Θέμα: Γειά σας!

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 18-12-22 11:37 #1
    Προεπιλογή Γειά σας!
    Καλημέρα, καινούργιος και εγώ σε αυτή την σελίδα, χαιρετώ όλα τα μέλη!
    Δεν είμαι νέος με τα βάρη και γενικά με το BodyBuilding, έκανα πριν αρκετά χρόνια συστηματικά με καλά αποτελέσματα, όμως το άφησα λόγω υποχρεώσεων κλπ.
    Μπήκα πρόσφατα (πριν 2 μήνες) ξανά με σκοπό να χάσω σωματικό βάρος-λίπος και να διατηρήσω όσο γίνεται τον μυϊκό ιστό μου!
    Τα πήγαινα πολύ καλά, έχασα και 7 κιλά, αλλά δυστυχώς πριν 10 ημέρες και κατά την διάρκεια εκγύμνασης των δικεφάλων-τρικέφαλων τραυματίστηκα στο αγκώνα(έσω επικονδυλίτιδα)
    Θα παραθέσω τα ανωτέρω με λεπτομέρειες στο αντίστοιχο topic.
    Eυχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-12-22 11:44 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Kάλησπερα και καλώς ηρθες
    Δώσε προσοχή γιατί ειανι ένα πρόβλημα που θα σε ταλαιπωρήσει αν το αμελήσεις … από δω και πέρα καλες διατάσεις πριν κ μετά , καλό ζέσταμα , κ απέφυγε για ένα διάστημα ασκήσεις που θα επιβαρύνουν το σημείο
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-12-22 12:47 #3
    Προεπιλογή
    Aν θέλεις δες αυτά που έχω γράψει στα θέματα τραυματισμών αν έχεις κάτι να μου πεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-12-22 17:25 #4
    Προεπιλογή
    Γεια χαρά Θανο καλός ήρθες στην παρέα μας
    Συμφωνώ με ότι σου είπε ο Τάσος,είναι κάτι που το έχουμε περάσει η το περνάμε οι περισοτεροι από εμάς,είναι δύσκολο σημείο καλή αποκατάσταση !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-12-22 19:06 #5
    Προεπιλογή
    Με αντιφλεγμονωδη τι κάνουμε; Ο φυσιατρος μου έδωσε celebrex 100mg, αλλά εγώ παίρνω γλουκοζαμινη-χονδροϊτίνη-Msm + πάγο και το σκέφτομαι, μου έγραψε και φυσιοθεραπεια.
    Ευχαριστώ παιδιά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-12-22 22:05 #6
    Προεπιλογή
    Από την στιγμή που υπάρχει τραυματισμός η γλουκοζαμινη κ χονδροιτινη δεν κάνει τίποτα,βοηθανε μόνο σαν πρόληψη πριν εκδηλωθεί ζημιά αλλά δε σημάνει ότι κάνουν θαύματα.
    Τα αντιφλεγμονώδες είναι λύση ανάγκης και όχι πάνω από 3 μέρες γενικά όσο μπορείς αποφύγετα.
    Με τις φυσικοθεραπείες θα δεις βελτίωση αλλά πρέπει να έχεις υπομονή,θέλει τον χρόνο του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-12-22 22:25 #7
    Προεπιλογή
    Δηλαδή περνάει χωρίς φαρμακευτική αγωγή; Ο οργανισμός θα πάρει την φλεγμονή; Και αν ναι πόσο κρατάει συνήθως στις ήπιες μορφές της;
    Απάντηση με παράθεση