Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 26-07-20 12:40 #1
    Προεπιλογή Καλησπέρα στην παρέα... Γνωμες για σωσιβιο
    Τις γνώμες σας παιδιά.. Ειμαι 41 ετών 1.80 και 79 κιλά.. Ξεκίνησα το bodybuilding τον Δεκέμβριο ενω ημουν 98 κιλά και σήμερα ευτασα τα 79 ενω σε αυτο το διάστεημα 2 μηνες ηταν εκτος γυμναστηριου λογω καραντινασς .. Ειμαι ικανοποιημένος απο το αποτελεσμα και την γραμμωση, αλλα στην περιφέρεια αν και εκαψα το σπλαχνικο λυπος και γραμμωσαν και οι κοιλιακοι μου ,παραμενει υποδορειο λιπος δηλ το λεγομενο σωσιβειο.. Απο τα χριστουγενα δεν εχω φαει ποτέ σαβουρες,ακολουθω υποθερμικη διατροφη και κανω uper body 3 φορες εβδομαδα και αλλες τρεις lower body.. Μια μερα που μενει κανω ελειπτικό.. Αυτο που φοβαμαι ειναι οτι αν μειωσω και αλλο θερμιδες θα χασω μυικη μαζα και θα γινω σαν τον τιραμόλα.. Εχω σκευτει για κετογονικη η να προσθεσω αεροβικη???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-07-20 16:45 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Να μην μειώσεις θερμίδες κι άλλες γιατί θα φθάσεις μετά σε ένα σημείο που θα υποσιτίζεσαι και δεν θα χάνεις.Μην κατεβάσεις κι άλλο το "ταβάνι" των θερμίδων... Πιστεύω να καταλαβαίνεις τι σου λέω...συνέχισε ισοθερμιδικα και κάνε πρόγραμμα δυνατό στο γυμναστήριο..ενδυνάμωση θέλεις πιστεύω...τώρα αν θέλεις να βάλεις άλλη μια ώρα αερόβιο...κάντο...
    Συνέχισε έτσι και βλέποντας την εξέλιξη, κινείσαι!
    Απάντηση με παράθεση