Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 08-09-23 08:25 #1
    Wink Γνώμες για κρεατίνη σε κοπέλα
    Γεια σας παιδιά,
    Είμαι κοπέλα 32χρ και προπονούμαι 7 μήνες, 3 φορες την εβδομάδα αλλά έχω μείνει στάσιμη στα κιλά που σηκώνω.Παίρνω κάθε μέρα ένα σκουπ πρωτεΐνης και σκεφτόμουν να ξεκινήσω την κρεατινη σε μικρή ποσότητα γιατί έχω θέμα με το στομάχι μου. Θα μου προτείνατε να πάρω πρωτεΐνη & κρεατινη σε ένα? Η ξεχωριστά? Η δεν θα μου προτείνατε να πάρω καν πρωτεΐνη?
    Σας ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-09-23 13:28 #2
    Προεπιλογή
    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κρεατινη (5 g) μαζί με την πρωτεΐνη στο μεταπρονητικο σου ρόφημα,απλά να ξέρεις ότι η διαφορά που θα σου δώσει η κρεατινη θα αρχίσει να φαίνεται μετά από 20 μέρες χρήσεις γιατί πρέπει να γίνει πληρώσει τις κρεατινης μέσα στους μύες (στα ενδομυικα κύτταρα )
    Δεν χρειάζεται να κανείς ‘φόρτωμα ‘ λαμβάνοντας 20g την μέρα δεν κερδίζεις κάτι παραπάνω.

    Αγγελική καλός ήρθες στην πάρεα μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-09-23 15:09 #3
    Προεπιλογή
    Καλως σας βρήκα!
    Έχεις να μου προτείνεις κάποια μήπως?
    Και για ποσο καιρο να την παίρνω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-09-23 16:41 #4
    Προεπιλογή
    Μπορείς να πάρεις την rgns creatine-300gr.
    Αν βάζεις 5g (1 scoop) την ημέρα μπορείς να την καταναλώνεις συνέχεια δεν χρειάζεται να σταματάς,αν όμως θέλεις να βγαίνεις το χρονικό όριο το βάζεις εσυ δεν υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο,απλά να ξέρεις ότι από την μέρα που θα την σταματήσεις μετά από 20-25 ημέρες αδειάζει από τους μύες και αποβάλλεται μέσο των ούρων.
    Η κρεατινη είναι από τα πιο ασφαλή και τίμια συμπληρώματα -αρκεί βέβαια να τηρούνται τα όρια στην ημερήσια δοσολογια- έχουν γίνει παρά πολλές έρευνες που το αποδεικνειουν.

    Την κρεαρινη την καταναλώνεις και τις μέρες που έχεις off από την προπόνηση.

    Καλές προπονήσεις και ότι θέλεις εδώ είμαστε να τα λεμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-09-23 17:28 #5
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread