Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 25-11-20 17:48 #1
    Προεπιλογή σωμα μετα απο 1,5 χρονια διαιτας και μορφων γυμναστικης
    γεια σας και απο εμενα απο 82 κιλα στα 68 πλεον λογω καραντινας οριακα υποθερμιδικη διαιτα περι μακρος οχι πιστη τηρηση τους αυτες τις 2 εβδομαδες πριν ναι ,,,, ξεκινησα αυτη την εβδομαδα χωρις συνεπεια μεγιστη ελαφρα βαρη ξανα διοτι τις 2 πρωτες μετα κλεισιμο γυμν. ουτε βαρη ειχα ουτε κεφι ,, συντηρηση με περπατημα καθημερινο και ψυχοσωματικους λογους,-) Θεμα με μεταεγχειρητικη κηλη επιγαστρια εν αναμονη χειρουργειου πλεγματος..αρα οχι βαριες ασκησεις κορμου κοιλιακων Επισης ανα 3 προπονησεις εκανα γυμανστηριο την μια με τη μεθοδο bfr occlusion για χερια ποδια μονο.
    stats profile Μου .
    φωτος απο τωρινη καταστση διοτι πριν στα 82 κ. ...ασε-))

    Συνημμένο Αρχείο 133004

    Συνημμένο Αρχείο 133002


    Συνημμένο Αρχείο 133003


    Συνημμένο Αρχείο 133001
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-11-20 19:23 #2
    Προεπιλογή
    Καθε γνωμη απο φωτο θεμιτη ....καλης μας δυναμη γενικως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-20 00:13 #3
    Προεπιλογή
    Έχεις ωραίο καλούπι με χαμηλό ποσοστό λίπους γνώμη μου είναι να βάλεις μυϊκή μάζα σιγά σιγά για να μπορείς να κοντρολαρεις το ποσοστό λίπους, ότι απότομη και γρήγορη μεταβολή γίνεται είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω δεν είναι καλό και δημιουργεί προβλήματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-11-20 01:43 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις ωραίο καλούπι με χαμηλό ποσοστό λίπους γνώμη μου είναι να βάλεις μυϊκή μάζα σιγά σιγά για να μπορείς να κοντρολαρεις το ποσοστό λίπους, ότι απότομη και γρήγορη μεταβολή γίνεται είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω δεν είναι καλό και δημιουργεί προβλήματα.
    ευχαριστω περι ογκου ειμαι σε φαση που σπιτι λιγα μπορω να κανω για να συνδιασω βαρη καυσεις- και οσο γινεται και λογο ηλικιας καθαρη μαζα αν και αυτο ειναι το επιθυμητο ..διοτι απο aqua aerobicπου ξεκινησα το 2018 πηγα στα βαρη τωρα 1 χρονο περπου αλλα ετυχαν καραντινες ... και με φοβιζει η λόγικη μην παχυνω διοτι εχω χασει 14 κιλα σε 1,5 χρονια και με τιποτα δε θελω να παω πισω στο κοντινο παρελθον-) θελω ογκο αλλα σε αυτη τη περιοδο κυριως ν α μη πεσω στο ψυγειο ως διαφυγη με τοσες ωρες εντος σπιτιου...αρα τωρα θα μεινω συντηρηση και ευελπιστω απο νεο ετος διοτι πριν γυμναστηρια αποκλειεται .....να παω με ενα ρυθμο σε αυξηση κιλων μπαρας και ποιοτικων θερμιδων . ε.χω συντηρηση περι 1800 εκει καπου ειμαι και τωρα αν ειχα οτι ρυθμο ειχα μεχρι οκτωβριο θα μπορουσα ανετα στις 2300 αλλα..... εχω μεν μπαρα αλτηρες 20 κιλα συνολο αλλα και η διαθση οχι τοσο καλη για συστηματικη προπονηση.Σχετικα ασχετο αλλα ειχα φτασει 28 κιλα παγκο πιεσεις οριζοντιο 10 επ. και 40 κιλα 3 επ.... δεν ξερω ποσο θα ηταν το μαξιμουμ δε το δοκιμασα ποτε αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-11-20 13:47 #5
    Προεπιλογή
    Κάνε ότι μπορείς από προπόνηση απλά για συντήρηση όλοι κάπως έτσι ήμαστε λόγω της κατάστασης, κράτα το φαγητό όπως το έχεις και όταν με το καλό ανοίξουν τα γυμναστήρια και παραμείνουν ανοικτά τότε το βλέπεις πως θα κινηθείς.
    Μη σκέφτεσαι την ηλικία γιατί δεν είναι εμπόδιο στο να έχεις πρόοδο, και μάζα μπορείς να βάλεις και να δεις αποτέλεσμα που δεν πάει το μυαλό σου, απλά θέλει λίγο περισσότερο χρόνο κάτι που είναι φυσιολογικό.
    Θα έρθει η στιγμή που θα δεις τι μέγιστη επανάληψη αλλά αυτό δεν είναι ο στόχος από την στιγμή π.χ που δεν κάνεις δυναμικό τριαθλο και να μην πας για μια max δεν έγινε και τίποτα, είναι πιο πολύ για να τονώσει τον εγωισμό μας γιατί όλοι έχουμε μπει σ'αυτο το τρυπακι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-11-20 14:30 #6
    Προεπιλογή 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε ότι μπορείς από προπόνηση απλά για συντήρηση όλοι κάπως έτσι ήμαστε λόγω της κατάστασης, κράτα το φαγητό όπως το έχεις και όταν με το καλό ανοίξουν τα γυμναστήρια και παραμείνουν ανοικτά τότε το βλέπεις πως θα κινηθείς.
    Μη σκέφτεσαι την ηλικία γιατί δεν είναι εμπόδιο στο να έχεις πρόοδο, και μάζα μπορείς να βάλεις και να δεις αποτέλεσμα που δεν πάει το μυαλό σου, απλά θέλει λίγο περισσότερο χρόνο κάτι που είναι φυσιολογικό.
    Θα έρθει η στιγμή που θα δεις τι μέγιστη επανάληψη αλλά αυτό δεν είναι ο στόχος από την στιγμή π.χ που δεν κάνεις δυναμικό τριαθλο και να μην πας για μια max δεν έγινε και τίποτα, είναι πιο πολύ για να τονώσει τον εγωισμό μας γιατί όλοι έχουμε μπει σ'αυτο το τρυπακι.

    Ακριβως περι εγωπαθειας χαχα το εχω νιωσει διοτι και η ενασχοληση με βαρη το εχει αυτο και χωρις τωρα να το λεω εγωπαθητικα καταφερα μια συσφιξη και αδυνατισμα που αρχισε απο πισινα και ομαδικο aqua aerobic και μετα ζηλευα το πανω χωρο-οροφο γυμναστηριου αλλους και τολμησα να ανεβω για βαρη και κολησα .....ειναι στιγμες που μενω γυμνος καθρεπτηκαι λεω οκ κατι εγινε διοτι πριν το 2018 και μετα απο πολλες περπιπετειες υγειας απεφευγα <<εικονα>> μου....τωρα περι εποχης στη πρωτη καραντινα ειχα πιο κεφι αλλα δεν ειχα εξοπλισμο ομως ηταν απριλιος και εκανα μπανιο θαλασσα τωρα κανει πολυ κρυο αλλα εχω ενα εστω βασικο εξοπλισμο αλλα αν εξερεσεις οτι κανω ααπο 6 εως 12 χιλιομ. κθε μεραγρηγορο βαδην ...πολυ κεφι για βαρη δεν εχω αλλα εδω και 3 μερες κανω εστω και χωρις ορμη για να μπω κλιμα μετα απο αποχη 2 και εβδομαδων....περι κιλα ναι τρεμω μην παχυνω εξου και 6 χιλιομ. καθε μερα μια η δυο φορες..αεροβιο) ευχαριτω για στηρηξη ...ολοι την εχουμε αναγκη ειδικα τωρα,,σκεφτομαι fullbody spiti εχω συνολικα 20 κιλα συν αλτηρες Συνημμένο Αρχείο 133006μπαρα διαθεσιμα εχω και ροδα κοιλιακων μονοζυγο και λαστιχο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-11-20 14:34 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε ότι μπορείς από προπόνηση απλά για συντήρηση όλοι κάπως έτσι ήμαστε λόγω της κατάστασης, κράτα το φαγητό όπως το έχεις και όταν με το καλό ανοίξουν τα γυμναστήρια και παραμείνουν ανοικτά τότε το βλέπεις πως θα κινηθείς.
    Μη σκέφτεσαι την ηλικία γιατί δεν είναι εμπόδιο στο να έχεις πρόοδο, και μάζα μπορείς να βάλεις και να δεις αποτέλεσμα που δεν πάει το μυαλό σου, απλά θέλει λίγο περισσότερο χρόνο κάτι που είναι φυσιολογικό.
    Θα έρθει η στιγμή που θα δεις τι μέγιστη επανάληψη αλλά αυτό δεν είναι ο στόχος από την στιγμή π.χ που δεν κάνεις δυναμικό τριαθλο και να μην πας για μια max δεν έγινε και τίποτα, είναι πιο πολύ για να τονώσει τον εγωισμό μας γιατί όλοι έχουμε μπει σ'αυτο το τρυπακι.
    αν με ρωτουσες κρυφο ποθο για προοδο..1. πλατη ανοιγμα.2. δικεφ-τρικεφαλα...3 κοιλιακοι ( εχω θεμα εδω οποτε αυτο απλα μεχρι να μπει πλεγμα και 3 μηνες μετα το αφηνω στην ακρη) ...επισης αυτο που δεν εχω δωσει χρονο εκγυμνασης διοτι ουτε καν το ηξερα μεχρι πριν 3 μηνες πανω απο ωμους δηλ δελτοειδεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-11-20 18:31 #8
    Smile
    Προφανως ελαχιστη διαδραστικοτητα στο σαιτ... απο οτι βλεπω.... αλλα μου κανει εντυπωση οτι εχει αριθμο προβολης και εχουν δει την αναρτηση πανω απο 350 φορες...απορω ποσες φορες ανα ατομο-)))
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-11-20 22:24 #9
    Προεπιλογή
    Για το άνοιγμα πλάτης μονόζυγο με ανοιχτή λαβή, βολεύει το μονόζυγο πόρτας η αν έχεις αυλή η κάνα υπόγειο αποθήκη το φτιάχνεις, ένας σωλήνας είναι.
    Για χέρια 2φαλα 3φαλα μπορείς να κάνεις με τους αλτήρες που έχεις αν είναι λίγα τα κιλά τότε κάνεις περισοτερες επαναλήψεις με αργά τέμπο και κάνεις 2-3 ασκήσεις μαζί εσύ επιλέγεις τις ασκήσεις και την σειρά μπορείς να έχεις πχ 2ασκήσεις για 2φαλα και 2 για 3φαλα η 3 για 2φαλα η 3 για 3φαλα (αυτός ο κύκλος των ασκήσεων που θα κάνεις μετράει σαν 1 σετ) τώρα πόσους κύκλους θα κάνεις το επιλέγεις εσύ,εκτός από τους αλτήρες μπορείς να δουλέψεις με λάστιχα μέτριας σκληρότητας και να μην είναι πλατιά προτίμησε τα κανονικά είναι πιο εύχρηστα τώρα από θέμα ποιότητας πάνω κάτω τα ίδια είναι όλα, αν δεν έχεις μπορείς να αγοράσεις διαδικτυακά σε 3 μέρες τα έχεις σπίτι.
    Για να δεις κοιλιακούς το πρώτο πράγμα και το πιο δύσκολο είναι η δίαιτα, σαφώς και πρέπει να κάνεις ασκήσεις κοιλιακών αλλά χωρίς να σε πιάνει τρελά όπως βλέπω να συμβαίνει από πολλούς /λες 2-3φορες την βδομάδα από 2ασκήσεις των 2-3 σετ ανά άσκηση
    Φαντάζομαι ότι μιλάς για τους τραπεζοειδης είναι τμήμα των δελτοειδων μπορείς να τους γυμνασεις μαζί με τους ώμους η με την πλάτη η με τα χέρια αν κάνεις split αν κάνεις full body απλά βάζεις 1 άσκηση από 3σετ.
    Αφού υπάρχει πρόβλημα και θα βάλεις πλέγμα μη κάνεις υπερβολές η μην κάνεις καθόλου ασκήσεις που επηρεάζουν την κατάσταση έστω και στο ελάχιστο είναι προτιμότερο να είσαι λίγο οφ πάρα να υπάρχει υποτροπή σε τραυματισμους η σε θέματα υγείας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-11-20 23:24 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το άνοιγμα πλάτης μονόζυγο με ανοιχτή λαβή, βολεύει το μονόζυγο πόρτας η αν έχεις αυλή η κάνα υπόγειο αποθήκη το φτιάχνεις, ένας σωλήνας είναι.
    Για χέρια 2φαλα 3φαλα μπορείς να κάνεις με τους αλτήρες που έχεις αν είναι λίγα τα κιλά τότε κάνεις περισοτερες επαναλήψεις με αργά τέμπο και κάνεις 2-3 ασκήσεις μαζί εσύ επιλέγεις τις ασκήσεις και την σειρά μπορείς να έχεις πχ 2ασκήσεις για 2φαλα και 2 για 3φαλα η 3 για 2φαλα η 3 για 3φαλα (αυτός ο κύκλος των ασκήσεων που θα κάνεις μετράει σαν 1 σετ) τώρα πόσους κύκλους θα κάνεις το επιλέγεις εσύ,εκτός από τους αλτήρες μπορείς να δουλέψεις με λάστιχα μέτριας σκληρότητας και να μην είναι πλατιά προτίμησε τα κανονικά είναι πιο εύχρηστα τώρα από θέμα ποιότητας πάνω κάτω τα ίδια είναι όλα, αν δεν έχεις μπορείς να αγοράσεις διαδικτυακά σε 3 μέρες τα έχεις σπίτι.
    Για να δεις κοιλιακούς το πρώτο πράγμα και το πιο δύσκολο είναι η δίαιτα, σαφώς και πρέπει να κάνεις ασκήσεις κοιλιακών αλλά χωρίς να σε πιάνει τρελά όπως βλέπω να συμβαίνει από πολλούς /λες 2-3φορες την βδομάδα από 2ασκήσεις των 2-3 σετ ανά άσκηση
    Φαντάζομαι ότι μιλάς για τους τραπεζοειδης είναι τμήμα των δελτοειδων μπορείς να τους γυμνασεις μαζί με τους ώμους η με την πλάτη η με τα χέρια αν κάνεις split αν κάνεις full body απλά βάζεις 1 άσκηση από 3σετ.
    Αφού υπάρχει πρόβλημα και θα βάλεις πλέγμα μη κάνεις υπερβολές η μην κάνεις καθόλου ασκήσεις που επηρεάζουν την κατάσταση έστω και στο ελάχιστο είναι προτιμότερο να είσαι λίγο οφ πάρα να υπάρχει υποτροπή σε τραυματισμους η σε θέματα υγείας.
    ευχαριστω πολυ ....εχω επιγνωση μη υπερβολης με κηλη ...εχω και ειδικη ζωνη που βαζω παντα σε προπονησεις ...εχω λαστιχο ...μετριο εχω μονοζυγο τοιχου δεν εχει μεγαλο ανοιγμα αλλα κατι κανω αλλα για να ειμαι ντομπρος στο γυμναστηριο κανω ανοικτη λαβη αλλα με μαξιλαρι υποβοηθειας ( ειχα ξεκινησει με υπο βοηθεια 33 κιλα...και εχω φτασει σε 4 μηνες σε 21 κιλα υποβηθεια μαξιλαριου ...σπιτι εκτος απο οτι δεν εχω το ιδιο κεφι με γυμναστηριο στο μονοζυγο που δεν εχει βοηθεια 4 επαλ. καταφερα χτεσ με το ζορι .......αλλα κατι εγινε..) ναι θα διαβασω με προσοχη ξανα προτασεις σου για ολα....ευχαριστω διοτι δινεις και κινητρο που λογω και συνολικης καταστασης και επειδη μου αρεσει ο χωρος του γυμναστηριου και οχι η μοναξια του σπιτιου ...εχω αναγκη απο κινητρο και συμβουλες ωστε εστω ...τοσο οσο...απο το τιποτα..-))) ξεχσα να πω βγαζω 2χ12 1χ8 με 21 κιλα υπο βοθεια μαξιλαρι και ειμαι 68-69 κιλα...( σημερα ειμουν πρωινη ζυγιση 68.7 εχω παρει μισο κιλο σε 3 εβδομαδες καραντινα.υψος 1,69 εκ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 29-11-20 στις 23:26
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-11-20 23:36 #11
    Προεπιλογή
    απο χτεσινη προπονηση σπιτι ειναι φανερο θελω ωμους και και ανοιγμα πλατη και τραπεζοειδης αυτο εννοουσα εχεις δικιο δημιτρη σαφως εγω δεν ειμαι για bodybuilding alla esto aesthetic muscle mass.... αυτο θελω,,, αλλα σαφως πιο <<εντονο>> απο οτι εως τωρα σε εικονα μυικο ιστο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 29-11-20 στις 23:39
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-11-20 00:02 #12
    Προεπιλογή
    λογω ηλικιας κανω full body ,,,, γυμναστηριο κανω απο 2 ασκησεις σε μεγαλες ομαδες και απο 3 σετ...ενω για χερια κανω απο μια ασκηση εως τωρα για δικ. μια τρικ και ποδια κανω 2 ασκησεις ...πηγαινα 3 φορες γυμναστηριο διοτι και αλλες 2 εκανα aqua aerobic..... synolo 5....meres,,αεροβια απο 20 λεπτα πρωι ταχυτητα 5 εως 6 κλιση απο 4 εως 10 τις 2 μερες που ειχα βραδυ πισινα,,πισινα κανω χεδον 2 χρονια .βαρη συνολικα 1 χρονο και κατι αλλα με διακοπες λογω 2 καραντινων ,,οπως βεβαια και πσιινα διοτι ειναι στον ιδιο χωρο και κλεινει ,,,,πρωτη απο ολα τα αλλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-12-20 01:07 #13
    Προεπιλογή pic chest dec 020
    today after home chest workout
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-12-20 11:09 #14
    Προεπιλογή
    Φιλε δεν ξέρω τους ακριβείς σου στόχους, πάντως τα κιλά σου ειναι λίγα, χρειάζεται μια ελαφρώς υπερθερμικδική δίαιτα, με καθαρές τροφές και μεγαλύτερη ένταση, όπου σου επιτρέπεται λόγω κήλης.
    Το καλούπι σου πάντως είναι καλό, μπορείς να φορτώσεις μερικά "κιλα" και να δέσει το σώμα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-12-20 12:41 #15
    Προεπιλογή
    ναι εχεις δικιο...στοχος πιο aesthetic body πιο φανερους μυς και κρεας ... αλλα και λογω καραντινας στοχος τωρα ...συντηρηση οσο γινεται σε μυικο ιστο ...διατηρηση κιλων (69 με 169 εκ υψος) διοτι ειμαι και εν αναμονη πλεγματος κηλης και δε θελω να παχυνω διοτι κιλα σημαινει και λιπος ...οσο και να γυμναζεται κανεις...τουλαχιστον σε πρωτη φαση,,,,,ι με κλειστα γυμναστηρια-βαρη και πισινες που ειναι αυτα που κανω η αποκτηση μυικης μαζας ειναι πιο δυσκολο .φωτο χτεσινη η κηλη επιγαστρικη ανω ομφαλου φοραω ζωνη οταν κανω βαρη αλλα μου θετει περιορισμους σε βαριες ασκησεις κοιλιακων ,,,,, ονειρο μου μετα απο διμηνο με πλεγμα που ει μαι μεν σε λιστα χειρουργειου με διευθυντη μεγαλου νοσοκομειου αλλα και λογω ιου το ποτε δεν το ξερω ( το εχω αφησει και εγω λιγο πισω και δεν πιεζω συνεχως) πιο σφικτοι κοιλακοι και πιο ανοικτη πλατη. Εχω χασει μυικο ιστο στο μηνα αυτο σιγουρα το βλεπω καθρεπτη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 12-12-20 στις 12:50
    Απάντηση με παράθεση