Θέμα: Βοηθειααα

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 02-06-20 22:01 #1
    Προεπιλογή Βοηθειααα
    Καλησπερα παιδια,εδω και μια βδομαδα εχω μπει σε διατροφη γραμμωσης αλλα εχω καποιες αποριες.
    Καταρχας ειμαι 1,75 (93) κιλα (πριν ξεκινησω)και εχω χρονια να κανω γυμναστηριο.οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:
    Μονο με αεροβιο και διατροφη κανεις γραμμωση?
    Το λεω γτ τα γυμναστηρια ειναι κλεειστα κ δεν ξερω κατα ποσο γραμμωνεις με γυμναστικη στο σπιτι..επισης με την γυμναστικη στο σπιτι εχω πιαστει υπερβολικα παντου..τι να κανω?επισης η στεβια σε σταγονες επιτρεπεται?ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nontas30 : 02-06-20 στις 22:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-06-20 23:41 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nontas30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια,εδω και μια βδομαδα εχω μπει σε διατροφη γραμμωσης αλλα εχω καποιες αποριες.
    Καταρχας ειμαι 1,75 (93) κιλα (πριν ξεκινησω)και εχω χρονια να κανω γυμναστηριο.οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:
    Μονο με αεροβιο και διατροφη κανεις γραμμωση?
    Το λεω γτ τα γυμναστηρια ειναι κλεειστα κ δεν ξερω κατα ποσο γραμμωνεις με γυμναστικη στο σπιτι..επισης με την γυμναστικη στο σπιτι εχω πιαστει υπερβολικα παντου..τι να κανω?επισης η στεβια σε σταγονες επιτρεπεται?ευχαριστω
    Αν κάνεις μόνο αεροβική άσκηση και υποθερμιδικη διατροφή χάνεις λίπος και γραμμωνεις αλλά παράλληλα χάνεις δυστυχώς και μυική μάζα αυτό γίνεται γιατί δεν υπάρχει το μυϊκό ερέθισμα που έχουμε όταν κάνουμε προπόνηση με αντιστάσεις

    Εξαρτάται από τη προπόνηση κάνεις στο σπίτι αν πχ κάνεις με λάστιχα και το σωματικό σου βάρος η με αλτήρες μετρίου βάρους αυτό που κερδίζεις είναι να κρατήσεις όσο γίνεται τα κέρδη που είχες προ καραντίνας μπορεί όμως στο σπίτι να έχεις εξοπλισμό που να σου δίνει την δυνατότητα για πολύ δυνατές προπονήσεις, οπότε αλλάζουν τα δεδομένα, τώρα για το αν γραμμωνεις ναι γραμμωνεις αν τρως όπως πρέπει, για το πιάσιμο.... υπομονή, στεβια μπορείς να χρησιμοποιεις.

    Καλή συνέχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-06-20 22:53 #3
    Προεπιλογή
    Νώντα καλησπέρα Καταρχάς το ότι πιάνεσαι είναι ένα καλό σημάδι γιατί Πέραν ότι αυτό που κάνεις αποδίδει θα περάσει και σε λίγες μέρες δεύτερον Εννοείται ότι μπορείς να βάλεις στέβια και γλυκαντικό για εναλλακτικό Και προσπάθησε να κάνεις όσες περισσότερες ασκήσεις μπορείς μες στο σπίτι και διάφορες καλλισθενικες αύξησε την πρωτεΐνη σου Πρόσεχε τη διατροφή σου και το πιο σημαντικό Αν θες να χάσεις κιλά είναι να υπολογίσεις τις θερμίδες συντήρησης σου και το σωστό θερμιδικό έλλειμμα περίπου υπολόγισε γύρω στις 200 μαξ για αρχή κάτω από τις θερμίδες συντήρησης σου ή μπορεί και λιγότερες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-20 08:00 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια,η αληθεια ειναι οτι πηγα σε διατροφολογο για την διατροφη μου οποτε πιστευω εχει κανει καλη δουλεια,αν θελετε σας την στελνω κιολας να μου πειτε γνωμες,εχω δει μεγαλη διαφορα και ειναι η 6η μερα..βεβαια τρεχω καθε πρωι και 7χιλιομετρα..απλα επειδη ειναι η πρωτη φορα δεν ξερω και τι ασκησεις μπορω να κανω για το μεγιστο αποτελεσμα στο σπίτι απο την στιγμη που εχω μονο ενα μονοζυγο..οτι βλεπω στο ιντερνετ μονο
    Απάντηση με παράθεση