Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 05-11-20 23:16 #1
    Προεπιλογή Αξίζει το personal;
    Είμαι 28χρονών,1.83, 88κιλά.Υπήρξα αρκετά εύσωμος στο τέλος του λυκείου, του στυλ 120 κιλά τα οποία ψιλοπήρα απότομα και τα έχασα. Τώρα το βάρος μου είναι οκ θεωρώ, δεν μπορώ να πω ότι έχω ως στόχο να χάσω βάρος. Προσέχω πλέον τι τρώω. Δεν τρώω απέξω όσο μπορώ και δεν τρώω αηδίες από φούρνους, τυρόπιτες κτλ, έχω κόψει ζάχαρη από τον καφέ. Κανά γλυκάκι μόνο. Πάντα είχα ένα κόμπλεξ με το σώμα μου. Δεν βοηθάει και το γεγονός ότι έχω μια κάποια χαλάρωση στην κοιλιά και ραγάδες. Η χαλάρωση δεν είναι τραγική και οι ραγάδες δεν κάνουν μπαμ. Νιώθω αρκετά γειωμένος όμως με το σώμα μου γιατί θεωρώ ότι στα 18 μου με το βάρος μου στην ουσία το κατέστρεψα και ότι αισθητικά δεν θα είναι ποτέ καλό. Σαν απόδοση είμαι σχετικά ευχαριστημένος όμως πχ στο τρέξιμο που τρέχω 10 χλμ καιι μαρέσει. Πήγανα ένα χρόνο κροσφιτ και είχα δει μεγάλη διαφορά.Τώρα με τις 2 καραντίνες και την πολλή δουλειά (δουλεύω σε διαγνωστικο κοβιντ οποτε δεν πηγαινα γυμναστηριο γιατι ηθελα να μην γινει μαλακια κολλησω και κλεισει το γυμναστηριο εξαιτιας μου).

    Οπότε τώρα τι γυμναστική να κάνω; Να βρω εναν περσοναλ να κανουμε υπαίθρια γυμναστική; Να παριστάνω ότι κάνω γυμναστική σπίτι μου κάνοντας κάμψεις, κοιλιακούς και οτιδήποτε μπορεί να γίνει στο σπίτι; Θα ήθελα τη γνώμη σας

    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-11-20 09:48 #2
    Προεπιλογή
    Καταρχάς συγχαρητήρια για την ευαισθησία σου σχετικά με τον κίνδυνο που διατρέχεις να κολλήσεις και κατ' επέκταση να κολλήσεις κάποιον στο γυμναστήριο.
    Οσον αφορά την γυμναστική στο σπιτι,κάνεις μια χαρά προπονήσεις, αν το πάρεις σοβαρά.
    Έχεις χώρο και ενα μικρο μπάτζετ για να πάρεις δυο τρια βασικά πραγματάκια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-11-20 10:09 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giorgos04 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς συγχαρητήρια για την ευαισθησία σου σχετικά με τον κίνδυνο που διατρέχεις να κολλήσεις και κατ' επέκταση να κολλήσεις κάποιον στο γυμναστήριο.
    Οσον αφορά την γυμναστική στο σπιτι,κάνεις μια χαρά προπονήσεις, αν το πάρεις σοβαρά.
    Έχεις χώρο και ενα μικρο μπάτζετ για να πάρεις δυο τρια βασικά πραγματάκια;
    Φαντάζομαι πως ναι, τι θεωρείς ότι χρειάζομαι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-11-20 10:30 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    βιδωτο μονοζυγο -> κρικους ενοργανης / TRX -> 2 λαστιχα
    Γυμναστικη στο σπιτι δεν σημαινει οτι παριστανεις πως γυμναζεσαι. Οι κρικοι ειδικα θα σε ταπεινωσουν.
    Δες το σαν μια ευκαιρια να πειραματιστεις με νεες κινησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-11-20 10:36 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giorgos04 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς συγχαρητήρια για την ευαισθησία σου σχετικά με τον κίνδυνο που διατρέχεις να κολλήσεις και κατ' επέκταση να κολλήσεις κάποιον στο γυμναστήριο.
    Οσον αφορά την γυμναστική στο σπιτι,κάνεις μια χαρά προπονήσεις, αν το πάρεις σοβαρά.
    Έχεις χώρο και ενα μικρο μπάτζετ για να πάρεις δυο τρια βασικά πραγματάκια;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    βιδωτο μονοζυγο -> κρικους ενοργανης / TRX -> 2 λαστιχα
    Γυμναστικη στο σπιτι δεν σημαινει οτι παριστανεις πως γυμναζεσαι. Οι κρικοι ειδικα θα σε ταπεινωσουν.
    Δες το σαν μια ευκαιρια να πειραματιστεις με νεες κινησεις.
    Σκέφτομαι ότι δε θέλω να "πειράξω" τον τοίχο με βιδωτό μονόζυγο..ενώ TRX πχ θα μπορούσα να βάλω στην πόρτα.. άσε που μονόζυγο χωρις λάστιχο δεν μπορώ να κάνω για κανενα λόγο ακόμα δυστυχώς.. έχω και κάποιους αλτήρες επίσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-11-20 11:35 #6
    Προεπιλογή
    Αν αντέχεις οικονομικά, πάρε έναν πάγκο (δοκιμασε εναν αρκετά οικονομικό για αρχη,αργότερα πας σε πιο στιβαρό-ακριβο).
    Πρόσθεσε ενα δυο ζευγαράκια αλτηρες,σε αυτούς που ηδη έχεις και πίστεψέ με,αν το παρεις σοβαρά γυμναζεις όλο σου το σώμα.
    Προσθέτεις και δυο λάστιχα αντίστασης οταν μπορέσεις.
    Πάρε οτι μονόζυγο μπορείς (να είναι ασφαλές, να μην πέσεις και τσακιστείς). Δεν χρειάζεται να ειναι ολόκληρες οι έλξεις σου.Στην αρχή, μισές. Θα ερθει απο μόνο του,όλο το εύρος της κίνησης.
    Κρίκους θα έλεγα να πάρεις λίγο αργότερα. Οπως είπε και ο φίλος παραπάνω, είναι ικανοί να σε ταπεινωσουν.
    Παρε και ενα σετ trx και ακολούθησε κάποια 15λεπτα προγράμματα που θα βρεις στο YouTube .
    Στείλε το 6,βγες για τρέξιμο και ξαναγραψε μας σε εναν μήνα την πρόοδο σου. Καλες προπονήσεις!!!!
    Απάντηση με παράθεση