Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 05-09-21 20:13 #1
    Προεπιλογή Εσώκλειστος σε σχολή- πρόγραμμα
    Παιδιά καλησπέρα κατάφερα φέτος να εισαχθω σε αστυνομική σχολή και με απασχολεί λίγο το θέμα της προπόνησης μου καθώς δύο χρόνια τώρα έχω μπει σε μια σοβαρή σειρά με την γυμναστική και δεν θέλω να την χαλάσω (3 χρόνια είναι πλέον η σχολή 6 μήνες μέσα 6 μήνες έξω).Έχετε κανέναν γνωστό που ήταν σε παρόμοια κατάσταση με εμένα να μου πείτε τι έκανε καθώς ακούω ότι το φαγητό είναι πολύ κακής ποιότητας και ο χρόνος που μπορείς να πάς γυμναστήριο είναι περιορισμένος.Αν υποθέσουμε ότι καταφέρνω να συμπληρώσω τα γραμμάρια πρωτεΐνης που απαιτούνται μετά τι άλλο να προσέξω .Να μπω σε φάση ψιλοβρωμικου όγκου ;καθώς έρχομαι από μια περίοδο δίαιτας και είμαι κάπου στα 70 κιλά και 183 ύψος δεν έχω νομίζω περιθώρια να χάσω και πολλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-09-21 00:21 #2
    Προεπιλογή
    Καταρχήν καλή σταδιοδρομία.
    Το 6 μηνο που θα είσαι έξω ως δόκιμος δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί υπάρχει ο χρόνος μέσα στη μέρα να πας για προπόνηση, οπότε το δύσκολο κομμάτι είναι το 6 μηνο που θα είσαι μέσα στη σχολή, από όσο γνωρίζω υπάρχουν άδειες εξόδου οπότε δεν είσαι εσωκλειστος αφού λοιπόν υπάρχει η δυνατότητα να βγεις έστω και για 5 ώρες άνετα μπορείς να πας για προπόνηση έστω 3 φορές την εβδομάδα από 1 ώρα όλο και κάποιο γυμναστήριο θα υπάρχει στην περιοχή έστω με τον βασικό εξοπλισμό.
    Τώρα για το θέμα τις διατροφής μην ακούς τα διάφορα όλοι μας έχουμε ακούσει τέρατα για το φαγητό στο στρατό κλπ, υπάρχει μεγάλη διαφορά από το έχω ακούσει μέχρι το είδα εγώ ο ίδιος, αλλά αν πάρουμε την χειρότερη περίπτωση δεν έχεις και πολλές επιλογές προσαρμοζεσαι και τρως ότι υπάρχει δε θα σου πω φάε όσο πιο καθαρά μπορείς δεν έχει νόημα αλλά αν μπορείς ok, και μην σκέφτεσαι ότι θα βάλεις λίπος αν κάνεις προπόνηση δεν θα έχεις μεγάλο θέμα,τώρα αν επιτρέπεται να έχεις μαζί σου μια πρωτεΐνη θα βοηθούσε στο να συμπληρώνεις την διατροφή σου.
    Μην αγχώνεσαι είναι μια καινούρια φάση στη ζωή σου και σε μπερδεύει το άγνωστο,κάνε υπομονή μέχρι να τελειώσει η σχολή και όλα καλά θα πάνε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-09-21 09:02 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ!Καταλαβα...Ωρες εξοδου δεν εχουμε αλλα εχουμε μερες (πσκ ) και αλλη μια μερα απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ την τεταρτη...Πρεπει να ειμαι ο μονος παλαβος που παρακαλαω να εστω να μας κανουν αυτοι μια α προπονηση μπας και γινει δουλιτσα
    Ναι πρωτεινη θα παρω μαζι μου...Ελπιζω να μην χαλασουμε πολυ αυτα τα εξαμηνα
    οποτε προτεινεις να εχω ως στοχο καθε φορα εκει να μπαινω οσο πιο lean γινεται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-09-21 12:18 #4
    Προεπιλογή
    Αν είναι εφικτό να πηγαίνεις όσο πιο καθαρά μπορείς οκ, αλλά αυτό θα το δεις εσύ όταν με το καλό μπεις στην σχολή.
    Προσπάθησε να εκμεταλλευτης τις μέρες που θα είσαι έξω για να κάνεις προπόνηση, είναι 3,5 μέρες ΠΣΚ και έξοδο Τετάρτη,,ανάλογα με το πως θα πηγαίνει το πρόγραμμα πχ αν το ΠΣΚ θες να πας στο σπίτι σου κλπ φτιάξε ένα πλάνο ώστε μέσα σε αυτές τις μέρες + Τετάρτη να χωράνε έστω 3 προπονήσεις την εβδομάδα.
    Πάντως να ξέρεις ότι δεν θα είσαι ο μοναδικός στη σχολή που θα έχει τέτοιες ανησυχίες, σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι οπότε είναι καλή ευκαιρία να κάνεις προπόνηση με μελλοντικούς συναδέλφους σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-09-21 12:36 #5
    Προεπιλογή
    Καθαρά εννοώ να μπαίνω εγώ καθαρός δλδ με χαμηλά ποσοστά λίπους...
    Ισχύει μακάρι να βρω και άλλους παλαβους
    Ένα ενδεικτικό πρόγραμμα έχεις να προτείνεις φίλε μου για αυτές τις ημέρες;
    Απάντηση με παράθεση