-12):1-2 φρουτα
    (1-2):1 φρουτο
    μεσημεριανο:1 μεριδα κοτοπουλο με σαλατα και 1 φ.ψωμι η 1 μεριδα ψαρι με σαλατα και 1 φετα ψωμι.
    απογευματινο:1 γιαουρτι και 1-2 φρουτα(7-8.30)

    οσο για την γυμναστικη μου κανω 50' διαδρομο και κοιλιακους 3*20 επαναληψεις,πλαγιους 3*15 κατω κοιλιακους 3*10, ραχιαιους 2*10!!τωρα για βαρη αν προλαβω κανω 1 οργανο την ημερα με λιγα κιλα και 4*15 επαναληψεις..(αν και το γυμναστηριο που πηγαινω τωρα δεν εχει ολα τα οργανα ουτε γυμναστη αλλα ο χρονος μου δεν με αφηνει να παω καπου αλλου..)σπτι ή στο γραφειο κανω σκουοτ λιγες επαναληψεις.....πιστευω να ημουν πιο σαφεις αυτη τη φορα! σε ευχαριστω για τον χρονο σου!!!(Κωνσταντινα μου εχω πανικοβληθει λιγο γιατι θελω να δω γρηγορα αποτελεσματα...)και παλι σε ευχαριστω πολυ!!!
     

  11. 13-06-10 12:03 #1631
    Προεπιλογή
    γεια σου κωνσταντινα και απο μενα . καινουργια ειμαι μολις μπηκα στο φορουμ και την υπεροχη παρεα που εχεις φτιαξει εδω . δεν ξερω τα κολπα εδω οποτε αυτη ειναι μια δοκιμη να δω αν μπορω να επικοινωνισω μαζι σου.εισαι υπεροχη σε ολα σου. ... γκαμπριελα!!!
     

  12. 13-06-10 20:04 #1632
    Προεπιλογή
    Κωνσταντίνα καλησπέρα.

    Αρχικά θέλω να σε συγχαρώ για τις πολύτιμες συμβουλές που με τόση διάθεση δίνεις σε όλους. Εγώ είμαι 27 χρονών με ύψος 1.63 και βάρος 49,5 κιλά. Δυστυχώς φέτος λόγω πολλών υποχρεώσεων δεν κατάφερα να διατηρήσω καλό ρυθμό γυμναστικής. Θα ήθελα να μου προτείνεις ένα πρόγραμμα γυμναστικής που θα με κάνει να δω σωστά αποτελέσματα (ο σωματότυπός μου είναι "αθλητικός", δεν έχω συσσωρευμένο λίπος σε κάποια περιοχή). Απ΄ό τι κατάλαβα θα πρέπει να προσέξω λίγο παραπάνω τη διατροφή μου.

    Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
     

  13. 13-06-10 20:42 #1633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλώς ηρθες Σταυρούλα μου στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!


    4 προπονήσεις την εβδομάδα

    Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

    Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο 20 λεπτά

    Τεταρτη ρεπό

    Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

    Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη


    Διατροφή:Θα βγάλεις την μπάρα κ θα βάλεις πρωτεινούχο ρόφημα, κ στα 2 γευματα που εχεις την μπάρα, το πρωτεινούχο φαγητό θα το κάνεις 150 γραμ. λάδι 2 κουταλιές κ στο μεσημεριανό κ στο βραδυνό κ απαραιτητα 5 κουταλιές ρύζι στο μεσημεριανό κ 2 μετριες πατάτες στο βραδυνό, φρούτο αλλη ωρα μόνο του!!Μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, γευμα οταν πας σπίτι μετά την προπόνηση κ αν πεινάς βάλε κ αλλο ενα γευμα 5 αυγά ενα κροκο κ 4 ρυζογκοφρέτες, μην φοβάσαι καθόλου αυτό το φαγητό σε αδειάζει σε λίπος κ σε προστατευει πάρα πολύ να μην χαλαρώσεις, κάθε αλλο σιγά σιγά θα σου γεμίζει μυς αν θα γυμνάζεσαι!!Η δίαιτες χωρίς υδατάνθρακα είναι καταστροφικές:ατονία, αδυναμία , υπογλυκαιμια, τρέλλα στο κεφάλι, κ μετά πέφτεις με τα μούτρα στο φαγητό!!
    Προπόνηση: οχι με πολλα κιλά κ με πολύ ενταση οταν υπάρχει χαλάρωση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα!!
    τα γευματα σου ανα 3 ωρες περίπου, μιάμιση ωρα μετά το φαγητό υπνο!!Απο Σεπτέβριο θα αλλάξουμε προπόνηση, τώρα θα πάμε ετσι!
    Φιλάκια πολλά είμαι στην διαθεσή σου, αν κάτι δεν σου αρέσει να το αλλάξουμε!
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!!!! θα αρχισω αμεσως να τισ εφαρμοζω!!
    μια ερωτησουλα μονο...αντι για ποδηλατο επειδη δεν μου αρεσει και ιδιαιτερα μπορω να κανω ελλειπτικο???
     

  14. 13-06-10 23:57 #1634
    Προεπιλογή
    [QUOTE=manosxania;190763]γεια σου κωνσταντινα και απο μενα . καινουργια ειμαι μολις μπηκα στο φορουμ και την υπεροχη παρεα που εχεις φτιαξει εδω . δεν ξερω τα κολπα εδω οποτε αυτη ειναι μια δοκιμη να δω αν μπορω να επικοινωνισω μαζι σου.εισαι υπεροχη σε ολα σου. ... γραφω απο το νικ του αντρα μου... αν πειραζει να το αλλαξω...αλλωστε αυτος μου εδειξε εδω το φορουμ σου για να με πεισει να ασχοληθω...και βεβαια τα καταφερες....λεγομαι γκαμπριελα ειμαι 27 χρονων μαμα εγινα πριν τρια χρονια ειμαι 1 , 70 υψος και πριν μια εβδομαδα που ζυγιστηκα πριν ξεκινησω διετα και γυμναστικη σοβαρη ημουν 66 κιλα.αρχικα θελω να κατεβω στα 60 και βλεπουμε... μαλλον στα 57 μετα...δεν εχω τιποτα τρελες κυταριτιδες το μονο θεμα μου ειναι στην κοιλια που εχω μαζεψει ολα τα εξτρα.... το εχω παρει αποφαση και εχω ξεκινησει πολυ σοβαρα και δυναμικα ...οποτε θα ηθελα τις συμβουλες ενος εξπερτ σαν εσενα....φιλακια ....γαμπριελα...φιλακια!!!!
     

  15. 14-06-10 07:32 #1635

    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Κωνσταντινουλακο... περιμενω απαντηση σου σαν τυφλος το φως του..
    φιλακια thnks
     

Σελίδα 109 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 95999107108109110111119159 ... ΤελευταίαΤελευταία