Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 29-03-21 02:47 #1
    Προεπιλογή Αρχάριος - Βοήθεια για την αγορά πρωτεΐνης
    Καλησπέρα σε όλους,

    Ελπίζω να γράφω στο σωστό thread καθώς δεν έχω ξανακάνει ανάρτηση. Σε περίπτωση λάθους παρακαλώ για τα φώτα σας

    Αποφάσισα μετά από κάποιες αναποδιές που μου συνέβησαν να ασχοληθώ λίγο παραπάνω με την γυμναστική και να δώσω ένα extra boost. Είμαι 26 ετών, 1,62 ύψος και 58 κιλά. Προσπαθώ να κάνω μια όσο γίνεται δυνατή προπόνηση μέσα στο σπίτι ( αλτήρες μονόζυγο push ups και κάνω και κάποιες ασκήσεις με λάστιχα). Νομίζω όμως πως υστέρω πολύ στο κομμάτι της διατροφής. Προσπαθώ όσο μπορώ μετά από την γυμναστική να κάνω γεύματα πλούσια σε πρωτεΐνες αλλά πολλές φορές αυτό δεν είναι εφικτό (οικονομικοι λόγοι και λόγο χρόνου πολλές φορές) οπότε θα ήθελα να σας ρωτήσω αν πιστεύετε ότι μια πρωτεΐνη θα με βοηθούσε για να συμπληρώσω τις αναγκαίες ποσότητες. Και αν ναι υπάρχει κάποια πρωτεΐνη που εσείς πρωτεινετε? Γίνεται ένας χαμός εκεί έξω με τα συμπληρώματα και δεν έχω ιδέα. Επίσης αναφορικά με την διατροφή υπάρχει κάποια συμβουλή από μεριάς σας?

    Να προσθέσω ότι απότερος στόχος είναι η αύξηση την μυϊκής μάζας.

    Ελπίζω να τα είπα καλά και να μην σας μπέρδεψα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jimktn : 29-03-21 στις 02:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-03-21 17:16 #2
    Προεπιλογή
    Χαίρετε
    Εφόσον έχεις αλτήρες
    μπορείς να κάνεις καλές προπονησούλες
    Απ το eshop του forum
    μπορείς αν θέλεις να προμηθευτείς
    την gain fast 2300g universal ["απότερος στόχος είναι η αύξηση την μυϊκής μάζας"],
    στη προτείνω επειδή είναι οικονομική
    και λάμβανέ την μία φορά αντί για δύο που γράφει
    καμιά ωρίτσα μεταπροπονητικώς
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-03-21 23:54 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Κατ αρχήν ενα καλό συμπλήρωμα αξιόπιστο είναι πιο οικονομικό και απο το φαγητό και δεν ενοώ οτι δεν πρέπει να τρώμε και να τρεφόμαστε με συμπληρώματα γιατι είναι παντελώς άκυρο , αλλα εννοώ ότι θα μας δώσει σε συμπλήρωμα της διατροφής μας αυτο που χρειαζόμαστε
    Και έχει αρκετα καλα συμπληρώματα όπως και αυτο που ανέφερε ο Dim0s
    Kαι ένα ακόμη που το έχω δοκιμάσει και εγω προσωπικα αλλα και όσοι δεν βάζουν κιλά ούτε με αίτηση , η Γκέινερ της Warrior 3κιλά που ενω είναι Γκέινερ που σημαίνει πολύ υδατάνθρακα η συγκεκριμένη έχει και υψηλό ποσοστό πρωτείνης σε σχέση με άλλες του είδους και είναι μια λύση συμφέρουσα γιατι κάνει δουλεια και έχει και ποσότητα ,
    συν κρεατίνη σε μικρή δοσολογία που όμως όλα μαζι τα συστατικα συντελούν στο στόχο

    Πάνω απ όλα πρέπει να πέφτει μασαμπούκα γιατι όποιος δεν τρώει σε επάρκεια , το συμπλήρωμα απλα θα τον βοηθήσει να μην χάσει και να τον κρατήσει να μην μείνει ερημιά , αν όμως κάποιος προγραμματίζει να τρώει σωστα ανάλογα με τις ανάγκες του και όσο μπορει βέβαια με "έξυπνες τροφες με καλές θερμίδες και ξηρούς καρπους κτλ και πάρει και αυτο το συμπλήρωμα θα κάνει δουλειά




    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση