Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 04-04-21 15:50 #1
    Προεπιλογή Νέο Μέλος με απορίες
    Είμαι νέο μέλος με απορίες.Εδω και καιρό προσπαθώ να χάσω κιλά και έχω μείνει στα 59,άντε να κατέβω στα 58.Ειμαι 1,57 και 21χρονων και θα μπω στα 22 και είμαι κοπέλα.
    Προσπαθώ σε γενικές γραμμές να τρώω από όλες τις διατροφικές ομάδες μες στη βδομάδα.Συνηθως για πρωινό τρώω κάνα τοστ ή κάνα γιαούρτι με κάποιο αλλειμμα.Για μεσημεριανό ειναι που τρώω πιο πολύ,ότι κι αν φτιάξω.Τρωω πολύ ρύζι με λαχανικά και πολλές μακαρονάδες (και γενικά ζυμαρικά).Απο κρέατα τρωω 2 περίπου φορές την βδομάδα.Το απόγευμα τρώω πάνω κάτω ότι τρώω για πρωινο ή μπορεί να φτιάξω καμια τηγανιτα η αν έχω φτιάξει κάποιο γλυκό θα φάω λίγο.Το βράδυ αν φάω θα φάω κάνα τοστ ή αν έχουν περισσέψει μακαρόνια που θα ψα φτιάξει το μεσημέρι.
    Δεν γυμνάζομαι σχεδόν ποτέ.Ξεκιναω και για τον έναν ή τον άλλον λόγο σταματάω (πχ λόγω αδιαθεσίας η αν κρυώνω).Δεν είμαι φαν της γυμναστικής αλλά θέλω να χάσω στα αλήθεια τα κιλά και ξέρω ότι δεν θα εξαφανιστουν μόνα τους.
    Έχω λίγη κοιλιτσα(ψωμάκια)και λιγο πιο παχιά μπούτια από ότι το κανονικο.Ποια είναι η συμβουλή σας για να χάσω το βάρος από την κοιλιά και τα μπούτια;Ή αν έχετε κάποιο πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής για το σπίτι (χωρίς όργανα γυμναστικής)που σας έχει βοηθήσει η κάποιον γνωστό σας.Υπ'οψιν δεν εχω θυροειδή,αλλά παίρνω βιταμίνες και σίδηρο,γιατί έχω χαμηλό και γενικά για άγνωστο λόγο με ταλαιπωρει γαστρεντερικό θέμα.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-04-21 16:06 #2
    Προεπιλογή
    Έχεις ήδη απαντήσει μόνη σου σε όλα τα ερωτήματα που έχεις,αλλά αν θέλεις κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ στο θέμα διατροφή να πάρεις μια ιδέα.

    Καλός ήρθες στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-04-21 16:46 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Καλώς ηρθες στην παρέα.
    Κόψε τα πολλά μακαρόνια, τηγανίτες και γλυκάκια, ξεκίνα μια υποτυπώδης άσκηση και θα δεις ότι θα χάσεις. Αν τα κάνεις "ολα στο περίπου", δεν γίνεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-04-21 16:57 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση