Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 03-09-20 14:22 #1
    Προεπιλογή Νέο μέλος- Γνώμες
    Καλησπέρα παιδιά,είμαι 21 χρονών 1.84 ύψος και γύρω στα 92-93 κιλά(αυτή η καραντίνα μας κατέστρεψε)
    Προσπαθώ πάλι να ενταχθω στην γυμναστική μιας και πριν πήγαινα 6/7 και γενικότερα μου άρεσε πολύ... Σκέφτηκα να ξεκινήσω με full body για 2-3 εβδομάδες ώστε να μπω λίγο πιο χαλαρά (περισσότερος χρόνος ανάρρωσης κλπ) και έπειτα να συνεχίσω με το παλιό μου πρόγραμμα push pull legs σε συνδυασμό με 7-8 χλμ την ημέρα περπάτημα ώστε να χάσω τα περιττά κιλά...
    Καμία γνώμη για το τι ακριβώς να κάνω όσον αφορά την απώλεια λίπους;
    Ευχαριστώ πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-09-20 18:36 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες .
    Για να έχεις αποτελέσματα, πρέπει να φτιάξεις μια συγκροτημένη διατροφή, πέρα από την προπονηση και την αερόβια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-09-20 19:14 #3
    Προεπιλογή
    Η επιστροφή στην προπόνηση και το πως θα ξεκινήσουμε εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, δεν μας λες πόσο καιρό απέχεις από την προπόνηση που είναι πολύ βασικό γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά αν είσαι εκτός 3 εβδομάδες, 1 μήνα, η 5-6 μήνες.
    Αν πούμε ότι απέχεις από την προπόνηση 5 μήνες μην ξεκινήσεις με full body γιατί δεν κολλάει αυτό που λες πιο χαλαρά με το full body ακόμα και 3 φορές να πηγαίνεις -που δεν το βλέπω -,ούτε θα έχεις πιο γρήγορη ανάρρωση θα συμβεί ακριβώς το αντίθετο,γνώμη μου είναι να κάνεις 1-2 σημεία την φορά π.χ. στήθος τρικεφαλα με ποίο λίγες ασκήσεις 3 για στήθος 2 για τρικεφαλα στο 50 % και έτσι προχώρησε και με τις υπόλοιπες μυικες ομάδες, και χρόνο αναρρωσης θα έχεις μέχρι να δουλέψεις ξανά αυτά τα σημεία και το πιάσιμο θα είναι πολύ λιγότερο από αυτό που θα έχεις σε όλο το σώμα με το full body,και την αεροβική άσκηση την ξεκινάς με ένα 20λεπτό και σταδιακά την ανεβάζεις μην μπεις με τα μπούνια πιστεύοντας πως θα χάσεις τα περιττά κιλά γιατί θα απογοητευτεις.
    Για να χάσεις λίπος υποθερμιδικη διατροφή σε συνδυασμό με προπόνηση με αντιστάσεις, αεροβική, και πολύ υπομονή.

    Καλός ήρθες στην παρέα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-20 11:53 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση