Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 30-10-21 13:48 #1
    Προεπιλογή Εσώκλειστος σε σχολή διατροφή
    Καλησπέρα στο φόρουμ είμαι εσώκλειστος στην σχολή μου και η διατροφή είναι χάλια όλο κρουασάν σοκολάτες και πολύ ζυμαρικό!Θα ήθελα να μου πείτε τρόφιμα που θα μπορούσα να πασάρω μέσα σχετικά εύκολα ώστε να καλύπτω από αυτά επί το πλείστον τις διατροφικές μου ανάγκες... σκέφτομαι να πάρω ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης κάνα φρούτο κάνα ξηρό καρπό τι άλλο λέτε;καμιά ρυζογκοφρετα να πάρω η κανένα μικρό ταχίνι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-10-21 01:15 #2
    Προεπιλογή
    Νυφαδες Βρωμης ,Πιτουρο ,Μουσλι + σταφιδες,καρυδια ...κ οτι αλλη "υπερτροφη" του ειδους μπορεις να προσθεσεις μεσα. Ιδανικο το μειγμα για πρωινο.
    Συμπληρωμα πρωτεινης κ ταχινι που λες + μελι με ψωμι παντα ολικης κ καλης ποιοτητας ,θα σε βοηθησουν να αποφυγης τις "σαβουροτροφες".
    Κ να μη ξεχνας καλη ενυδατωση του οργανισμου με νερο κ φυσικους χυμους.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-11-21 12:38 #3
    Προεπιλογή
    Είναι καλός υδατάνθρακας το ψωμί ολικής;Αραβική αξίζει;από άποψη μακροθρεπτικων; Σκέφτομαι να βάλω μέσα και καμιά κονσέρβα κοτόπουλο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-11-21 20:57 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρήστος Τριανταφύλλου Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ψωμι παντα ολικης κ καλης ποιοτητας ,.
    Αραβικη ...κ αυτη απο αλευρα ειναι ,εξαρταται τη ποιοτητα της. Ο σκοπος ειναι να αντικαταστησεις τις "σαβουρες" που τρως με κατι καλυτερο ...για την υγεια σου κατα πρωτο λογο.
    Σοκολατα προτιμησε την μαυρη με 70% κακαο.
    Ξηρους καρπους κ φρουτα που ειπες κ θα εισαι τζετ
    Απ οτι καταλαβα δεν εχεις τη δυνατοτητα να βρασεις κ κανενα αυγουλακι.
    Για κονσερβα κοτοπουλο δεν εχω ποτε δει.
    Παρε καμια με τονο. Ωμο ελαιολαδο να προσθετεις οπου μπορεις για ωφελιμα λιπαρα κ γιαουρτακι με πετσα ...προβειο καλυτερα...για προβιοτικα.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-11-21 23:53 #5
    Προεπιλογή
    Σμρ πχ δεν έφαγα σκέτα μακαρόνια που είχε και έφαγα αραβική με κοτόπουλο και ένα φρούτο...την χρησιμοποιώ αρκετά την αραβική για να αποφύγω σαβουρες νομίζω είναι πιο οφελιμη από σκέτα μακαρόνια η ψωμιά που δίνουν
    Απάντηση με παράθεση