Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 52
  1. 08-04-09 03:41 #1
    Προεπιλογή το ταξιδι μου
    Αυγουστος 2007 τραγικη κατασταση απειρα ξενυχτια ποτα και η χειροτερη δυνατη διατροφη..
    ξεκινησα απο εδω



    1.72 98 κιλα...

    Πηρα αποφαση να κανω μια ριζικη αλλαγη

    μαιος 2008 μετα απο εντατικη διαιτα αεροβικη 78 κιλα

    πολυ λιπος ακομα



    Αρχιζω συστηματικη γυμναστικη σπιτι

    σεπτεμβριος 2008



    Το λιπος εχει φυγει ειμαι στα χαμηλοτερα μου κιλα 63 αλλα χωρις ιχνος μυ..
    χαρουμενος που καταφερα να ξεφορτωθω επιτελους τα λαθη τοσων χρονων αθλιας ζωης ξεκιναω απο το 0 να παρω σωστο ογκο.


    οκτωβριος 2008



    στεγνος απο λιπος αρχιζω να χτιζω εμφανιζονται κοιλιακοι πραγμα που με παροτρυνει να συνεχισω.. 63 κιλα ακομα .

    ιανουαριος 2009



    65 κιλα εχοντας αρχισει να παιρνω ογκο στηθος χερια κοιλιακους, το αναμνηστικο απο τα παλια χρονια εχει μεινει ακομα,, αναφερομαι στο πλαδαρο σημειο στην κοιλια το οποιο δεν λεει να φυγει.

    απριλιος 2009




    εδω και συνεχιζω συστηματικα χωρις συμπληρωματα με διατροφη που εχω σχεδιασει μονος μου και γυμναστικη σπιτι με τον απαραιτητο εξοπλισμο ειμαι 65-66 κιλα αυτη την περιοδο και στοχευω για 67 μεχρι το καλοκαιρι.

    οποιαδηποτε σχολια δεκτα, θετικα η αρνητικα.. ασχολουμαι 1 χρονο με τον χωρο οποτε οι γνωσεις μου περιοριζονται σε 5 βασικα πραγματα..

    Σημειωση πως ο στοχος μου δεν ειναι να φτιαξω ΒΒ σωμα αλλα αθλητικο λογο του οτι ασχολουμαι με διαφορα αθληματα, αρα δεν εχω τον ογκο ως κυριο γνωμονα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-09 08:28 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Φίλε μου συγχαρητηρια και πάλι,έχεις προσπαθησει πάρα πολύ και εχεις εισπράξει τα αποτελεσματα.Αυτη την στιγμη είσαι ετοιμος να φερεις το σωμα σου ακριβώς εκει που θελεις,η γνωμη μου είναι να αρχίσεις να παίζεις δυνατα για να βαλεις μυς πανω σου και με καταλληλη διατροφη να έχεις ένα γραμμωμενο,fitness σωμα.Για τον υπερβολικο όγκο μην φοβηθεις γιατί θελει ειδική προσπάθεια και διατροφη για να φτασεις έκει,αυτό που εννοω είναι ότι αν δεν το επιδιωξεις δεν θα σου προκύψει.Καλό έλεγχο των θερμιδων που λαμβανεις και κυριως από τις πηγες που τις παίρνεις,έξυπνη προπόνηση και ξεκινα αν θες με καποια βασικα συμπληρωματα για να υποστηριζεις την προπόνηση σου και την αναρρωση των μυών σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-09 09:48 #3
    Το avatar του χρήστη ovelix

    Εγγραφή
    21-10-2008
    Περ.
    χαλκιδα
    Μηνύματα
    370
    Προεπιλογή
    μπραβο ρε μαγκα αλλος ανθρωπος εγινες φανταζομαι πολλοι δεν θα σε αναγνωριζουνε καλη συνεχεια και παλι μπραβο
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-04-09 10:40 #4
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Μπράβο σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-04-09 12:06 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Μπραβο σου! Πολυ καλη βελτιωση!
    Ακου και την συμβουλη του Polyneikos πιο πανω^

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-04-09 12:43 #6
    Προεπιλογή
    πολυ μεγαλη η διαφορα στο σωμα σου.εκανες κατι καλο γι'αυτο
    θα ηθελα να κανω και μια παρατηρηση.μηπως εχεις λιγο γυναικομαστια ή ειναι ιδεα μου.αν θες ψαξ'το
    inzer advance designs

    stats βασικων ασκησεων(γιατι μονο αυτες μετρανε)
    bench press-1x52,5
    deadlift-1x110
    squat-1x80
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-04-09 13:23 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο napstor Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ μεγαλη η διαφορα στο σωμα σου.εκανες κατι καλο γι'αυτο
    θα ηθελα να κανω και μια παρατηρηση.μηπως εχεις λιγο γυναικομαστια ή ειναι ιδεα μου.αν θες ψαξ'το

    οταν ημουν πολλα κιλα πρεπει να ειχα αλλα τωρα δεν βλεπω κατι περιεργο σχετικα με το στηθος.. το μονο περιεργο που εχω παρατηρισει ειναι διαφορα μεταξυ δεξιου κ αριστερου στηθους. αλλα φανταζομαι πως ειναι επειδη ειχε ξεχειλωσει το δερμα μου 1 χρονο πριν..

    Polyneikε πολυ ευστοχες οι παρατηρησεις σου, συνεχιζω με προγραμα ανα μυικη ομαδα 6 φορες την εβδομαδα και διατροφη αυστηρη στην ποιοτητα αλλα ελαστικη στις ποσοτητες..

    Εχω και μια απορια,, το ενθυμιο απο την προηγουμενη ζωη, αυτο το κοματακι λιπους χαμηλα την κοιλια υπαρχει περιπτωση να φυγει ποτε? γιατι πραγματικα μου εχει βγαλει την πιστη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-04-09 13:34 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Bεβαιως και φεύγει το κατω μέρος της κοιλιας,απλά είναι το τελευταιο που υποχωρεί ,είναι το πιο δύσκολο κομμάτι και είναι θέμα α)πολύ καλής διατροφης και β)προπόνησης των κοιλιακών, με πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στο α.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-09 14:22 #9
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    μπραβο φιλε,

    εγω θα ελεγα πανε στα 70 κιλα και θα εισαι οκ,
    αλλα δε γινεται να εισαι και γραμμωμενος παραλληλα,
    ανεβα σταδιακα πανω απο τα 70 κιλα (75 περιπου), θα βάλεις και καποιο λιπος μαζι με τους μυες,
    μετα με μια καλη διατροφη και προπόνηση μπορεις να πεσεις στα 70 να εχεις καποιους σεβαστους μυες πανω σου και να εισαι και αρκετα γραμωμενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-04-09 16:11 #10
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Το λίπος στο μερος της κοιλιας, αλλά και γενικότερα χαμηλά, είναι συνήθως ένδειξη ανεβασμένης κορτιζόλης, ειδικά όταν δεν είναι κανείς γενικά λιπαρός.
    Οπότε θα έλεγα ότι ίσως θα πρέπει να ξανασκεφτείς το θέμα της προπόνησης 6 φορες την εβδομάδα για αυτόν τον λόγο, αλλά και για τον λόγο του ότι θες να αυξησεις την μάζα σου και την μυικότητά σου, για το επιπεδό σου.

    Έκανες μεγάλη διαφορά, αλλά ίσως αν το έκανες με άλλο τρόπο να ήταν καλύτερα, γιατι τωρα κατέβηκες αρκετά σε κιλά και παρόλα αυτά φαίνεσαι άτονος.
    Το λέω αυτό και απο την άποψη ότι, ένας μικρός σε ηλικία δεν πρέπει να κάνει και πολύ αυστηρά κάποια πράγματα, διότι στρεσσάρει πολύ τις ορμόνες του, τις οποίες χρειάζεται πιό πολύ για ανάπτυξη.

    Απόψεις που ασπάζομαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-04-09 17:56 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λίπος στο μερος της κοιλιας, αλλά και γενικότερα χαμηλά, είναι συνήθως ένδειξη ανεβασμένης κορτιζόλης, ειδικά όταν δεν είναι κανείς γενικά λιπαρός.
    Οπότε θα έλεγα ότι ίσως θα πρέπει να ξανασκεφτείς το θέμα της προπόνησης 6 φορες την εβδομάδα για αυτόν τον λόγο, αλλά και για τον λόγο του ότι θες να αυξησεις την μάζα σου και την μυικότητά σου, για το επιπεδό σου.

    Έκανες μεγάλη διαφορά, αλλά ίσως αν το έκανες με άλλο τρόπο να ήταν καλύτερα, γιατι τωρα κατέβηκες αρκετά σε κιλά και παρόλα αυτά φαίνεσαι άτονος.
    Το λέω αυτό και απο την άποψη ότι, ένας μικρός σε ηλικία δεν πρέπει να κάνει και πολύ αυστηρά κάποια πράγματα, διότι στρεσσάρει πολύ τις ορμόνες του, τις οποίες χρειάζεται πιό πολύ για ανάπτυξη.

    Απόψεις που ασπάζομαι

    τι εννοεις ακριβως λεγοντας ανεβασμενη κορτιζολη?
    Η γνωμη σου ειναι να απομονωσω εντελως μυικες μοναδες με μια μερα προπονησης την εβδομαδα με λιγοτερες επαναληψεις και παραπανω ενταση?

    Και με τον ορο ατονος τι εννοεις?

    Ο τροπος με τον οποιο εχασα κιλα δεν ηταν οντως καλος γιατι κατεστρεψα μαζι με λιπος κ οτι μυ ειχα , αν ειχα.. Πλεον η διατροφη μου ειναι πολυ εμπλουτισμενη σε καλα λιπαρα και πρωτεινες απο πολλες διαφορετικες πηγες.. οσο αυτο ειναι δυνατον.

    Σχετικα με συμπληρωματα σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω σοβαρα καποια 50αρα προτεινη με αρκετο υδατανθρακα για να με βοηθησει λιγο να ανεβω κιλα..

    Απλα το προβλημα μου ειναι πως αμα εχεις ιδρωσει να χασεις κιλα για να φτασεις σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο ειναι πολυ δυσκολο να τα ξαναπαρεις.. ψυχολογικα πιο πολυ.. δεν ειναι μονο σωματικο το θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-04-09 18:05 #12
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    συγχαρητήρια και εύχομαι να συνεχίσεις τον αθλητικό τροπο ζώης

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-04-09 19:02 #13
    Προεπιλογή
    Μπράβοοοοοοοοοοο!!!! Ste αξίζεις πολλά συγχαρητήρια.
    Εκνευρίζομαι αφάνταστα με αυτούς που λένε δεν μπορώ, θέλω να λένε την αλήθεια < δεν θελω> π.χ ο μπαμπάς μου εχει κανει μια κοιλια τουρμπο!! κ τον βαραω με μπουνιές στην κοιλια!!
    Είσαι τέλειος, εχεις καταφέρει να πιασεις αυτο που καποιοι θεωρουν ακατορθωτο!!
    Τα υπολοιπα απο δω κ περα θα είναι απλα για σενα
    Τώρα εδω που εφτασες να είσαι τόσο στεγνός, μπορείς να παίξεις με το σώμα σου
    Καλή διατροφή, προπόνηση, κ μεις είμαστε κοντά σου να σε βοηθήσουμε σε οτι χρειαστεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-04-09 19:05 #14
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    τι εννοεις ακριβως λεγοντας ανεβασμενη κορτιζολη?
    Εννοώ ανεβασμένα επίπεδα κορτιζόλης (καταβολική ορμόνη) στον οργανισμό, απο το πολύ το στρες κλπ

    Και με τον ορο ατονος τι εννοεις?
    Ότι δεν έχεις μυικό τόνο.

    Η γνωμη σου ειναι να απομονωσω εντελως μυικες μοναδες με μια μερα προπονησης την εβδομαδα με λιγοτερες επαναληψεις και παραπανω ενταση?
    Η δική μου γνώμη για το επίπεδό σου είναι, ότι θα πρέπει πρωτα να χτίσεις σωστές βασεις, που περιλαμβάνουν αυξηση δύναμης, βελτίωση ικανότητας νευρικού συστήματος για προπονήσεις, να μάθεις καλά την τεχνική στις ασκήσεις, και πολλά άλλα, ωστε να μπορεις να χρησιμοποιείς σωστά και την ένταση υπέρ σου, και συνεπώς να αποδίδουν καλύτερα και οι ασκήσεις που θα κάνεις.
    Στη φάση που είσαι, δεν χρειάζεσαι πολλές ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα, χρειάζεσαι μόνο βασικές και πολυαρθρικές, και φυσικά δεν χρειάζεσαι (δεν είσαι έτοιμος) για να απομωνόνεις μυικές ομάδες, αλλά θα πρέπει να δουλεύεις με ασκήσεις που χρησιμοποιούν περισσότερες ομάδες και συνεργιστικά.
    Για να αυξησεις δυναμη και μάζα, θα πρέπει πρωτα να μάθεις να κινούνται συνεργαστικά οι ομάδες μεσω μιας "αλυσίδας" αν με πιάνεις (δυστυχως δεν μπορω να το εξηγησω καλύτερα γραπτως), αλλά και πιό αποτελεσματικά τα motor units σου, αλλιως δεν θα μπορει να αποδίδουν τα μεγιστα οι μυες σου, ωστε να δεχονται και κατάλληλο ερέθισμα.
    Το να κάνεις μια ομάδα την ημέρα, σημαίνει ότι θα έχεις και πολλές ασκήσεις "περιττές" για σενα μεσα στο πλάνο για την κάθε ομάδα, ασε που αυξάνεις γενικά το στρες στον οργανισμό σου απο την καθημερινή προπόνηση.
    Αν έχεις και πολλά σετ, ακόμη χειρότερα.

    Τεσπα, όπως αισθάνεσαι κάνε.

    Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες πανω σε προπόνηση και διατροφή, κανε search στο φορουμ σε ανάλογες ενότητες και τόπικς.
    Κι αν θες περισσότερες λεπτομέρειες απο μενα πάνω σε προπόνηση κλπ, κάνοντας tag search, πατωντας το Βrawnys tips, θα σου βγάλει τα τόπικς όπου έχω ποσταρει σχετικά, για να μην επαναλαμβανόμαστε συνεχως σε κάποια πράγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-04-09 21:21 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    μπραβο σου τα λογια είναι περιτα απλα έχασες σε μυικό τόνο όπως ήταν αναμενόμενο επειδη ο στόχος ήταν να καθαρίσεις , δεν έγινε και τίποτε το οτι έκανες καποια λαθακια δεν είναι μη αναστρέψιμα , ούτε ήσουν ιδήμων να πω γιατι το εκανες ,απο δώ και πέρα γυμνασου τροφοδότησε τον οργανισμό σου με θρεπτικα συστατικά μάζεψε γνωσεις απο το φόρουμ και εκεί να δείς πανηγύρι , θα αλλάζεις εβδδομαδα με εβδομαδα .

    και να ξέρεις κάτι κάνε την ζωή σου ευκολη κάνε πραγματα απλά για να τα κάνεις σε διάρκεια και να μην σου φύγει ποτε η όρεξη , τα δύσκολα και περίπλοκα είναι για αγωνιστικές καταστάσεις όταν φαμε την ψυχή μας για να φτιάξουμε κατι απλο και αποδεκτο είναι δωρο άδωρο που λέμε.

    έτσι όπως είσαι φόρτωσε προπόνηση με βασικές ασκήσεις καλή διατροφή και λόγω ηλικίας θα γίνεις πολύ καλός , γιατί πάντα όταν χάνεις απότομα ακόμη και το δέρμα δεν προλαβαίνει να επανελθει και δείχνεις μια χαλάρωση αλλα αν φορτώσεις τούς μυς θα δείξεις πιο τονισμένος και με καλύτερη ποιότητα , το πρώτο βήμα το έκανες , προχώρα σταθερα και μάθε ροτώντας και διαβάζοντας.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία