Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 32
  1. 10-04-20 10:39 #1
    Προεπιλογή Κατακρατηση υποδοριου νερου με αλκαλικη κρεατινη ναι η οχι?
    Καλημερα παιδες και καλη δυναμη.

    Λοιπον το πραγμα παει ως εξης.
    Γυμναζομαι και διατρεφομαι εδω και 19 χρονια και εχω παρει μονοϋδρική κρεατινη 4 φορες στην ζωη μου.
    Η 1η φορα ηταν στα 19 και η τελευταια πριν λιγες μερες.
    Και τις 4 φορες το αποτελεσμα ηταν το ιδιο...
    ΘΕΤΙΚΑ:Περισσοτερη ενεργεια και δυναμη και γρηγοροτερη αναρρωση
    ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Παντα τεραστια κατακρατηση υποδοριου νερου με αποτελεσμα να μαλακωνει και να θολωνει το σωμα μου σε τετοιο βαθμο που αντι να φενομαι καλυτερος... γινομαι πολυ χειροτερος. Μεχρι και οι ρογες μου γεμιζουν νερο και αντι να ειναι κολλημενες στο στηθος μου οπως ειναι χωρις χρηση κρεατινης, γινονται πρησμενες και ειναι σκατα. Δεν μιλαω για αδενα, μιλαω για puffy nipples. Μεχρι και τα μαγουλα μου φουσκωνουν και ενω το λιπος μου ειναι ολο το χρονο γυρω στο 13 με 15% με στεγνο προσωπο , η μουρη μου δειχνει λες και εχω 30% λιπος.
    Με το που ξεκιναω κρεατινη μεσα σε 1 εβδομαδα γινομαι "νεροκουβαλιτης" και με το που την κοβω , μεσα σε 1 εβδομαδα στεγνωνω παλι ομορφα και οπως καταλαβαινετε με κανει να μην θελω να ξαναπαρω κρεατινη.
    Το σωμα μου μετα απο τοσα χρονια το γνωριζω πολυ καλα και ΟΛΕΣ οι αποπειρες χρησεις κρεατινης ειχαν παντα το ιδιο αποτελεσμα.

    Θα ηθελα παρακαλω εμπειριες απο ατομα που ειχαν ασχημη κατακρατηση με μονουδρικη(Διοτι δεν εχουν ολοι αυτη την παρενεργεια σε τετοιο βαθμο) και οταν εκαναν χρηση αλκαλικης αν το θεμα αυτο λυθηκε η εστω αν μειωθηκε.
    Μου αρεσουν τα οφελοι που εχω με κρεατινη οποτε αν η αλκαλικη ειναι η λυση τοτε να παω εκει.

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-04-20 15:47 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αδερφε η κρεατινη δεν κανει κατακρατηση υποδορια, στο μυικο κυταρο δρα.
    συν τοις αλλοις πρωτη φορα εδω κ 20 χρονια διαβαζω για τοσο βαρια κατακρατηση απο ενα συμπληρωμα, οποιοδηποτε συμπληρωμα, αυτα που αναφερεις μονο με αας γινονται στο σωμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-04-20 17:26 #3
    Προεπιλογή
    To περιμενα οτι αυτη η απαντηση θα ερχοταν καποια στιγμη.
    Λοιπον επειδη δουλευα ως γυμναστης επι 16 χρονια και εχω γνωρισει παρα πολλα ατομα ολα αυτα τα χρονια και τα συζηταγαμε περι κρεατινης αυτο που εχω να πω ειναι οτι γνωρισα αρκετα ατομα που τους εκανε το ιδιο θεμα η μονουδρικη.
    Τα περισσοτερα ατομα φυσικα ειχαν απο λιγη εως καθολου κατακρατηση.Οπως τοτε ο κολλητος μου που μαζι πηραμε κρεατινη και εγω εγινα σκατα και αυτος πριστηκε πολυ ομορφα.
    Ακομα και σε Γιουτιουμπ βιντεος αν δεις , υπαρχουν πολλα ποστς απο κατω που λενε τα ιδια με αυτα που ανεφερα εδω.
    Οποτε οντως υπαρχουν ατομα που η κρεατινη τους κανει χαλια λογο τρελης κατακρατησης ΥΠΟΔΟΔΟΡΙΟΥ νερου απλα ειμαστε προφανως λιγοι...


    Να σου δωσω να καταλαβεις την 1η μου κρεατινη την ειχα παρει απο τον συγχωρεμενο τον Γιωργο Καπετανακη.
    Μου ειχε πει τοτε... " Για να εισαι ετσι χωρις να εχεις παρει τπτ με 2 χρονια προπονησης τοτε με κρεατινη θα εκραγεις!"
    Πηγα μετα απο 1 μηνα χρησης κρεατινης ( και φυσικα με την ιδια στεγνη διατροφη οπως παντα) και με το που με ειδε ο ΚαπταΓιωρης μου λεει " Ρεεε τι μαγουλα ειναι αυτα? Για βγαλε μπλουζα."
    Βλεπει το σωμα μου και μου λεει " Τι θολουρα ειναι αυτη ρε φιλε? εσυ πριν ενα μηνα ησουν κομματια... τι σκατα ετρωγες ενα μηνα?"
    Τι να ετρωγα ρε συ του λεω? Οτι ετρωγα και πριν. Και δεν με πιστευε...
    Με τα πολλα μου λεει... " Μην ξαναπαρεις κρεατινη δεν σου ταιριαζει... ελα να σε δω σε 10 μερες"
    Παω μετα απο 10 μερες χωρις μαγουλα και με την ιδια γραμμωση οπως πριν παρω κρεατινη και μου λεει " ε ενταξει... και τσαμπα να στην δινουνε μην την ξανα αγγιξεις".

    Καταλαβες τωρα? Ο πατερας μου τοτε με πειραζε... πηγαινα για πλακα και του παταγα ποζες και του ελεγα " εε! εε??? δεν τουμπανιασα?? και μου ελεγε " Ρε δεν κοιτας την μουρη σου που εχεις γινει σαν βατραχος! " χαχχα Πωωω ρε ειχα να τα θυμηθω χροοοονια αυτα!

    Και αλλα ατομα στα γυμναστηρια που ηταν κομματια ( μιλαμε για πολυ κομματια ομως με χρηση αναβολικων) οταν τους ελεγα την λεξη κρεατινη μου ελεγαν " Φυγε απο δω ρε με την μαλακια που οποτε επερνα με γεμιζε νερα"

    Η ερωτηση μου παραμενει... η αλκαλυκη κανει λιγοτερη κατακρατηση η το ιδιο με την απλη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-04-20 19:03 #4
    Προεπιλογή
    Εάν ανήκεις στο 0,1% που ίσως το επηρεάζει η χρήση κρεατινης το γνωρίζεις καλύτερα εσύ.
    Η αλκαλική υποθετικά κάνει λιγότερη "κατακράτηση" αλλα απο την στιγμή που έχεις θέμα όπως λες απλά ... μακριά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-04-20 19:13 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    κατακράτηση με την κρεατίνη θα καταλάβει ενας αγωνιστικός που βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο της προετοιμασίας και θα φανεί η διαφορα γιατι έχει λεπτύνει η φλούδα του (δερμα) και έχει μετρο σύγκρισης και γι αυτο εμείς όταν παίρναμε προαγωνιστικα φόρμουλα κρεατίνης την σταματούσα προληπτικά ενα μήνα πρίν η επειδη βοηθάει έπαιρνα αλκαλικη που δεν κατάλαβα καμία διαφορα και κυρίως η κρεατίνη κρατα νερα μέσα στούς μυς και υπο συνθηκες θα βγάλει και στο δερμα
    Τωρα ενας που δεν έχει δέρμα ζελατίνα αν δεί κατακράτηση άλλο πράμα φταίει και φταίει ο γαίδαρος και αυτός βαραει στο σαμάρι!!

    Εγω πχ το πρωί που ξυπνάω το δέρμα στην κοιλια είναι κολλημένο και το βράδυ περισσεύει αλλα αν έπαιρνα κρεατίνη δεν θα έλεγα φταίει αυτη γιατι το παθαίνω ούτως η άλλος , αλλα δεν γίνετε να είμαστε και αποστειρωμένοι να είμαστε όλη την μερα σε τελεια κατάσταση και κάθε μέρα , εκτος αν είμαστε ηθοποιοί και για τις ανάγκες μιας ταινίας έχουμε ενα επιτελείο γιατρων διαιτολόγων κτλ και μας έχουν με το σταγονόμετρο τι να φαμε και τι να πιούμε , ακόμη και η κατάσταση στρες μπορει να επηρεάσει την κατακρατηση υγρών
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-04-20 19:15 #6
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την απαντηση.

    Ηθελα να δουλεψω ενα πολυ δυναμικο προγραμμα ογκου και εχω αναγκη την ενεργεια-δυναμη-αντοχη στην προπονηση και την ταχυτερη αποκατασταση που μου δινει η κρεατινη και γι αυτο ακομα το συζηταω ΜΗΠΩΣ και η αλκαλυκη δεν μου κανει αυτα τα χαλια οπως η μονουδρικη...
    Απο οτι φαινεται μαλλον πρεπει να την δοκιμασω για να δω τι παιζει... μεσα σε μια βδομαδα το πολυ θα φανει το πραγμα και θα γραψω εδω τις εντυπωσεις μου μηπως μελλοντικα εχει καποιος την ιδια απορια.
    Τι να πω?Μακαρι να μου δουλεψει χωρις την κατακρατηση γιατι υποτιθεται η κρεατινη για μας τους νατουραλ ειναι οτι πιο δυνατο μπορουμε να παρουμε.

    Παντως ενα μηνα που χρειαστηκε καποτε να παρω κορτιζονη για μια σοβαρη ιγμοριτιδα , τα χαλια της κατακρατησης της μονουδρικης δεν τα ειχα.


    """""""Τωρα ενας που δεν έχει δέρμα ζελατίνα αν δεί κατακράτηση άλλο πράμα φταίει και φταίει ο γαίδαρος και αυτός βαραει στο σαμάρι!!"""""

    Αρα και εγω και ο Καπετανακης και ο πατερας μου και ολος ο κοσμος που με ξερει και μου λεει οτι οποτε ειχα παρει κρεατινη γινομουνα φεγκαρομουρης απο γωνιασμενο προσωπο που εχω εκ φυσεως και ολο μου το σωμα μαλακωνει και χανονται τα παντα απο γραμμωση και που μεσα σε μια βδομαδα βαζω 3 ακυρα κιλα ενω κανω ολο το χρονο σουπερ διατροφη... ειμαστε ολοι γαιδουρια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Viper5 : 10-04-20 στις 19:20
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-04-20 19:16 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Επίσης την κρεατίνη την παίρνουμε για τα οφέλη της , έδωσα 2 μήνες στο γιό μου κανονικη φόρμουλα 6 πηγών και εκτοξεύτηκε σε οφέλη και τριχες κατακρατηση είχε , αλλα και λίγο να έχει όταν την σταματήσεις εφόσον είναι νερα θα φύγουν που το πρόβλημα , δεν την παίρνουμε να γραμώσουμε αλλα να χτίσουμε να βελτιώσουμε επιδόσεις κτλ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-20 19:17 #8
    Προεπιλογή
    Κοίτα και τα χαρακτηριστικά της β-αλανίνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-04-20 20:54 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Viper5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα και σε Γιουτιουμπ βιντεος αν δεις , υπαρχουν πολλα ποστς απο κατω που λενε τα ιδια με αυτα που ανεφερα εδω.
    Οποτε οντως υπαρχουν ατομα που η κρεατινη τους κανει χαλια λογο τρελης κατακρατησης ΥΠΟΔΟΔΟΡΙΟΥ νερου απλα ειμαστε προφανως λιγοι...
    ναι, κοιτα δεν βασιζομαι σε αφηγησεις του καθενος για προσωπικες εμπειριες, κ το λεω καλοπροαιρετα οχι για να σε θιξω καπου..ειδικα μαλλον οταν οι προσωπικες εμπειριες καταριπτουν την λογικη..για το tube ουτε λογος, απο τους 10 που φερνουν στον Coleman (λεμε τωρα, αλλα καταλαβαινεις τι θελω να πω), κ οι 10 δηλωνουν νατουραλ, οποτε ουτε εκει δινω σημασια στο τι λενε..
    η δικη μου προσωπικη εμπειρια με τετοιες περιπτωσεις, ειναι πως οταν καποιος ελεγε οτι κανει κατακρατηση κοκ απο συμπληρωματα, στην πορεια αν τον ζοριζα παραδεχοταν οτι τσιμπουσε κ τπτ κατιτις...οποτε αν βασιστω κ γω σε αυτη, τους βγαζω ολους ψευτες, αλλα δεν το κανω..

    η λογικη τωρα, λεει οτι αυτο δεν μπορει να γινεται στον βαθμο που λες, αλλιως μιλαμε για case study, στην δικη σου περιπτωση..οποτε, γενικα σε τετοια θεματα προτιμω να ακολουθω την λογικη οδο γιατι με γλιτωνει απο πολλα..

    ΑΝ παρολα αυτα ανηκεις σε case study, τι να πω...οποτε για να απαντησω στην ερωτηση σου, επειδη εχω δοκιμασει αρκετες φορες κ αλκαλικη κ διαφορες αλλες μορφες κρεατινης, δοκιμασε μπας κ δεν εχεις τα ιδια αποτελεσματα, δεν θα χασεις κατι..με βεβαιοτητα κανεις δεν μπορει να σου απαντησει στη δικη σου περιπτωση τι θα γινει κ τι οχι,οποτε μονο η δοκιμη θα σου δειξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-04-20 21:37 #10
    Προεπιλογή
    Νομιζω οτι ειναι πολυ ευνοητο οτι δεν υπαρχει καποιος λογος να πω ψεμματα για την εμπειρια μου με την κρεατινη (διοτι τι οφελος θα ειχα?) .
    Επισης αν επαιρνα αλλες ουσιες ποιος ο λογος να κατηγορησω την κρεατινη?
    Επισεις μετα απο τοσα χρονια στον χωρο και εχοντας φτασει σε καλα επιπεδα πιστευω ειναι παλυ ευνοητο οτι ξερω το σωμα μου απ εξω κι ανακατωτα για το ποτε ειμαι στεγνος και ποτε οχι.

    Αμα ειχα φωτο να ποσταρω οχι το σωμα μου αλλα μονο το προσωπο μου πως γινεται με την χρηση κρεατινης θα καταλβαινατε αμεσα για τι πραγμα μιλαω.
    Η μητερα μου που ηταν νοσηλευτρια για χρονια οταν πηρα κρεατινη μου ελεγε το προσωπο μου ειχε γινει σαν "μογγολοιδες προσωπιο". ετσι λεει ελεγαν το φενομενο που τα μογγολακια εχουν τοσο πρησμενο προσωπο.
    Ο πατερας μου το ελεγε πιο ευγενικα .... βατραχος χαχαχα ( κανουμε και λιγο χιουμορ).

    Δεν ειναι δυνατον να ετυχε διοτι και τις 4 φορες το ιδιο πραγμα συνεβει και με το που την σταματαγα σε 1 βδομαδα παλι σωμα και προσωπο οπως πριν.


    Τεσπα εγω μπηκα εδω για να μαθω αν η αλκαλυκη κανει λιγοτερη κατακρατηση και βρεθηκα να προσπαθω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-04-20 22:12 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ρε man, μαλλον δεν καταλαβες το υφος των ποστ μου..δεν σε κατηγορει κανενας για κατι..σου απανταω βαση λογικης, τι αλλο μπορει να απαντησει καποιος δλδ?

    ΑΝ παρολα αυτα σου λεω, οντως σου συμβαινει αυτο, μπορεις να δοκιμασεις αλκαλικη...αλλα το ΑΝ εινα μεγαλο, γιατι υποτιθεται οτι η αλκαλικη δεν κανει κατακρατηση στα χαρτια, αλλα αυτο παλι βαση μιας λογικης που ομως ειναι θεωρια, στην πραξη στο καθενα μπορει να εχει διαφορετικα αποτελεσματα, οπως πχ η κανονικη κρεατινη εχει σε σενα ας πουμε..
    οποτε απαντηση με βεβαιοτητα δεν μπορει να σου δωσει καποιος, δοκιμασε κ βλεπεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-04-20 00:26 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    πολλα μπορεί να παίζουν ρόλο ίσως και το είδος του σκευάσματος Κρεατίνης , εγω προσωπικα συγκεκριμένες κρεατίνες απο τα Χ-Trem Stores που έχω δοκιμάσει και σε άλλους , δεν είδα τετοια παρενέργεια σε καμία περίπτωση , ειδικα με την αλκαλική καμία αλλαγή
    Απο την άλλη μια φόρμουλα και με διατροφή όγκου μπορεί να φορτώσει κιλά και με ανάλογο ποσοστο νερού , αλλα καμία σχέση με την περιγραφή σου και ενοείτε πάντα μιλάμε για αθλητες χωρίς καμία ορμονική υποβοήθηση αλλιως τζάμπα μιλάμε
    Και όταν λέμε κάποια πράματα τα οποία τα έχουμε δεί με τα μάτια μας δεν μπορεί να υπάρχει αμφιβολία , υποτίθεται ότι γνωρίζω και τα παιδιά και τούς βλέπω σχεδόν καθε μέρα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-04-20 00:37 #13
    Προεπιλογή
    Και οι 4 δοκιμες μου ηταν απο διαφορετικες εταιριες για το "μπας και εφταιγε η μαρκα".
    Η 1η που ειχα παρει ηταν η cell tech muscletech η 2η ηταν μια της Optimum η 3η τις INKOSPORT και τωρα η τελευταια ηταν της Nutrend απο τα xtreme stores την μονουδρικη που βγαζει σε μορφη καψουλας 3,7γρ ημερησια συνιστωμενη δοση..Τοσο επαιρνα.

    Οποτε οπως φαινεται δεν εφταιγε η μαρκα αλλα η κρεατινη η μονουδρικη σαν ουσια.

    Απο βδομαδα θα δοκιμασω και την αλκαλικη να δω τι γινεται. Αν και αυτη τα ιδια... τοτε μουφα οι διαφημησεις της που λενε οτι διορθωθηκε και η παρενεργεια κατακρατησης υγρου.
    Διαβασα σημερα πολλα ποστς ατομων σαν την δικη μου περιπτωση που παντα η μονουδρικη τους γεμιζε νερα και την εκοβαν γι αυτον τον λογο και πως με αλκαλικη ελυσαν το θεμα αυτο...
    Για να δουμε!

    Θα ποσταρω σε κανα 2 βδομαδες εδω να σας πω τα αποτελεσματα.

    Ευχαριστω για το ενδιαφερον
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Viper5 : 11-04-20 στις 00:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-04-20 02:57 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Ναι δοκίμασε και 2 εβδομαδες είναι αρκετός χρόνος για να καταλάβεις αν σε φέρνει πρηξιμο , που δεν πιστεύω να υπάρχει τέτοιο θέμα , εκτός αν είσαι σπάνια περίπτωση που κάτι παίζεται με την ινσουλίνη σου
    Δεν έχω δει ποτε κατι παρόμοιο μ αυτό που περιγράφεις σε αθλητη , ακόμη και σε αθλητές στίβου η ταεκβοντο που ειδικα επειδη στο Ταεκβοντο παίζουν ρόλο και τα γραμμάρια για τις κατηγορίες φαντάσου τι θα πάθαινε αν είχε κατακράτηση νερού και θα ανέβαζε το βάρος του , θα άλλαζε κατηγορία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-04-20 10:38 #15
    Προεπιλογή
    Όνομα: without 1.jpg Εμφανίσεις: 500 Μέγεθος: 39,8 KB

    Όνομα: without 2.jpg Εμφανίσεις: 453 Μέγεθος: 43,5 KB

    Όνομα: with.jpg Εμφανίσεις: 490 Μέγεθος: 52,4 KB

    Ειμαι ατομο που δεν βγαζω συχνα φωτος γιατι γενικα δεν το χω.
    Αλλα εψαξα και βρηκα 2 ενδεικτικες φωτος για το πως ειμαι σωματικα και στο προσωπο ολο το χρονο ΧΩΡΙΣ κρεατινη και 1 που εβγαλα με την τελευταια χρηση κρεατινης για να την στειλω στον ξαδερφο μου να δει τα χαλια μου.
    Για να καταλαβετε για τι πραγμα μιλαω και να μην νομιζεται οτι τρολαρω.
    Υποψιν και στις 3 φωτος η διατροφη μου ειναι ιδια. ΠΑΝΤΑ απο 2500 εως 3000 θερμιδες και τα τελευταια 15 χρονια δεν κανω διατροφη για περιοδο ογκου και διατροφη για περιοδο γραμμωσης και τετοιες ιστοριες και αεροβιο σχεδον ποτε.
    Το λεω για να μην πει κανεις οτι στις φωτος χωρις κρεατινη ισως εκανα αεροβιο και ετρωγα λιγοτερη θερμιδα.

    Τα σχολια για τα χαλια που μου κανει η κρεατινη δικα σας...
    Παρατηρηστε και προσωπο και σωμα... ΟΥΤΕ 1 χρονο κορτιζονη δεν θα με εκανε ετσι
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία