Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 11-06-22 01:56 #1
    Question Θα ηθελα την βοηθεια σας παρακαλω πολυ!!!
    Καλησπερα παιδια,ειμαι 1.83 υψος και 86 κιλα βαρος.

    εχω λιπος κυριως στην κοιλια και τα λεγομενα ψωμακια (σωσιβιο). οχι υπερβολικα πολυ αλλα εχω.
    αυτη τη στιγμη κανω μια διετα που κοβεις τελειως τον υδατανθρακα απο την διατροφη σου,απο 106 κιλα πηγα στα 86 κιλα μεσα σε 2 μηνες το πολυ.

    Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Θα πρεπει να χασω ακομα 11 κιλα (νομιζω για το υψος μου τα ιδανικα κιλα ειναι στα 75) και μετα να ξεκινησω να κανω βαρη κυριως και γυμναστικη γενικοτερα ωστε να αρχισω να κανω γραμωση?
    Δηλαδη πιστευετε οτι ειναι καλυτερα να πεσει το λιπος μου και το βαρος μου και μετα να ξεκινησω με βαρη-γυμναστικη κτλπ? ποια ειναι η γνωμη σας?

    Σας ευχαριστω πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-06-22 11:07 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Πέρα από τα κιλά και την πτώση τους, θα πρέπει να κοιτάξεις αν σε ενδιαφέρει και το look-εμφάνιση.
    Η προπόνηση με αντιστάσεις, δεν αναχαιτίζουν την μείωση του λίπους, αν αυτό σε απασχολεί, βοηθούν στην σύσφιξη και με την τόνωση της μυικότητας , το σώμα δείχνει πολύ πιο όμορφο και καλλιγραμο.
    Επίσης ένα μυικά τονισμένο σώμα, 80 κιλών με 183 υψος θα δείχνει πιο ωραίο από ένα σώμα 75 κιλών με 183 υψος.
    Γενικά αυτά τα μοντέλα - οδηγοί δεν αφορούν αθλητικά σώματα οπότε μην "κουμπώνεις" το μυαλό σου με αριθμούς και μην εγκλωβίαζεσαι, κοιτα τον καφρεφτη και δεν αν σου αρέσει αυτό που βλέπεις και τι βελτιώσεις πρέπει να κανεις.
    Απάντηση με παράθεση