Καλησπέρα σε όλους!
Έχω πολλά χρόνια να γράψω στο φόρουμ, οπότε εάν το ποστ έπρεπε να είναι στην Γενική ενότητα ζητώ συγνώμη. Κοίταξα λίγο και τις δύο ενότητες και τους κανόνες, και μου φάνηκε ότι ταιριάζει εδώ περισσότερο.

Η ερώτηση μου είναι η εξης: είναι υπερβολικο το ποσο που χαλαω για την διατροφη μου? Κανω κάποιο λαθος, ή δεν γνωρίζω φτηνα μαγαζιά? Και για να είμαι πιο σαφής καθώς δεν τρώμε όλοι το ίδιο, εγώ είμαι περίπου στις 2500-2700 θερμίδες την ημέρα, και γύρω στα 170 γρ πρωτεΐνης την ημέρα. Τρώω ενα μεγαλο γευμα κρέας (κοτόπουλο, μοσχαρι απαχο, ψαρονεφρι κατα κύριο λόγο) ή ψάρι (συμπεριλαμβανω και γαρίδες κτλ εκει) την ημέρα, περίπου 400γρ γιαούρτι, όσπρια και αυγά για την πρωτεΐνη μου. Κατά τ άλλα, τα γνωστά, πολλά λαχανικά κ φρούτα, καλά λιπαρά από ξηρούς καρπούς, αβοκάντο και ελαιόλαδο, και 'καλους' υδατάνθρακες. Έχω μια isolate για όταν δεν βγει το φαΐ, αν και τις πρωτεΐνες δεν τις μπορώ γενικά.

Όλα αυτά μου βγαίνουν όπως έχω υπολόγισει αναλυτικά 300-350 το μήνα. Έχω γυρίσει πρόσφατα από το εξωτερικό, και όλα αυτά εκεί μου έβγαιναν γύρω στα 200-250 (σημειωτέον, με μισθό άλλο...). Μόλις γύρισα από σούπερ, και έχω απηυδήσει πάλι με πόσα χάλασα, οπότε αναρωτιέμαι, κάνω κάτι λάθος? Ανάλογα ποσα χαλατε και εσείς? Υπάρχουν μαγαζιά η μέρη για ψώνια που δεν ξέρω εγώ μήπως?

Σκέφτηκα να κάνω θέμα εδώ στο φόρουμ, επειδή φαντάζομαι είναι κάτι που γενικά θα παίζει σαν ερώτημα στην fitness κοινότητα εδώ, μήπως έχω χάσει κάποια επεισόδια. Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk