Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 09-09-21 16:38 #1
    Προεπιλογή Push -pull-legs αερόβιο
    Καλησπέρα σας αυτή την στιγμή παίζω ένα πρόγραμμα push-pull (κάνω πόδια και τις δύο μέρες δλδ απλά στην μια μέρα του push κάνω ασκήσεις που σπρώχνουν τα πόδια και στην άλλη που τραβάνε). Και την τρίτη μέρα κάνω αερόβιο αλλά σκεφτόμουν να αλλάξω το πρόγραμμα σε p-p-l για να χτυπάω καλύτερα τον κάθε μυ . Το αερόβιο μου πότε θα ήταν καλό να το κάνω μέχρι στιγμής πχ έκανα 45 λεπτά jogging. Να κάνω τώρα κάθε μέρα ξέρω γω από 15-20 λεπτά το απόγευμα! Είναι το ίδιο ; Έχω μπερδευτεί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-09-21 21:10 #2
    Προεπιλογή
    Σίγουρα με push/pull/legs θα καταφέρεις να χωρέσεις περισσότερο όγκο προπόνησης σε κάθε προπονητική μονάδα, το οποίο είναι σημαντικό για την αύξηση της μυικής υπερτροφίας, άρα στο προτείνω. Όσο αφορά το αερόβιο, εξαρτάται τον στόχο σου. Όπως και νάχει αερόβιο κάθε μέρα θα το πρότεινα μόνο εάν είσαι σε φάση που θες να γραμμώσεις όπου και πάλι 25-30 λεπτά διάδρομος είναι αρκετό αερόβιο καθώς τα υπόλοιπα θα εξαρτηθούν σε μεγαλύτερο βαθμό από το τι μακροσυστατικά περιλαμβάνει η διατροφή σου. Εάν το κάνεις για να είσαι υγιής και για το καρδιαγγειακό σου 3 φορές την εβδομάδα αρκούν (και σίγουρα όχι αερόβιο την ημέρα των ποδιών).
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-09-21 21:12 #3
    Προεπιλογή
    Ναι για την καρδιά θέλω να το κάνω πιο πολύ δλδ να κάνω 2-3 20λεπτα τα απόγευματα; Γιατί πρωί πάω γυμναστήριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-09-21 21:54 #4
    Προεπιλογή
    Η κατευθείαν μετά τα βάρη, ή το απόγευμα 2 με 3 φορές την εβδομάδα εκτός των ημερών που προπονείς πόδια.
    Απάντηση με παράθεση