Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 05-11-20 10:37 #1

Περ.
    Σερρες
    Προεπιλογή λιπος μοιρασμενο σε ισα μερη ?
    Εστω οτι εχω 60γρ λιπους για καθε μερα . Εχω τρια γευματα. Στο 1ο εχω 7,5γρ λιπος και ειναι μιλκ-σεικ πρωτεινης ορου . Στο 2ο εχω 8γρ λιπος και ειναι απαχο ψαρι με φακες . Το χω κανει ετσι , ωστε να μου μενει αρκετο λιπος για το 3ο γευμα (44,5) , για να μπορω να κανω ενα νοστιμο γευμα καθε μερα .
    - Μπορω να το κανω αυτο , ή για καποιο λογο πρεπει το καθε γευμα να εχει αρκετο λιπος ?
    Απάντηση με παράθεση

2. 05-11-20 22:00 #2
    Προεπιλογή
    Αν και ποτέ μου δεν κατάφερα να ακολουθήσω πρόγραμμα διατροφής βασισμένο σε γραμμάρια και θερμίδες, πιστεύω ότι δεν έχεις κάποιο πρόβλημα αν το κάνεις με τον τρόπο που γράφεις παραπάνω. Στο τέλος της ημέρας πήρες τα λιπαρά σου,την πρωτεΐνη σου κτλ. Πολλοί υποστηρίζουν και την εβδομαδιαία καταμέτρηση θερμίδων.
    Απάντηση με παράθεση

3. 06-11-20 09:13 #3

Περ.
    Σερρες
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giorgos04 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και ποτέ μου δεν κατάφερα να ακολουθήσω πρόγραμμα διατροφής βασισμένο σε γραμμάρια και θερμίδες, πιστεύω ότι δεν έχεις κάποιο πρόβλημα αν το κάνεις με τον τρόπο που γράφεις παραπάνω. Στο τέλος της ημέρας πήρες τα λιπαρά σου,την πρωτεΐνη σου κτλ. Πολλοί υποστηρίζουν και την εβδομαδιαία καταμέτρηση θερμίδων.
    Το μυαλο μου πηγε σε κατι τετοιο :Οτι ειναι πιθανον να χρειαζεσαι στο γευμα σου πανω απο πχ 15γρ. για να μπορεσουν να παραχθουν καποιες ορμονες , ή κατι τετοιο.
    Απάντηση με παράθεση

4. 06-11-20 09:43 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stelios Serres Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μυαλο μου πηγε σε κατι τετοιο :Οτι ειναι πιθανον να χρειαζεσαι στο γευμα σου πανω απο πχ 15γρ. για να μπορεσουν να παραχθουν καποιες ορμονες , ή κατι τετοιο.
    Θα σου απαντήσουν τα παιδιά που ακολουθούν τέτοια πλάνα διατροφής. Προσωπικά, όπως σου ειπα,φροντίζω να εχω ισορροπία στα πιάτα μου και να είναι καθαρά τα γεύματα μου.
    Απάντηση με παράθεση