Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 27-03-09 22:48 #1
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή TV ειδησεις, η απολυτη αποβλακωση..........
    Όνομα: listeies.JPG Εμφανίσεις: 169 Μέγεθος: 22,4 KB

    "Αυτός που δηλώνει "πρόεδρος ληστευθέντων" μπορεί να μας εξηγήσει ποιά είναι τα μέλη του συλλόγου του και ποιοί ακριβώς τον έχουν ψηφίσει;

    Από την άλλη, ποιος είναι μεγαλύτερος καραγκιόζης, αυτός που κάνει... το ψώνιο του ή μήπως οι τηλεοπτικοί "δημοσιογράφοι" που του δίνουν βήμα και του κοτσάρουν και τον τίτλο "πρόεδρος" από κάτω;"

    με απότερο σκοπό τη?! την αποβλάκωση μας?!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-03-09 23:26 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    όπως θα ακούσατε (κι αν δεν το ακούσατε μάθετε το τώρα) αύριο είναι η ώρα της γης,
    τη είναι η ώρα της γης?!
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Η Ώρα της Γης (EARTH HOUR) ξεκίνησε ως μια εκστρατεία ευαισθητοποίησης που καλούσε τους πολίτες του Σίδνεϊ για να σβήσουν τα φώτα τους ένα βράδυ, για μια ώρα. Η ενέργεια αυτή σύντομα μετατράπηκε σε μια από τις μεγαλύτερες πρωτοβουλίες ενάντια στην κλιματική αλλαγή παγκοσμίως. Φέτος, στις 20.30 το Σάββατο 28 Μαρτίου, καλούνται οι πολίτες σε ολόκληρο τον κόσμο να σβήσουν τα φώτα τους για μία ώρα - την Ώρα της Γης.
    Στόχος είναι να συμμετάσχουν 1 δισεκατομμύριο άνθρωποι, σε περισσότερες από 1000 πόλεις και όλοι μαζί να αποδείξουν πως είναι δυνατόν να δράσουμε ενάντια στην υπερθέρμανση του πλανήτη.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Όλα καλά μέχρι εδώ , ερώτηση τώρα, με ποια άποψη συμφωνείτε από τις παρακάτω?!
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1)"Δεν είναι άβουλα όντα όσοι σβήσουν τα φώτα ή όσοι βρίσκουν έξυπνη αυτή την κίνηση
    Είναι μια μαζική απάντηση για το πόσο μεγάλη δύναμη έχει η φωνή των ανθρώπων όταν θέλουν και μια απάντηση σε όσους δεν δίνουν σημασία."

    2) ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ, ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ Μ….ΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ.
    ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΠΙΡΡΟΗ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΜΑΖΕΣ.
    Το χειρότερο όμως είναι ότι είμαστε όρνια. Γιαυτό και η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα παγκοσμίως σε συμμετοχή σε αυτό το πείραμα καταγραφής της παγκόσμιας ηλιθιότητας, και βλακείας.

    Γιαυτό και η Ελλάδα βγάζει τέτοιους ηλιθίους, και βλάκες πολιτικούς, γιαυτό και η Ελλάδα κατάφερε να...
    συγκρίνεται σήμερα με τριτοκοσμικές χώρες της Ν. Αμερικής και Αφρικής.

    Είναι περιττό να καλέσω όμως τα όρνια να ξυπνήσουν. Θα ήταν βλακεία και χαμένος κόπος. Θα αρκεστώ στο να καλέσω τους λίγους εναπομείναντες εχέφρονες και γνωστικούς Έλληνες πολίτες σήμερα, να μη "μασάνε" τίποτα.

    ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΥΡΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Οι δυο διαφορετικές απόψεις είναι γραμμένες σε ένα μπλοκ,
    Εγω πάντως συμφωνώ με τη δεύτερη παίδες!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-03-09 23:39 #3
    Προεπιλογή
    και εγω φιλε μου ειναι προφανες τι πανε να κανουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-03-09 23:45 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    εγω πραγματικα δεν μπορω να γειρω τη ζυγαρια προς καπου... δεν ξερω αν οντως ισχυει το πρωτο αλλα δεν ξερω αν ισχυει και το δευτερο.....
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-03-09 02:13 #5
    Προεπιλογή Kanoniko doulema
    Αυτο που με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ ειναιοτι υπαρχουν ανθρωποι που σπαταλλουν απιστευτη ενεργεια(βλεπε διασημους/πλουσιους)με 10 τηλεορασεις μεσα στο σπιτι κλπ. και αυτοι οι ιδιοι μας λενε να σωσουμε τον πλανητη.Γιατι?Γιατι να κανουμε εμεις οικονομια?Για να χαλανε αυτοι περισσοτερο???Τι ειμαστε εμεις?Και κανουν και τελετες βραβειων μετα?Ποση ενεργεια χαλανε για να παρουν οι διασημοι τα αγαλματακια τους με ολο το σοου που γινεται?Και μετα κανουν συναυλιες(βλεπε live earth)για να μας ''αφυπνισουν''.Εγω θα αρχισω να σωζω τον πλανητη μονο οταν αρχισουν αυτοι και δεν με ενδιαφερει τι θα γινει....

    Με τη δευτερη αποψη συμφωνω βεβαια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-03-09 07:42 #6

    Εγγραφή
    02-02-2008
    Περ.
    xrysoupoli
    Μηνύματα
    190
    Προεπιλογή
    Αυτοι που τοσα χρονια δεν πηραν κανενα μετρο για να προστατεψουν τον πλανητη μας καλουν τωρα να σωσουμε την γη σβηνωντας για μια ωρα τα φωτα,ε δεν ειμαστε και τοσο <<προβατα>>
    THEN WE WILL FIGHT IN SHADE
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-03-09 15:39 #7
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    συμφωνω απο τη μια .... αλλα απο την αλλη ας κοιταξουμε μονο τι κανουμε εμεις ωστε να εχουμε τη 'συνειδηση μας' 'καθαρη' στο τελος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-03-09 17:12 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    καλά αυτα τα κατευθυνόμενα δεν με αγγίζουν , εμένα εκείνο που με ενδιαφέρει είναι να υπάρχει κοινή συνήδειση σ αυτό το θέμα και ο καθενας όσο μπορεί να λειτουργεί υπέρ της προστασίας του σπιτιού μας , που είναι ο πλανήτης μας .

    και να αφήσουμε τους εγωισμούς και να μην συνεριζόμαστε ανεγκέφαλους που δεν τους νοιάζει το μέλον του πλανήτη , που αν το καταλάβουν θα είναι αργα .

    ουτε να είμαστε υπερβολικοί και να δυσανασχετούμε αλλα στον βαθμό που μπορεί ο καθένας να προσέχει το περιβάλον γιατί πλέον είμαστε οριακά .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-03-09 18:13 #9
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απο τη μια .... αλλα απο την αλλη ας κοιταξουμε μονο τι κανουμε εμεις...
    ωραία μιλάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-03-09 21:10 #10
    Προεπιλογή
    καψανε τα δαση τα βουνα και τα λαγκαδια και θελουνε να καψουνε και μενα μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-03-09 21:50 #11
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    αντε κ τα σβησαμε και τι εγυνε? να μου πεις να μην επισημοποιω κλιματιστικο το καλοκαιρι επιδι αλλαζει το κλημα η μειωση της θερμοκρασιας που προκαλει ναι, αλλα οχι κ το φως...

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mantus3 : 28-03-09 στις 21:54
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-03-09 22:08 #12
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ενταξη μαντους ξερουμε πως εισαι αντιδραστικο στοιχειο, αν σου λεγανε να τα αναψεις ολα εσυ τοτε θα τα εσβηνες, αληταρα

    εγω προστατευω το περιβαλον με τον τροπο που πρεπει παιδια οχι με τετοιες π.......ριες, πχ δεν πεταω ποτε χαρτια κουτια κλπ στο δρομο και πολυ περισσοτερο στο δασος...................................

    το ρευμα ας το σβησουνε αυτοι που εχουν βιλες με 50 δωματια και απο τους προβολεις καινε σε ενα μηνα οσο καιω εγω σε ενα χρονο.....................μαλιστα για αντιδραση εβαλα τη γυναικα μου και φτιαχνει κεικ τωρα, στο φουλ ο φουρνος...................................
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-03-09 22:44 #13
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    αν εχει σοκολατα μεσα θα περασω να παρω κομματι
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-03-09 00:27 #14
    Το avatar του χρήστη elenaki*

    Εγγραφή
    15-02-2008
    Περ.
    Ορεστιά
    Μηνύματα
    354
    Προεπιλογή
    Έτσι Φώτη όπως τα λές, με πρόλαβες...
    ας σβήσουν αυτοί τα φώτα, ενώ γύρω μας, μας πνίγουν τα σκουπίδια και η βρώμα!
    βλέπω έναν ηλίθιο απ το μπαλκόνι μου κάθε πρωί που καθαρίζει την αυλή του απ τα φύλλα των δέντρων κι αντί να πάρει μια σακούλα να τα βάλει μέσα, τα μαζεύει και τα ρίχνει στο απέναντι παρκάκι... αυτός πάντως το περιβάλλον του το χει κα8αρό... για το περιβάλλον γύρω του... χ.....κε...

    πως να δείξω σεβασμό σ αυτόν τον άν8ρωπο που κοντεύει τα 80 +?

    να τον βρίσω μου ρχεται κάθε που τον βλέπω.
    οι τιμές στα jumbo
    σου φτιάχνουν πάντα το κέφι

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-03-09 00:42 #15
    Προεπιλογή
    ναι αλλα αν κανουμε ολοι οτι κανουν ολοι και δεν μας νοιαζει για τιποτα τοτε ολα αστα να πανε...
    εξαλου αυτο με το ρευμα καλο θα μας εκανε οχι κακο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία