Θέμα: Δικεφαλοι

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 07-04-20 20:52 #1
    Προεπιλογή Δικεφαλοι
    καλησπερα εχω ενα προβλημα οταν κανω το κλασικο Bicep curl συνηθως με 12 κιλα για το καθε χερι μετα απο καποιες επαναληψης κουραζετε περισσοτερο ο ομος μου αποτι ο δικεφαλος το ιδιο και ο πηχης και μετα απο καποιες επαναληψης ο πηχης ποναει τοσο πολυ που δεν μπορω να το τεντοσο καν το χερι μου νιοθω οτι θα σπασει η φλεβα μου κοντα στον αγκονα ΠΡΟΣΟΧΗ ομως δεν κανω κανενα απολυτος λαθως τον ομο μου τον κραταω απιστευτα σταθερα χωρης να το κουναω καθολου ειμαι σκυλος σε αυτο μεχρι και στην τελευτεα επαναληψη ο ομος μου δεν κουνιετε ρουπι παρολα αυτα με ποναει (πιστευω οτι βαζω υπερβολικη πιεση στο να το κρατησω σταθερο και να μην κουνιθει και ισος γιαυτο να ποναει μετα) αν ξερει καποιος κατι να με βοηθησει πλς
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-20 00:39 #2
    Προεπιλογή
    Αυτό που λες είναι αρκετά συχνό και το παθαίνω και γω όταν κανω με αλτήρες ΕΝΑΛΛΑΞ κάθε χέρι.. αν κάνεις και συ εναλλάξ κανε και με τα δυο χερια ταυτόχρονα ωστε να κερδίσεις χρόνο στο πόσο κρατάς κάθε αλτήρα στο χέρι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-20 01:49 #3
    Προεπιλογή
    τοχα σκεφτει και εγω φιλε αλλα τωρα μεσα στο σπιτι λιγο δυσκολο διοτι εχω εναν μονο αλτηρα και αυτον απο τα τζαμπο... εχεις καιτ να μου προτεινεις καποια πατεντα εννοω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-04-20 10:28 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Δεν κατάλαβες πως στο έγραψε.

    Εφ' όσον έχεις έναν αλτήρα κάνεις τις επαναλήψεις με το ένα χέρι κανονικά και μετά πας στο άλλο.

    Όσο για το ότι νιώθεις τον ώμο είναι φυσιολογικό μιας και δουλεύει κι αυτός αλλά ισομετρικά για να κρατήσει τον βραχίονα ακίνητο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 08-04-20 στις 10:33
    Απάντηση με παράθεση