Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 07-11-20 23:45 #1
    Προεπιλογή Lockdown και αερόβια
    Καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλους. Απο αύριο αρχίζω περπάτημα.Θέλω να διατηρήσω καλή φυσική κατάσταση αφού δεν πηγαίνω γυμναστήριο.Αυτή τη στιγμή είμαι 92 κιλά 20% body fat.Σκέφτομαι να καλύπτω 6-7 χιλιόμετρα σε μια ώρα κάτι που σημαίνει οτι πρέπει να περπατάω με γρήγορο ρυθμό. Η ερώτηση είναι πόσα χιλιόμετρα τη μέρα προτείνετε ή θα κάνατε εσείς και για πόσες μέρες την εβδομάδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-20 13:10 #2
    Προεπιλογή
    κανε οσο κρινεις εσυ.... τωρα τι απαντηση παριμενεις.... στο ερωτημα...ξεκινα και περπατα κατω απο 5 χιλιομ. την ημερα δεν εχει νοημα για διατηρηση βαορυς αν ομως προσεχεις και τι τρως...και ποσο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-20 22:49 #3
    Προεπιλογή
    Αν δεν περπατας καθόλου μη πλακωθεις ξαφνικά να πας 6-7 χλμ για 7/7 μερες η για 6/7 μέρες, γιατί πιο πολύ κακό θα κάνεις πάρα καλό, αν είσαι σε κατάσταση οφ ξεκινά με 2-3 φορές την βδομάδα για 3-4 χλμ το πολύ και ανεβάζεις σταδιακα και την απόσταση και το τέμπο του βαδισματος και τις μέρες.
    Άλλος τρόπος είναι να μετράς χρόνο να ξεκινήσεις με 20 η 30 λεπτά και με ένα γρήγορο ( αλλά να βγαίνει) τέμπο και όσο πας από θέμα χλμ και ανεβάζεις σταδιακά τον χρόνο αλλά και τα χλμ.
    Θα σε βοηθήσει αρκετά αν έχεις την δυνατότητα να κάνεις την αερόβια άσκηση το πρωί νυστικος με άδειο στομάχι,αν έχεις αμινοξέα μπορείς να βάλεις πριν ξεκινήσεις + καφέ, αν δεν έχεις αμινο δεν πειράζει και ο καφές (σκέτος) είναι μια χαρά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-12-20 12:11 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν περπατας καθόλου μη πλακωθεις ξαφνικά να πας 6-7 χλμ για 7/7 μερες η για 6/7 μέρες, γιατί πιο πολύ κακό θα κάνεις πάρα καλό, αν είσαι σε κατάσταση οφ ξεκινά με 2-3 φορές την βδομάδα για 3-4 χλμ το πολύ και ανεβάζεις σταδιακα και την απόσταση και το τέμπο του βαδισματος και τις μέρες.
    Άλλος τρόπος είναι να μετράς χρόνο να ξεκινήσεις με 20 η 30 λεπτά και με ένα γρήγορο ( αλλά να βγαίνει) τέμπο και όσο πας από θέμα χλμ και ανεβάζεις σταδιακά τον χρόνο αλλά και τα χλμ.
    Θα σε βοηθήσει αρκετά αν έχεις την δυνατότητα να κάνεις την αερόβια άσκηση το πρωί νυστικος με άδειο στομάχι,αν έχεις αμινοξέα μπορείς να βάλεις πριν ξεκινήσεις + καφέ, αν δεν έχεις αμινο δεν πειράζει και ο καφές (σκέτος) είναι μια χαρά.
    Ευχαριστώ συνονόματε Έχω περπατήσει 10 φορές απο 6χλμ σε νορμάλ τέμπο και κάθε 10 λεπτά πηγαίνω πιο γρήγορα.

    Δυστυχώς παρόλο που νιώθω καλά απο την αερόβια,αρχίζει να πέφτει και ο όγκος στα χέρια κυρίως,που δεν είναι το καλό μου σωματικό τμήμα. Καλή ιδέα για το πρωί,ίσως δοκιμάσω μισό σκούπ preworkout για την καφείνη.
    Απάντηση με παράθεση