Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 11-10-20 17:35 #1
    Προεπιλογή Κοιλιακοι και πιο φαρδια μεση
    Θα θελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε με κάτι που με απασχολεί.
    Εγω ειμαι αδυνατη κοπελα, και παντα ακομα και οταν δεν εκανα ποτε γυμναστικη ειχα πολυ λεπτη μεση. Βεβαια απο οταν ξεκινησα να γυμναζομαι λεπτυνε και αλλο λιγο η μεση μου και που προσωπικα μου αρεσει.
    Αλλα παρατήρησα και εγω και η μητέρα μου καθως και η μεζουρα (αν και δεν εχω μεζουρα αλλα κανω μια αλλη πατέντα) πως εχει φαρδύνει η μεση μου τελευταια και μαλιστα αρκετα αν πχ πριν ηταν 60-62 cm τωρα ειναι 67! Και ειναι πιστευω πως δεν εχω παχυνει αντιθετως εχω χασει λιπος και το βλεπω απο αλλα σημεια στο οποια εχω ταση να παχαινω και εχασα λιπος οπως πχ στους γλουτους που εχω χασει ΑΡΚΕΤΟ λιπος λογω του spinning που εκανα καποιες φορες αλλα και γενικα σαν συνολο μοιαζω πιο αδυνατη. Εκτος του οτι ξερω πως δεν μαζευω λιπος στην κοιλια αν πιεστω πιανω τους κοιλιακους μου, μπορω να κανω σανίδα ανετα χωρις να κουραστω οπως παλια και κατω πραγματα που και απαιτουν δυνατους κοιλιακους.

    Μπορει να φταει οτι γυμνασα πλαγιους κοιλιακους και ραχιαίους και βλεπω αυτο το αποτέλεσμα γιατι δεν ειναι οτι πεταει προς τα εξω η κοιλια μου αλλα στα πλαγια δεν μπαινει τοσο προς τα μεσα αλλα ειναι πιο φαρδια η μεση μου δηλαδη. Το τελευταιο εξαμηνο τα χα φορτωσει ολα στον κοκορα λογω μιας θλαση και 1η Σεπτεμβρη ξεκινησα γυμναστηριο αλλα λόγω του ιου δεν προλαβαινα να πηγαινω στην γιογκα ηταν ολα κλεισμενα και ξεκινησα και 2 φορες την εβδομαδα 2 προγραμματα που εχουν μεσα κοιλιακους + το spinning που το εκανε 1 ή 2 φορες την εβδομαδα στα οποια δεν πηγαινα παλια. Το spinning γυμναζει πολυ τους κοιλιακους ξερετε να μου πειτε; 7 φορες εκανα συνολικα μεσα σε ενα μηνα δεν ειναι και λιγο.
    Εγω προσωπικα με προτιμουσα οπως ημουν πριν! Ξερει κανεις να μου πει αν ειναι απο την γυμναστικη αυτο που παρατηρω ή απλα αλλαξαν τα σημεια που μαζευω λιπος;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melene : 11-10-20 στις 17:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-11-20 02:02 #2
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Απ τη γυμναστική είναι
    Απάντηση με παράθεση