Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 318
  1. 22-03-09 16:38 #16
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.906
    Προεπιλογή
    και μιας και πιάσαμε την πορεία του κεφαλιανού να αναφέρω και κάποια άλλα στοιχεία...που συνήθως δε γράφονται σε φορουμς.

    μετά από τον αγώνα της Κω που έβαλε φωτογραφίες η Ελένη, ο μιχάλης απέχει από το αγωνιστικό bbing ως το 2003.

    είχα συμμετάσχει στον αγώνα της NABBA το μαίο του 2003 στο βόλο, και είχα μείνει το βράδυ με την ομάδα του lazzo adreiko και τον ρωτάω... "lazzo εκείνος ο κεφαλιανός που είχατε παίξει στην Κώ... που είναι; κάνει τπτ;"... μου λέει ο lazzo... "τωρα που το λές εξαφανίστηκε...θα τα παράτησε.."

    μετά από 1 εβδομάδα, στο Mr Hellas της ΠΕΣΔ-WABBA στην Πάτρα, σκάει ο Κεφαλιανός και χαζέψανε οι πάντες.... όχι μόνο δε τα είχε παρατήσει, αλλά είδαμε ένα αθλητή που ήταν τουλάχιστον ένα επίπεδο πάνω από τα ελληνικά δεδομένα...

    Ο κεφαλιανός κατεβαίνει λοιπόν στην πάτρα 1 Ιουνίου 2003, στην κατηγορία των +90 κιλών... αντιπάλοι του ο Κοπαρίδης, ο Γκαρνακέλης, και ένας πατρίνος Γιώργος δε θυμάμαι το επίθετο.

    Τον Κεφαλιανό τον χαζεύαμε όλοι στα αποδυτήρια.... και ξαφνικά το βράδυ... ακούμε Κεφαλιανός 4ος!!!! τευλευταίος!!! ...

    είναι δυνατόν; ο πρόεδρος της ΠΕΣΔ Καπετανάκης είχε γράψει μετά από εκείνον τον αγώνα "κάποιο λαθος έγινε! ο άνρθωπος ήταν σαν τον Levrone"...

    O κεφαλιανός, όχι μόνο δεν ήταν για 4ος αλλά ήταν για γενικό τίτλο, και θα βρούμε και θα βάλουμε φωτογραφίες. Πού θέλω να καταλήξω;;

    Ο Μιχάλης, όχι μόνο δε διαμαρτυρύθηκε, αλλά δέχθηκε το αποτέλεσμα χωρις σχόλια.. επειδή ήμουν μπροστά κατάλαβα ότι ο άνθρωεπος έχει όχι μόνο ήθος αλλά και ταπείνωση, και για αυτό έφτασε εκεί που έφτασε..

    η επίσημη απάντηση της κριτικής επιτροπής ήταν ότι το πρωί ήταν "θαμπός"... και το βράδυ στεγνωσε αλλά οι θέσεις είχαν κριθεί..

    Αν ήταν άλλος στη θέση του κεφαλιναού, μπορεί να μην ξαναπάταγε μετά από αυτό, αλλά όχι μόνο ξαναπάτησε, αλλά από κει και πέρα Νοέμβριος 2003 και μετα, άρχισε να σαρώνει τους γενικούς τίτλους, μέχρι που ήταν πλέον άσκοπο να συμμετέχει και τον έβαζαν να κάνει guest για να πάρει και κανένας άλλος κανα κύπελλο...

    ---

    τα παραπάνω είναι πρσωπικές απόψεις και δε θέλω να θίξω πρόσωπα ή καταστάσεις, αλλά νομίζω ότι πρέπει να τα γράψουμε γιατί ο κεφαλιανός δε γνώρισε μόνο δόξες, αλλά και αδικίες για να φτάσει εδώ που είναι τώρα.

    ---

    τέλος σε αυτό το αφιέρωμα στην πορεία του κεφαλιανού πρέπει να σημειωθεί η συμβολή 3 ανθρώπων χωρίς τους οποίους αμφιβάλω αν θα είχε αυτη την πορεία ο μιχάλης.

    1) Η γυναίκα του Ελένη που έχει σταθεί δίπλα του σε όλες τις δυκολίες, και είναι μεγάλη μας χαρά να είναι στο φόρουμ μας.

    2) Ο προπονητής του Δαυιδ Μπαλάσσας. Ο Δαυίδ ήταν αυτός που διέκρινε τον Μιχάλη και τον καθοδήγησε από την αρχή εως το τέλος. Πίστεψε σε αυτόν και το έλεγε ο άνθρωπος ότι ο κεφαλιανός ήταν για Olympia και κάποιοι γέλαγαν... Δαυιδ respect....

    3) Αλέκος Σιατραβάνης και η εταιρία του "healthy2day". Ο χορηγός του μιχάλη και άνθρωπος που τον έχει στηρίξει και βοηθήσει πολύ. Νομίζω ότι και ο μιχάλης παραδέχεται ότι χωρίς τον Αλέκο δε θα είχε αυτή την πορεία.. προφανώς και με τη μεγάλη του εμπειριά στο χώρο ο Σιατραβάνης διέκρυνε τις δυνατότητες του μιχάλη και εδώ και χρόνια τον στηρίζει στην προσπάθειά του.


    Νομίζω ότι είναι καλό να γνωρίζουμε τα παραπάνω και τους αφανείς ήρωες πίσω από τον άθλο του Κεφαλιανού να συμμετάσχει στο Olympia..

    MB
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-09 17:10 #17
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Πανο πολυ σωστα αυτα που αναφερεις.Αυτό για τον αγωνα της Πατρας το εχω ακουσει και εγω από τον Σιγαλα που ηταν εκφωνητης στον αγωνα.Ήταν τόσο καλος ο Μιχαλης και τοσο μεγαλη η αδικια που οταν δωσαν τα αποτελεσματα για ανακοινωση και ο Μιχαλης ηταν τελευταιος ο Σιγαλας είπε: "εγω δεν το λεω,ελατε να το πειτε εσεις!".
    Μερικες φωτο του Μιχαλη απο την επόμενη χρονια ,το 2004.
    Νικητης στο ΜR Hellas.





    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-09 21:45 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Ένα ωραίο βίντεο από τον επαγγελματικό αγωνα της Αυστραλίας,σε αρκετα πλάνα διακρίνεται και ο Μιχάλης μαζί με όλους τους επαγγελματίες.

    [youtube="E6kU-E3kd9Y"]E6kU-E3kd9Y[/youtube]


    Και μια φωτογραφία του ίδιου αγωνα ποζάρωντας με τον Kai Greene...

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-03-09 23:47 #19
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    παιδια εξαιρετικο το τοπικ για το μιχαλη πολλα συγχαρητηρια

    πολυ ενδιαφερουσα η πορεια του μιχαλη που ειχε και πολλες απογοητευσεις αλλα οχι μονο δε τα παρατησε ο μιχαλης αλλα εφτασε και εδω που ειναι τωρα και συναγωνιζεται επαξια με τους κορυφαιους

    αψογος επαγγελματιας και με ηθος απο αυτα που γραψατε πιο πανω ειναι ο μιχαλης οτι και να πεις για αυτον τον αθλητη ειναι λιγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-03-09 13:32 #20
    Προεπιλογή
    παντως ενδιαφέρον έχει και ότι όλη την δουλειά την έκανε ο Κεφαλιανός στην Κώ, μακρυά από αστικά κέντρα και φώτα.. Mike respect!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-03-09 16:15 #21
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραιο topic! Μπραβο παιδια για τις ενημερωσεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-03-09 16:26 #22
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Nα και καποιες άλλες φωτό από τον Μιχαλη από το 2003 Mr Oδύσσεια της Wabba...Πολλοί γνωστοί αθλητες επί σκηνης ...

    Κεφαλιανός - Αντρεϊκο



    Απο αριστερα προς τα δεξια :Κοπαρίδης-Κεφαλιανος-Πολυκανδρίτης,στο φόντο ο καλος φίλος και αθλητης Σταυρος Παπαδοπουλος.



    Overall,όλοι οι νικητες κατηγοριων επί σκηνης,από αριστερα προς τα δεξια:
    Μπουζιανας Γιωργος,Κεφαλιανος,Κοπαρίδης, Πολυκανδρίτης ,
    Παπαδόπουλος,το όνομα του τελευταιου από δεξια μου διαφευγει ..



    Μιχάλης most muscular
    ..




    Από αριστερα προς τα δεξιά:
    Παπαδόπουλος ,Κεφαλιανος,Πολυκανδρίτης, Kοπαρίδης,Μπουζιάνας Γ.


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-03-09 16:50 #23
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πολυ καλο τοπικ Polyneikos και πολυ καλες επισημανσεις για την ιστορια της πορειας του Κεφαλιανου στο ελληνικο bodybuilding, απο τον Muscleboss.
    Ευχομαι το τοπικ να εμπλουτιστει και με αλλες φωτο και απο την Ελενη Κεφαλιανου, απο το αρχειο του Μιχαλη.

    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-03-09 18:12 #24
    IFBB Pro
    Το avatar του χρήστη kefalianos

    Εγγραφή
    15-03-2009
    Περ.
    Kos
    Μηνύματα
    136
    Προεπιλογή
    Η πρωτη ειναι με τον Sylvio Samuel στην τελευτεια αγωνα του Sylvio στην India για το WABBA το 2005. Οταν εγινε ο Μιχαλης pro με το WABBA στη Βριξελλες γνωρισα τον sylvio, ειναι απο τα καλυτερα, πιο ευγενικα παιδια. Περιμενω να τον δω ξανα στο Mr. Olympia!



    Η δευτερη ειναι με τον δευτερο μπαμπα του Μιχαλη, τον Αλεκο. Σε αυτον οφειλουμε το ποσο ψιλα εφτασε ο Μιχαλης.



    Η Τριτη ειναι στο μερος που ειναι το 'most relaxed' ο Μιχαλης

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-03-09 18:22 #25
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ελενη πραγματικα πολυ ωραιες φωτο. Συγκρητικα με τον Silvio, ο Μιχαλης αρεσει πιο πολυ, καθως εχει πιο καλες αναλογιες.
    Τωρα που ο Μιχαλης θα αγωνιζεται σε πιο ψηλα επιπεδα, πιστευω γρηγορα θα προσαρμοστεί στα νεα δεδομενα ανταγωνισμού και θα ανταπεξελθει. Αλλωστε το εχει δείξει επανειλημμένα.



    Υ.Σ. Θελουμε και αλλες φωτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-03-09 18:24 #26
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Ελένη μας πορώνεις !!!Κι αλλο-κι άλλο !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-03-09 18:33 #27
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Μιχάλης Κεφαλιανός,Mr Oδύσσεια WABBA 2008,προσωπική μου λήψη..

    [YOUTUBE="DO8y2vzbH_o"]DO8y2vzbH_o[/YOUTUBE]
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-03-09 18:33 #28
    Προεπιλογή
    Φοβερό αφιέρωμα , μπράβο στα παιδιά και στην Ελένη που μας δίνει αυτό το υλικό και γνωρίζουμε καλύτερα τον Μιχάλη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-03-09 18:42 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kefalianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωρισα τον sylvio, ειναι απο τα καλυτερα, πιο ευγενικα παιδια. Περιμενω να τον δω ξανα στο Mr. Olympia!
    εγω ευχομαι στο μρ ολυμπια ναναι η φαρμακερη του συλβιο απο τον κεφαλιανο, ευγενικο και καλο παιδι ο συλβιο, αλλα καιρος ειναι να χασει
    Bodybuilding for life!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-03-09 18:47 #30
    IFBB Pro
    Το avatar του χρήστη kefalianos

    Εγγραφή
    15-03-2009
    Περ.
    Kos
    Μηνύματα
    136
    Προεπιλογή
    Αυτα ειναι με τον Δασκαλο, η πως τον λεω εγω, "THE LEGEND" Ο μεγαλος
    Δαυιδ Μπαλασας. Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Δαυιδ.







    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία