Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 05-11-21 15:22 #1
    Προεπιλογή Προοδος κιλων τι λετε;
    Καλησπερα ειχα σταματησει την γυμναστικη και την διατροφη λογο καραντινας και δουλειας και τωρα εχω ξανα αρχισει κανα 4μηνο ξανα. Θα ηθελα να μου πειτε την προοδο που εχω κανει και αν το σκεπτικο μου ειναι σωστο.
    Ξεκινησα με 17.1% λιπος (η μετρηση εγινε με μια τσιμπιδα) στα 65 κιλα με 1.70 υψος και τωρα ειμαι στα 68 κιλα με λιπος 14.91%. Θα σας βαλω απο κατω φωτο πως ημουν πριν και πως ειμαι τωρα. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω αρκετους μυς και αυτο που θελω να κανω ειναι να πατησω οσο μπορω τα 70 κιλα και μετα να μπω σε προγραμμα συντηρησης για 4-5 μηνες για να κανω μυς και μετα να κανω καυση λίπους για να φανουν.

    πριν

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 175 Μέγεθος: 67,4 KB
    Όνομα: 4.jpg Εμφανίσεις: 174 Μέγεθος: 65,2 KB
    Όνομα: 6.jpg Εμφανίσεις: 173 Μέγεθος: 81,0 KB

    τωρα
    Όνομα: 2.jpg Εμφανίσεις: 124 Μέγεθος: 74,0 KB
    Όνομα: 3.jpg Εμφανίσεις: 173 Μέγεθος: 84,2 KB
    Όνομα: 5.jpg Εμφανίσεις: 172 Μέγεθος: 97,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-11-21 15:47 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Πολυ μπερδεμενα τα γραφεις. Για να βαλεις μυς ιδανικα δεν θελεις "περιοδο συντηρησης". Αυτο που χρειαζεσαι ειναι υπερθερμιδικη διατροφη και βαρη. Τι εννοεις θα πατησεις τα 70 κιλα και μετα θα βαλεις μυς. Θα βαλεις 2 κιλα λιπος δηλαδη απο τα 68 στα 70?

    Φαε και γυμνασου σωστα για να βαλεις μυς και οταν νιωσεις οτι το λιπος που συνοδεψε τα μυικα κερδη ειναι υπερβολικο, χαμηλωσε τις θερμιδες και προσθεσε αεροβιο προαιρετικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-11-21 15:59 #3
    Προεπιλογή
    Είναι καλό σημάδι ότι έπεσες σε ποσοστό λίπους και ανεβηκες σε κιλά αυτό δείχνει ότι το σώμα σιγά σιγά αλλάζει γιατί αυξάνεται η μυϊκή μάζα, είναι εύκολο να πιάσεις τα 70 kg προσπάθησε να τρως όσο πιο "καθαρά" γίνεται,κάνε δυνατή προπόνηση με βάρη και βάλε και αεροβική ένα 30λεπτό μετά τα βάρη έτσι ώστε να κρατάς όσο γίνεται ψηλά τον μεταβολισμό σου, δεν χρειάζεται να κάνεις συντήρηση όταν πιάσεις τα 70 kg γιατί είσαι σε φάση που χτίζεις οπότε αν μπεις σε φάση συντήρησης θα κόψεις τον ρυθμό τις ανάπτυξης και η αλήθεια είναι ότι θέλεις δουλειά αλλά αν έχεις υπομονή θα δεις μεγάλη αλλαγή στο σώμα σου
    Απάντηση με παράθεση