Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 18-09-21 22:03 #1
    Προεπιλογή 26 ετών και αδύνατος - γνώμη για Allmax Quick Mass
    Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούριος στο forum, καλώς σας βρήκα λοιπόν. Για να συστηθώ, είμαι 26 ετών 1.90 και 72 κιλά. Λόγω του σωματότυπου που έχω "παίρνω" κατευθείαν γράμμωση και δύσκολα όγκο. Είμαι αδύνατος για το ύψος μου και αυτό είναι που θέλω να αλλάξω. Το μεγάλο αρνητικό σε όλο αυτό είναι ότι δεν ακολουθώ κάποιο διατροφικό πλάνο. Μπορεί τη μια μέρα να καταναλώσω 2500 θερμίδες και την άλλη 1000. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να πάρω με "φυσικό τρόπο" τα 15 κιλά που θέλω περίπου. Για το λόγο αυτό λοιπόν ψάχνω να δω το πώς θα το καταφέρω. Έχει κάνεις κάποια εμπειρία ή έχει ακούσει για το συμπλήρωμα "Allmax Quick Mass"; Είναι safe σαν συμπλήρωμα ή όχι και τόσο; Υπόσχεται 1000 θερμίδες και 60γρ πρωτεΐνης ανά 4 scoop ημερησίως. Πολύ καλά χαρακτηριστικά γενικά.
    Καμία συμβουλή ή σχόλιο; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-09-21 23:08 #2
    Προεπιλογή
    Την απάντησή την έχεις δώσει μόνος σου σε αυτό που σε απασχολεί, πρέπει να φτιάξεις την διατροφή σου να έχεις ένα σταθερό πλάνο χωρίς να υπάρχουν μέρες που καταναλώνεις 1000 θερμίδες και αλλες που καταναλώνεις 2500, που και πάλι είναι λίγες, πρέπει να τρως περισσότερο αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι αλλά δεν γίνεται αλλιώς.
    Η πρωτεΐνη όγκου (mass) θεωρώ ότι είναι ξεπερασμένη επιλογή,και δεν ξέρω τελικά αν θα σε βοηθήσει ουσιαστικά στον στόχο σου,αν θέλεις να συμπληρώσεις την ημερήσια λήψη πρωτεΐνης καλύτερα να πάρεις μια whey και να την ' βρωμιζεις' εσύ με υδατάνθρακες τις δικιά σου επιλογής, από εκεί και πέρα τι τελικά θα επιλέξεις είναι δικό σου θέμα.

    Καλός ήρθες στην παρέα μας
    Απάντηση με παράθεση