Καλησπερα και χρονια πολλα παιδια. Ειμαι 17 ετων, 1,86 και 83 κιλα. Με θερμιδικο ελειμμα και παραλληλα αρκετουτσικη γυμναστικη(αεροβιο και βαρη), επεσα απτα 90 στα 83 σε 2 μηνες περιπου. Το μεγαλυτερο μερος των κιλων που εχω χασει ειναι λιπος και γενικα το ολο θεμα παει πολυ καλα. Δεν κανω bulk η καθαρο κοψιμο λιπους, προσπαθω να κανω ενα "body recomposition", οπου χανω λιπος και αυξανω μυικη μαζα την ιδια στιγμη. Μεχρι τωρα δουλευει αψογα και παρ'ολο που εχω χασει 7 κιλα φαινομαι πιο γεροδεμενος και σιγουρα με περισσοτερη μυικη μαζα. Κατι που με προβληματιζει ειναι οτι πιστευω πως με τη δουλεια που ριχνω απο αποψη γυμναστικης θα επρεπε να ειχα δει μεγαλυτερη αυξηση στη μυικη μαζα(διατροφη κλπ ολα αψογα, πινω παρα πολυ νερο, τρωω καθαρα και κανω 1 φορα την εβδομαδα ενα cheat-day που τρωω οτι θελω σε λογικες ποσοτητες, για να μη κολλαει ο οργανισμος) Το μονο θεμα που εχω απο αποψη διατροφης ειναι οτι δεν τρωω πολλα φαγητα πλουσια σε πρωτεινη. Λογω μαθηματων και προπονησης δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο για να μαγειρεψω κατι συγκεκριμενο, και τρωω απλα οτι υπαρχει στο σπιτι και ειναι υγιεινο. Πολλες φορες τυχαινει να μην ειναι πχ ομελετα η μοσχαρι/κοτοπουλο και ετσι η διαιτα μου ειναι αρκετα ασυνεπης οσο αφορα τα πρωτεινουχα φαγητα. Η ερωτηση μου βασικα ειναι, εαν ειναι οκ να παρω συμπληρωμα καθαρης πρωτεινης απ'τα 17, ποσα scoop πρεπει να παιρνω καθημερινα και ποτε.
Και εαν εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη μαρκα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.