Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 05-03-22 14:57 #1
    Προεπιλογή DNA Test - είναι αξιόλογο ή μούφα;
    Καλησπέρα στο φόρουμ, ενας φιλος μου ειπε τις προαλλες οτι μπορείς να βρείς τυχόν διατροφικές δυσανεξίες, τι ταιριάζει καλύτερα διατροφικά στο αίμα σου κλπ.. εγω ειμαι απο επαρχιακή πόλη συνεπώς δεν έχουμε καποιο ''εξειδικευμενο'' μικροβιολογικο εργαστηριο σε κάτι τετοιο.. ψαχνοντας στο ιντερνετ βρήκα αυτο:
    https://gymbeam.gr/dna-test-premium-...m_medium=email

    το θεμα ειναι οτι κοστιζει 300 ευρω και προφανως δεν μου ''περισευουν'' αλλα θα ηθελα να μαθω περισσότερα για το τι ταιριαζει στο σωμα μου διατροφικα.. εχει δοκιμασει κανεις κατι αντιστοιχο; αξιζει η ειναι μουφα; καθε γνωμη δεκτη, ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-03-22 19:15 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Ποιός ασχολείτε με τετοια έτσι κι αλλιως αν κάτι μας πειράζει θα το μάθουμε , η λογικη λέει κρατάμε έναν βασικό κανόνα με όσα μας έχει διδάξει η εξέλιξη τρώγοντας υγιεινα και αποφεύγοντας αυτα που αποδεδειγμένα βλάπτουν ,(επεξεργασμένες τροφες ,γλουτενη , κακά λιπαρα , κτλ ) γιατι ακούω μερικούς τρώω υγιεινα λένε και τρώνε λεει μόνο γαλοπούλα και τα σχετικα , ξεχνώντας ότι αυτα τα υγιεινα είναι σαλάμια που ενας θεός ξέρει τι συντηρητικα έχουν μέσα
    Αυτο που λές το τέστ το κάνουν σε ενα πολύ μικρό ποσοστό πάλι , όσοι δεν χάνουν κιλά ούτε με αίτηση και κάνουν τεστ δυσανεξίας να δούν τι τους πειράζει και δεν χάνουν και μάλιστα ένα δικό μου άτομο που το έκανε είδε ότι αυτα που έτρωγε για δίαιτα , αυτα ήταν που έπρεπε να αποφεύγει πρός δικό του όφελος
    Και τελικα αφού έμαθε τι φταίει πληρώνοντας βέβαια , πέρασαν τα χρόνια και εγω ακόμη ίδιο τον βλέπω , άρα τίποτε δεν έκανε πάλι και πάνε και τα λεφτα η επένδυση που έκανε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση