Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 26-05-22 11:24 #1
    Προεπιλογή Δεν μπορω να χασω κιλα ενω γυμναζομαι και προσεχω την διατροφη μου
    Κοντευω να τρελαθω ρε παιδια! Εχει 5 μηνες κανω διατροφη, με γνωστο διατροφολογο. Σε 5 μηνες καταφερα να χασω περιπου 11 κιλα και εδω και εναν μηνα περιπου εχω σταματησει την διατροφη και προσεχω αρκετα. Δεν τρωω πολυ, τα βραδια τρωω ελαφρια.

    Γυμναζομαι 5/7 , ειτε περπαταω 3 φορες την εβδομαδα 5-6χλμ στο γηπεδο η πηγαινω γυμναστηριο και κανω καποιο προγραμμα οπως Κροστρεινικ η βαρη σε συνδιασμο με αεροβιο 40λεπτα οπως κωπηλατικη.

    Η ζωη που κανω ειναι καθιστικη λογο δουλειας και πηγαινω συμφωνα παντα με το ρολοι μου, ωστε να κανω το ελαχιστο 4-5χιλιαδες βηματα την ημερα.

    Εδω και εναν μηνα που σταματησα την διατροφη, εκτος οτι εχω παρει 2 ποντους στην περιφερεια εχω βαλει και 1 κιλο! Τι μπορει να κανω λαθος? Για ποιον λογο δεν μπορω να χασω? Η λυση ειναι να τρωω μια φορα την ημερα δηλαδη? Κανω 4 γευματα την ημερα περιπου. Εχω αγανακτησει και προκειται να μπω για εγχειρηση και θα με αφησει εκτος για 2-3 μηνες. Φοβαμαι οτι θα παρω πολλα περισσοτερα κιλα απο οτι εχασα αν ολη μερα καθομαι για 2-3 μηνες!

    Ποτε δεν ηθελα να ειμαι ''κομματια'' αλλα παντα ηθελα ενα νορμαλ σωμα κατι που ειχα μεχρι πριν κοβιντ, οπου και στις καραντινες εβαλα περιπου 20+ κιλα. Εδω και εναν χρονο προσπαθω να χασω και ευτυχως μεσω της διατροφης εχασα περιπου τα 11 αλλα πλεον δεν ειμαι 20 αλλα 32!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-05-22 12:19 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teod Εμφάνιση μηνυμάτων
    και προσεχω αρκετα. Δεν τρωω πολυ, τα βραδια τρωω ελαφρια.
    καλημερα..αυτο απο πανω ειναι μια γενικοτητα που δεν βοηθαει να παρεις απαντησεις, αλλα ουτε κ να καταλαβεις που κινεισαι ή τι μπορει να φταιει.
    στην προκειμενη, μαλλον δεν τρως αυτα που θα επρεπε να τρως θερμιδικα κ γιαυτο μενεις στασιμος.
    θα πρεπει να υπλογισεις καποια πραγματα για να δεις που κινεισαι σε θερμιδες, κ να βγαλεις μια διατροφη που να σε βοθησει, συνδιαστικα με τις προπονησεις που κανεις.
    ο ριθμος των γευματων, περαν της δικης σου εξυπηρετησης κ προγραμματος μεσα στη μερα δεν παιζει κ τοσο ρολο.


    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-06-22 13:15 #3
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    Δε μας είπες τι ύψος έχεις και πόσα κιλά είσαι τώρα !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-06-22 20:03 #4
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Οι "γνωστοι διατροφολογοι" ειναι απλα πετυχημενοι στο marketing και δεν σημαινει κατι αυτο

    Οσο για το οτι εχεις παρει 1 κιλο και 2 ποντους στη μεση,αυτο ναι,σημαινει οτι ειναι λιπος και νερο απευθειας.Και μαλιστα με 2 ποντους και 1 κιλο,θα ελεγα οτι ισως εχασες και μαζα,γιατι μονο 1 κιλο με εξτρα 2cm δεν γινεται συνηθως.

    Το βραδυ δεν σημαινει οτι απαγορευεται το φαγητο.Τι τρως μεσα σε μια μερα πχ?
    Απάντηση με παράθεση