Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 14-01-21 14:38 #1
    Question Συμπληρώματα και sgpt/sgot/γgt
    Καλησπέρα σε όλους.. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα συμπληρωματα αν επειρεαζουν τις τιμές sgot/sgpt/γgt;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-01-21 15:24 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Με λογική χρήση , όπως προτείνεται στις ετικέτες, όχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-21 16:06 #3
    Προεπιλογή
    Ίσως ξεκίνησα τότε απότομα αρκετά supps γιατί σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος και μου είναι ανεβασμένες οι τιμές γι'αυτό το λέω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-01-21 17:32 #4
    Προεπιλογή
    Κάποιες τιμές είναι λογικό να είναι αυξημένες την περίοδο που χρησιμοποιείς συμπληρώματα, δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Γίνε πιο συγκεκριμένος τις δοσολογίες συμπληρωμάτων που χρησιμοποείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-01-21 18:44 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christopherquad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιες τιμές είναι λογικό να είναι αυξημένες την περίοδο που χρησιμοποιείς συμπληρώματα, δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Γίνε πιο συγκεκριμένος τις δοσολογίες συμπληρωμάτων που χρησιμοποείς.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο John87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως ξεκίνησα τότε απότομα αρκετά supps γιατί σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος και μου είναι ανεβασμένες οι τιμές γι'αυτό το λέω
    Ερώτηση κρίσιμη: Πριν την χρήση, είχες κάποια εικόνα από τις τιμές;
    Αυτο το λέω γιατί μόνο έτσι εχουμε ασφαλές συμπέρασμα. Τι συμπληρώματα παίρνεις και σε τι δοσολογίες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-21 01:20 #6
    Προεπιλογή
    Με πρωτεΐνη/ομεγα3/uni-liver/beta alanine δεν είχα κάποιο πρόβλημα τώρα έβαλα επιπλέον

    Hmb 3gr
    Pre workout blend (myprotein)
    +Citruline 5 gr
    +Beta alanine 2 gr
    Eaa 1 dosi

    Uni liver 10 tabs
    Protein 3 scoup
    Omega- 3 5 tabs
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-01-21 01:48 #7
    Προεπιλογή
    ΊΣΩΣ η κιτρουλίνη κ μόνο θα μπορούσε να ανεβάσει κάποια από αυτές τις τιμές, κ ίσως η πρωτείνη σε μεγάλες ποσότητες, που δεν έχει να κάνει με το supplement αλλά με την συνολική πρωτείνη της ημέρας σε σχέση με το σωματικό σου βάρος..Μην αγχώνεσαι.. όταν τα κόψεις, πάνε μετά από 2-3 μήνες για εξέταση και ξαναδές τις τιμές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-21 09:53 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο John87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πρωτεΐνη/ομεγα3/uni-liver/beta alanine δεν είχα κάποιο πρόβλημα τώρα έβαλα επιπλέον

    Hmb 3gr
    Pre workout blend (myprotein)
    +Citruline 5 gr
    +Beta alanine 2 gr
    Eaa 1 dosi

    Uni liver 10 tabs
    Protein 3 scoup
    Omega- 3 5 tabs
    Κοιταξε, επειδή είναι συμπληρώματα διατροφής, οι τιμές ανεβαίνουν και συνυπολογίζονται και με τις υπόλοιπες διατροφικές σου συνήθειες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-01-21 11:52 #9
    Προεπιλογή
    Θα περιμένω να μου τελειώσουν και μετά από 1 μήνα θα πάω για εξετάσεις να το ξαναδώ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-01-21 12:06 #10
    Προεπιλογή
    Συγνώμη δεν σας είπα λίγα πράγματα για εμένα..
    Κάνω προπόνηση για δύναμη μέρα παρά μέρα για 2-2:30 ώρες.. Είμαι σχεδόν 34, 1,75 και 95 κιλά και γυμνάζομαι συνολικά 1 χρόνο... Ξεκίνησα το gym λόγο αυξημένης χοληστερίνης και τριγλυκεριδιων και των παραπάνω που ανέφερα με αποτέλεσμα να είναι σε φυσιολογικά επίπεδα εκτός των 3 αυτών που ειπα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-01-21 15:53 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν δεν εκανες 3-4 μερες οφ απο τις προπονησεις, ειναι λογικο να ειδες τις τιμες ανεβασμενες.
    τα συμπληρωματα αυτα απο προσωπικη αποψη (κ βαση λογικης) δεν παιζει να σου ανεβασουν κατι απο αυτα..οι προπονησεις το κανουν αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-01-21 16:11 #12
    Προεπιλογή
    Για την ακρίβεια 40 ώρες έμεινα μέχρι τις εξετάσεις αλλά δεν ήξερα ότι η προπο ανεβάζει τις τιμές, θα το κάνω στις επόμενες ... Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι και η cpk ήταν στο 310 μετα από 40 ώρες αυτό σημαίνει ότι δεν ξεκουράζομαι αρκετά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-01-21 16:59 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    το σωμα αντιλαμβανεται τις προπονησεις σαν καταστασεις στρες, οι οποιες δημιουργουν στο σωμα προυποθεσεις για να ανεβουν οι τιμες αυτες.
    ενας εμπειρος γιατρος θα στο πει οταν τις δει, κ εφ'οσον δεν συντρεχουν αλλοι λογοι στις εξετασεις σου για να ειναι ανεβασμενες..καποιος αλλος, οχι τοσο εμπειρος γιατρος θα σε ρωτησει αν πινεις, η αν παιρνεις συμπληρωματα κ θα το αποδωσει εκει..γιαυτο γενικα καλο ειναι να το λεμε οταν κανουμε εξετασεις οτι γυμναζομαστε με βαρη κ να κανουμε κ μια διακοπη λιγες μερες πριν..
    το αν ξεκουραζεσαι αρκετα το καταλαβαινεις κ απο μονος σου..η τιμη της cpk ειναι μια τιμη, σιγουρα θα την λαβεις υποψη σου, αλλα απο μονη της δεν λεει κατι..
    κοιμασαι καλα, τρως καλα, νιωθεις οτι αναρρωνεις κανονικα μεταξυ των προπονησεων?
    αν ολα αυτα ειναι καλα, μαλλον δεν εχεις θεμα...αν τωρα κατι απο ολα αυτα λειπει, να ξερεις αλυσιδα πανε..ενας κρικος να χανει, καποια στιγμη θα σε κρεμασει κ θα το καταλαβεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-01-21 17:33 #14
    Προεπιλογή
    Τον τελευταίο καιρό ήμουν λίγο κουρασμένος και δεν μπορούσα να βγάλω προπόνηση αλλά τωρα νιώθω πως επανέρχομαι παλι.... Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις και την βοήθεια σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-01-21 20:25 #15
    Προεπιλογή
    Φίλε ότι σου είπε ο beefmeup.
    Μια πρωτεϊνη δεν ανεβάζει έτσι αυτές τις τιμές.
    Αν θες κόψε 10 μέρες την προπόνηση , όχι τα συμπληρώματα και ξανακάνε.
    Θα δεις πως θα έχουν πέσει.

    Όμως δε μας είπες πόσο ήταν οι τιμές.
    Αυτό είναι το ενδιαφέρον.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία