Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 10-08-20 01:03 #1
    Προεπιλογή Χαμενη υποθεση?? Απογοητευμενος
    Καλησπερα παιδια. Κωστας εδω 26 χρονων 1.88 122 κιλα. Οι σημερινες μου φωτοφραφιες μετα απο 2.5 με 3εβδομαδες βαρη και λιγο αεροβιο .Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 603 Μέγεθος: 174,8 KBΌνομα: 3.jpg Εμφανίσεις: 605 Μέγεθος: 66,2 KBΌνομα: 2.jpg Εμφανίσεις: 531 Μέγεθος: 63,8 KB

    Ειχα ξαναγραφει παλιοτερα οτι ειχα φτασει πριν 2 χρονια στα 105 κιλα απο 140 με κροσφιτ και μια κακιστη διατροφη των 1500-1600 θερμιδων που ειχε ως αποτελεσμα να χασω πολυ μυικη μαζα να μεινει με αρκετο λιπος και γενικα αν και αδυνατο ενα κακο σωμα.
    Ειπα αυτη τη φορα να ξεκινησω αργα και σταθερα με βαρη ωστε να μπορεσω να φτιαξω επιτελους το σωμα μου και κυριως τν μεταβολισμο μου οπως πρεπει.

    Αλλα δυστυχως βλεπω οτι το σωμα μου δεν αναποκρινεται καλα.Ξεκινησα στις 2000 θερμιδες με
    220Π/130-150Υ/50Λ ,ναι μπορει να χανω γυρω στο 1 κιλο/εβδομαδα αλλα ειναι τα αρχικα σταδια που τα κιλα φευγουν αερας και πιστευα οτι θα παει καλυτερα το πραγμα ,
    Οχι οτι θελω να χανω με πιο γρηγορο ρυθμο απλα θελω να αυξησω το φαι γτ πιστευω οι 2χιλ θερμιδες ειναι πολυ λιγο για ενα ατομο στα κυβικα μου και το κυριοτερο δεν ειναι συντηρηρισιμες για εμενα προσωπικα.
    Δεν γινετε μια ζωη να τρωω τοσες θερμιδες καποια στιγμη θα σπασει ολο αυτο κ φτου και απο τν αρχη .

    Θελω τις συμβουλες πως πρεπει να κινηθω. Να αλλαξω καπως διατροφη?Να παω πιο χαμηλα? Ειμαι ατυχος και εχω τοσο σκατα μεταβολισμο? Αμεσως με το που σπαω τν διατροφη μ για μια μερα και φαω ας πουμε 2γυρους σε πιτα την αλλη μερα η ζυγαρια ανεβαινει 2 κιλα+ που βεβαια ειναι κατα 80%νερα αλλα και παλι.
    Απλα για την κουβεντα κανω push-pull-legs 5 προπονησεις τν εβδομαδα +ενα 30 λεπτο στο τελος γρηγορο περπατημα στο διαδρομο και κοιταω να κανω 10κ βηματα τν μερα συνιπολογισμενα και αυτα του διαδρομου.

    Εχω ελπιδες να κανω ενα μετριο προς αποδεκτο σωμα? Η ειναι το σκαρι μου τετοιο που θα μεινω παντα πλαδαρος και skinny fat ?Θα ηθελα ειλικρινες απαντησεις οσο σκληρες και αν ειναι . Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-08-20 18:28 #2
    Προεπιλογή
    Εισαι ενα ζυμαρι για πλασιμο.
    Εισαι η περιπτωση που με σκληρη κ σωστη προσπαθεια ...ιδιως σε διατροφη... θα εμπευσεις κοσμο "με το πριν κ το μετα" .
    Εαν βεβαια οι συνθηκες της ζωης σου δεν σου επιτρεπουν για το "απολυτο" , με μια σταθερη βελτιωση της διατροφης σου κ γυμναστικη ...σιγουρα θα γινεις καλυτερος απο τωρα.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-08-20 23:24 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρήστος Τριανταφύλλου Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι ενα ζυμαρι για πλασιμο.
    Εισαι η περιπτωση που με σκληρη κ σωστη προσπαθεια ...ιδιως σε διατροφη... θα εμπευσεις κοσμο "με το πριν κ το μετα" .
    Εαν βεβαια οι συνθηκες της ζωης σου δεν σου επιτρεπουν για το "απολυτο" , με μια σταθερη βελτιωση της διατροφης σου κ γυμναστικη ...σιγουρα θα γινεις καλυτερος απο τωρα.
    Aυτο με το ζυμαρρι χααχχαχα . Πως θα μ πρωτεινες να κινηθω σε προπονηση και διατροφη? Οπως ειπα με 2000-2100 διατροφη χανω αλλα πιστευω οτι ειναι πολυ λιγο για τα κιλα μ και το υψος μου. Εχω τοσο σκατα μεταβολισμο η εχω κανει λαθη τα οποια μου εχουν χαλασει παρα πολυ το μεταβολισμο??
    Απάντηση με παράθεση