Σελίδα 53 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563103153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 781 έως 795 από 3080
  1. 07-11-09 19:30 #781
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα ρωτήσω κάτι βρε Κωνσταντινούλα;
    Γίνεται κάποιες μέρες στο πρωινό που μου έχεις πρωτείνη και μήλο να βάζω πρωτείνη και βρώμη; και αν ναι σε τι ποσότητα η βρώμη;.....
    .....αν... λέω αν ....γίνεται....μη με μαλώσειιιιιις....
    αν όχι οκ, συνεχίζουμε έτσι!
    Φιλάκια πολλά πολλά!
    Να βάλεις μωράκι μου!!!!! οσο θες!!! οχι ολη την βρώμη !! καλά αυτό το εμότικον που τρεχει να κρυφτει οσες φορές κ να το δω γελάω πολύ!!!
     

  2. 08-11-09 10:02 #782
    Προεπιλογή
    Καλημέρα Κωνσταντινα και φίλες

    Συγνώμη δεν εκφράστηκα σωστά στο προηγούμενο μήνυμα.
    Κοιλιακούς και ραχιαίους να γυμνάζουμε κάθε φορά , ξεχωριστά, λέει ο γυμναστής.
    Στο τέλος να κάνω και από 3 σετάκια, κάθε φορά που πάω στο gym.
    Εγώ κάνω μόνο κάθε Δευτέρα τώρα, σύμφωνα με το πρόγραμμα που μου έστειλες.
    Και για να μην τον αδικώ το <υπερεκτάσεις> δεν κατάλαβε. Μου έδειξε τελικά την Ρωμ. καρέκλα και την άσκηση. Καλός είναι μωρέ απλώς ανησυχεί ότι θα κουραστώ και θα τα παρατήσω μ΄αυτό το πρόγραμμα. Να κάνεις διατάσεις συνέχεια μου λέει. Εγώ όμως τώρα είμαι πιό ξεκούραστη από πριν ...αλλά το είχα παρακάνει πήγαινα κάθε μέρα (προς το τέλος), παρόλο που μου το είχε τονίσει επανειλημένα ότι δεν πρέπει και ήμουν ράκος.
    Με την διατροφή αυτή δεν χάνω βρε Κωνσταντίνα είμαι στα ίδια κιλά. Μήπως το βράδυ να μην τρώω υδατάνθρακες ?
    Βέβαια βλέπω την διαφορά στα ρούχα....
     

  3. 08-11-09 11:33 #783
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kaith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Κωνσταντινα και φίλες

    Συγνώμη δεν εκφράστηκα σωστά στο προηγούμενο μήνυμα.
    Κοιλιακούς και ραχιαίους να γυμνάζουμε κάθε φορά , ξεχωριστά, λέει ο γυμναστής.
    Στο τέλος να κάνω και από 3 σετάκια, κάθε φορά που πάω στο gym.
    Εγώ κάνω μόνο κάθε Δευτέρα τώρα, σύμφωνα με το πρόγραμμα που μου έστειλες.
    Και για να μην τον αδικώ το <υπερεκτάσεις> δεν κατάλαβε. Μου έδειξε τελικά την Ρωμ. καρέκλα και την άσκηση. Καλός είναι μωρέ απλώς ανησυχεί ότι θα κουραστώ και θα τα παρατήσω μ΄αυτό το πρόγραμμα. Να κάνεις διατάσεις συνέχεια μου λέει. Εγώ όμως τώρα είμαι πιό ξεκούραστη από πριν ...αλλά το είχα παρακάνει πήγαινα κάθε μέρα (προς το τέλος), παρόλο που μου το είχε τονίσει επανειλημένα ότι δεν πρέπει και ήμουν ράκος.
    Με την διατροφή αυτή δεν χάνω βρε Κωνσταντίνα είμαι στα ίδια κιλά. Μήπως το βράδυ να μην τρώω υδατάνθρακες ?
    Βέβαια βλέπω την διαφορά στα ρούχα....


    Kαλημέρα Καιτη μου! ραχιαίους μαζί με την πλάτη! κ κοιλιακούς 2 φορές την εβδομάδα! αν θες κάθε μέρα κάνε, αλλά δεν θα καταφέρεις τίποτα περισσότερο γιατί οι κοιλιακοί είναι καθαρά θέμα διατροφής!!!!!!πολύ σωστά σου είπε ο γυμναστής σου να κάνεις διατάσεις!αν βγάλεις τους υδατάνθρακες θα σέρνεσαι, ελλάτωσε στο μισό για να το τσεκάρεις κ βλέπουμε! αφου βλέπεις διαφορά στα ρούχα σου αυτό μας ενδιαφέρει, συνέχισε ετσι!
     

  4. 08-11-09 11:37 #784
    Προεπιλογή
    Κωνσταντινα μου καλημερα.μπηκα για λιγο(εχω τον γιο μου με 40πυρετο απο χτες...)Διαβασα που λες στην kaith για τους κοιλιακους @ραχιαιους.Κανω καθε μερα στο τελος της προπονησης.να το αλλαξω?
     

  5. 08-11-09 12:06 #785
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΛΕΝΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντινα μου καλημερα.μπηκα για λιγο(εχω τον γιο μου με 40πυρετο απο χτες...)Διαβασα που λες στην kaith για τους κοιλιακους @ραχιαιους.Κανω καθε μερα στο τελος της προπονησης.να το αλλαξω?

    Καλημέρα αγαπούλα μου περαστικά για τον γιο σου κ μενα κόβονται τα πόδια μου οταν κάνουν πυρετό τα παιδιά μου! δεν χρειάζεται κάθε μέρα 2 φορές την εβδομάδα ολους τους κοιλιακούς σου απο 3 σετ!
     

  6. 08-11-09 12:24 #786
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kaith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας κορίτσια
    Κωνσταντίνα ευχαριστώ... σου εχω στείλει πρ. μήνυμα....
    Έχω ερωτήσεις....
    Λοιπόν ...την Δευτέρα όταν ξεκινώ το πρόγραμμα και γενικά όταν υπάρχει ρεπό ενδιάμεσα δεν μπορώ να κουνηθώ σαν να βαριέμαι ένα πράμα...μήπως να πηγαίνω το Σαββατοκύριακο να κάνω λίγο βάδιν, έτσι γιά να μην ξεχνάει το σώμα? (είναι ανοιχτό το Σ.Κ. το γυμναστήριο).
    Ο γυμναστής λέει οτι κοιλιακούς και ραχιαίους γυμνάζουμε κάθε φορά, ισχύει?
    Ααααα κι αυτός δεν κατάλαβε όταν του είπα ...υπερεκτάσεις Ρωμ. καρέκλας

    Έχω κι΄άλλα, αλλά σιγά σιγά...
    πολλά φιλιά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kaith kara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Κωνσταντινα

    θα ηθελα τη συμβουλη σου... ειμαι 40 ετων, πηγαινω σε γυμναστηριο εδω και 3 μηνες αλλά κάτι δεν πάει καλά.
    Θέλω να χάσω 7 κιλά και να χάσω όγκο από την πλάτη.
    εγώ αντι να χανω οι πλατες μου αυξήθηκαν. Τι να κανω?
    τώρα σταματησα να γυμναζω τον κορμο , τις ασκησεις που μου ειχε υποδειξει ο γυμναστης και κανω μονο ποδια με βαρη.
    40 λεπτα γρηγορο βαδιν και 20 λεπτα ελειπτικο ποδηλατο. Το ελλειπτικο ποδηλατο ομως δεν γυμναζει τα χερια, για τα ποδια ειναι πολυ καλο. Αυτα κανω μονη μου, δεν ακολουθω τη συμβουλη του γυμναστη γιατι μου ειπε να εξακολουθησω το ιδιο προγραμμα που ειναι ιδιο απο την πρωτη μερα. Μερα παρα μερα τα ιδια: διαδρομο, ποδια, ραχη, στηθος, χερια, κοιλιακοι ...μονοτονα..
    φιλος που γυμναζεται χρονια μου ειπε να κανω μονο ελλειπτικο ποδηλατο για ενα μηνα καθε μερα μια ωρα...
    χρειαζομαι καθοδηγηση απο εναν ειδικο οπως εσυ Κωνσταντινα δεν μπορω να εμπιστευτω τον οποιοδηποτε....
    Μη σε ζαλιζω αλλο,
    ευχαριστω,
    Καίτη.




    Αυτό είναι το πρώτο ποστ σου με προβλημάτισες κ πήγα πίσω να σε ψάξω, ενα μήνα κάνεις Καιτούλα μου διατροφή κ 4 μήνες προπόνηση δεν μπορούμε να εχουμε μεγάλα αποτελέσματα σε τόσο λίγο διάστημα, οπως κ αυτό που μου γραφεις οτι μεγάλωσε η πλάτη σου σε 3 μήνες δεν γίνονται αυτά, γιαυτά παλευουμε εμεις οι αθλητές χρόνια! μην ακους κ απο δω κ απο κει κ απο κει κ ανχώνεσαι! ποσταρέ μου ακριβώς την διατροφή που κάνεις κ τις παρασπονδίες κ τότε θα σου πω που το χαλάς!!
     

  7. 08-11-09 15:04 #787
    Προεπιλογή
    Βοηθεια Κωσταντινα μου!!!!!!!!Μεσα σε ενα μηνα που ξεκινησα γυμναστηριο,κανοντας ακριβως την ιδια διατροφη που εκανα και πριν,πηρα 2,5 κιλα Το μονο που εχω προσθεσει ειναι η whey.

    Το ηξερα οτι θα πρηστουν λιγο οι μυς και οτι στην αρχη θα παρω βαρος αλλα περιμενα μεσα σε ενα μηνα να το εχω χασει παλι.Δεν ξερω τι συμβαινει και συνεχιζω να ειμαι πρησμενη.

    Η διατροφη μου ειναι εδω ---> http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...t=3761&page=22

    Σου βαζω και το overview απο το fitday των 4 βδομαδων απο την ημερα που ξεκινησα γυμναστηριο.

    Τι εχω κανει λαθος?υπαρχει περιπτωση να με φουσκωσε η whey?

    Σοφια
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
     

  8. 08-11-09 15:54 #788
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοηθεια Κωσταντινα μου!!!!!!!!Μεσα σε ενα μηνα που ξεκινησα γυμναστηριο,κανοντας ακριβως την ιδια διατροφη που εκανα και πριν,πηρα 2,5 κιλα Το μονο που εχω προσθεσει ειναι η whey.

    Το ηξερα οτι θα πρηστουν λιγο οι μυς και οτι στην αρχη θα παρω βαρος αλλα περιμενα μεσα σε ενα μηνα να το εχω χασει παλι.Δεν ξερω τι συμβαινει και συνεχιζω να ειμαι πρησμενη.

    Η διατροφη μου ειναι εδω ---> http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...t=3761&page=22

    Σου βαζω και το overview απο το fitday των 4 βδομαδων απο την ημερα που ξεκινησα γυμναστηριο.

    Τι εχω κανει λαθος?υπαρχει περιπτωση να με φουσκωσε η whey?

    Σοφια

    AΎΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΝΕΙΣ????? ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ??????


    Σοφια[/QUOTE]

    [QUOTE=AVSS;107575]Γεια σου Κωσταντινα

    Διαβασα απο την αρχη ολα τα ποστ με τις πολυ χρησιμες πληροφοριες που εχεις δωσει και θα ηθελα και εγω την βοηθεια σου με την διατροφη μου.Να σου πω λιγα πραγματα για μενα πρωτα...ειμαι 48 χρονων,1,62 και 63 κιλα.

    Εκανα για 20 χρονια bodybuilding (απο τα 18 μου)αλλα ενα προβλημα υγειας με αναγκασε να σταματησω για λιγα χρονια,πηγαινα αραια στο γυμναστηριο αλλα γυμναζομουν στο σπιτι,και ξεκιναω παλι τωρα.

    Ειμαι γαλακτο-χορτοφαγος τα τελευταια χρονια και αυτο ειναι το προβλημα ,δεν ξερω πως να φτιαξω την διατροφη μου γιατι οταν εκανα bodybuilding η διατροφη μου ηταν οπως αυτες περιπου που γραφεις και εσυ σε προηγουμενα ποστ.

    Τωρα που ξεκινησα παλι γυμναστηριο αυτα που τρωω ειναι...

    Πρωι :1 γιουρτι 2% + 25γρ. πρωτεινη EAS + 10γρ. καρυδια

    12.30 : 1 πιατο λαχανικα με ελαχιστο λαδι + 60-70 γρ απαχο τυρι + 50 γρ. οσπρια + μια κουταλια λιναροσπορο

    (στις 2 πηγαινω γυμναστηριο)

    2.30 : 1 γιουρτι 2% + 25γρ. πρωτεινη EAS

    5.30 : 60 γρ. απαχο τυρι + 20 γρ. καρυδια

    8 : 1 πιατο λαχανικα με ελαχιστο λαδι + 50-60 γρ απαχο τυρι + 50 γρ. οσπρια

    Aυτο ειναι μια ενδεικτικη μερα,αλλες μερες βαζω και μια μπαρα δημητριακων που φτιαχνω μονη μου και εχει μεσα ξηρους καρπους,κραμπερις,λιναροσπορο,μηλα,δημητριακα ολικης αλεσης.Αλλη μερα αντι για μπαρα δημητριακων τρωω 100 γρ. μπασματι αναποφλοιωτο η μια πατατα η μια φετα ψωμι ολικης.Δημητριακα προσπαθω να τρωω πολυ λιγα και περισσοτερα λαχανικα.Φρουτο οχι ολες τις μερες και συνηθως οτι υπαρχει μεσα στις μπαρες δημητρικων

    Πως σου φαινεται?

    Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!



    Περιμένω απάντηση για να τα ακούσεις!!!! τέλος τα ψέματα!!! αρχίζω τις φωνές γιατί με εχετε αγριεψει!!!!!!!!!!!!!!!!
     

  9. 08-11-09 15:58 #789
    Προεπιλογή
    Ναι αυτη κανω!!πες μου τι κανω λαθος?????????

    καθε μερα δεν ειναι ιδια η διατροφη γιατι δεν τρωω κρεας να μπορω να κρατησω ιδια την πρωτεινη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVSS : 08-11-09 στις 16:00
     

  10. 08-11-09 16:08 #790
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτη κανω!!πες μου τι κανω λαθος?????????

    καθε μερα δεν ειναι ιδια η διατροφη γιατι δεν τρωω κρεας να μπορω να κρατησω ιδια την πρωτεινη.


    Σοφάκι μου η πρωτείνη μόνη της μην την συνοδευεις με γιαούρτι ΘΑ τρελαθωωωωωωωωωωωωω!!!!!ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ??????????????
    Βάλε στα γευματά σου κοτόπουλο, ψαράκι, μοσχάρι, γαλοπούλα, γιατί τα εχεις εξω ολα αυτά? δεν σου αρέσουν? τα εχεις βαρεθεί? κάνε μου ποστ κ θα συνεχίσουμε την συζήτηση[/QUOTE]


    Το τυρί το εχεις ταράξει!!!!!!!!κάνε αυτά που σου εχω πει γιατί θα πάρεις αλλα 2.5!!! ΄κ είμαι σίγουρη οτι
    βάζεις κ λίγο ψωμάκι με το τυρί κ με τα οσπρια!! η κάτι αλλο!!!!!
     

  11. 08-11-09 16:17 #791
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτη κανω!!πες μου τι κανω λαθος?????????

    καθε μερα δεν ειναι ιδια η διατροφη γιατι δεν τρωω κρεας να μπορω να κρατησω ιδια την πρωτεινη.

    Πως να κρατήσεις πρωτείνη Σοφάκι μου?????? αφου σαλάτες οσπρια κ τα ποιο πολλά που εχεις βάλει στην διατροφή σου εχουν πολύ υδατάνθρακα!!! μην μετρας υπολόγισε το σώμα σου μέτρα!! μην τρως αυτά που σε ευχαριστούν δεν θα δεις αποτελέσματα !!! ακουσέ με!!!
     

  12. 08-11-09 16:36 #792
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοφάκι μου η πρωτείνη μόνη της μην την συνοδευεις με γιαούρτι ΘΑ τρελαθωωωωωωωωωωωωω!!!!!ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ??????????????
    Βάλε στα γευματά σου κοτόπουλο, ψαράκι, μοσχάρι, γαλοπούλα, γιατί τα εχεις εξω ολα αυτά? δεν σου αρέσουν? τα εχεις βαρεθεί? κάνε μου ποστ κ θα συνεχίσουμε την συζήτηση


    Το τυρί το εχεις ταράξει!!!!!!!!κάνε αυτά που σου εχω πει γιατί θα πάρεις αλλα 2.5!!! ΄κ είμαι σίγουρη οτι
    βάζεις κ λίγο ψωμάκι με το τυρί κ με τα οσπρια!! η κάτι αλλο!!!!!
    οχι με γιαουρτι!!!!το σταματησα,ετσι οπως μου ειπες με νερο τη πινω

    ειναι αληθεια οτι τρωω αρκετα οσπρια,σημερα παλι μαυροματικα με σταμναγκαθι εφαγα και λιγο τυρι.Ψωμι δεν τρωω καθολου,αν δεις στο overview που εβαλα δεν ειναι πολυ ο υδατανθρακας που τρωω.Γιαυτο απορω και λεω μηπως ειναι πρηξιμο απο την whey,με 1550 θερμιδες μεσο ορο ολο το μηνα και ενω κανω γυμναστικη πως γινεται να εχω παρει 2,5 κιλα δεν μπορω να το καταλαβω!!
    Τα ρουχα μου ειναι το ιδιο,δεν με σφιγγουν καθολου,το πρηξιμο ομως το αισθανομαι απο τη μεση και κατω και ειδικα στους γοφους και στις γαμπες

    Μου φαινεται οτι θα αρχισω να βαζω ψαρι στη διατροφη,το κρεας δεν μπορω με τιποτα να το φαω αλλα θα δοκιμασω σολωμο και γλωσσα
     

  13. 08-11-09 17:09 #793
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι με γιαουρτι!!!!το σταματησα,ετσι οπως μου ειπες με νερο τη πινω

    ειναι αληθεια οτι τρωω αρκετα οσπρια,σημερα παλι μαυροματικα με σταμναγκαθι εφαγα και λιγο τυρι.Ψωμι δεν τρωω καθολου,αν δεις στο overview που εβαλα δεν ειναι πολυ ο υδατανθρακας που τρωω.Γιαυτο απορω και λεω μηπως ειναι πρηξιμο απο την whey,με 1550 θερμιδες μεσο ορο ολο το μηνα και ενω κανω γυμναστικη πως γινεται να εχω παρει 2,5 κιλα δεν μπορω να το καταλαβω!!
    Τα ρουχα μου ειναι το ιδιο,δεν με σφιγγουν καθολου,το πρηξιμο ομως το αισθανομαι απο τη μεση και κατω και ειδικα στους γοφους και στις γαμπες

    Μου φαινεται οτι θα αρχισω να βαζω ψαρι στη διατροφη,το κρεας δεν μπορω με τιποτα να το φαω αλλα θα δοκιμασω σολωμο και γλωσσα

    Eίδες που σου λεω!!!! τα οσπρια μπορεί να εχουν πρωτείνη αλλά εχουν πολύ υδατάνθρακα! σου ποστάρω τώρα διατροφή απο αυριο αρχίζεις!

    1ο πρωτεινη κ ενα μήλο
    2ο γιαούρτι κ 4 ρυζογκοφρέτες
    3ο σολομό σαλάτα μόνο μαρούλι η αγγούρι κ 6 κουταλιές ρύζι κ 2 κουταλιές λάδι
    4ο πρωτεινη χωρίς τίποτα αλλο
    5ο γλώσσα που σου αρέσει με 2 πατάτες μετριες ψητές κ βραστές κ σαλάτα μαρούλι η αγγούρι κ 2 κουταλιές λάδι !!!!
    Κ ελα σε ενα μήνα να μου πεις οτι εχεις πάθει με το αποτέλεσμα!!! γιατί αν τα κάνεις ακριβώς μόνο αυτά σίγουρα θα πετάς απο την τεράστια διαφορά που θα εχεις συν οτι εισαι πλήρες απο πρωτεινούχα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaskani Konstantina : 08-11-09 στις 18:34
     

  14. 08-11-09 18:13 #794
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα σε όλες!
    Πολύ ενδιφέροντα όλα τα post των κοριτσιών και ακόμα πιο ενδιαφέρουσες οι απαντήσεις της Κωνσταντίνας!
    Να την ακούτε την Κωνσταντίνα!Ξέρει αυτη....
    Εγώ Κωνσταντίνα μου, έτσι όπως το κάνουμε το πρόγραμμα για το πάνω σώμα με 8 επαναλήψεις και να ανεβάζουμε κιλά σε κάθε σετ, έχω ανεβει σε δύναμη αρκετα και σκοπεύω να ανέβω κι άλλο!Ελπίζω να γεμίσω και να βάλω κανενα μισοκιλάκι μυών!
    Φιλιά σε όλες και καλές προπονήσεις!
     

  15. 08-11-09 18:13 #795
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ Κωσταντινα μου!!! Αυριο παω για προμηθειες!!
     

Σελίδα 53 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563103153 ... ΤελευταίαΤελευταία