Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 52
  1. 11-05-10 16:19 #31
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Oτι και να`χει παθει, που δεν πιστευω φυσικα, απλα πολλοι ειτε σταματανε, ειτε απλα δεν εχουν ορεξη πια να μοιραζονται τα παντα διαδικτυακα, δε θα ειναι απο την πρωτεΐνη.
    Χρησιμοποιω τη Nutrisport isolate εδω και ενα χρονο συνεχως και αδιαλειπτως (μιλαμε εχω κατεβασει κουβαδες, εχω ενα συρταρι τιγκα με scoops απο αυτην) και ουτε αλλαγες στη γευση εχω δει, η οποια ειναι εκπληκτικη (παντα σοκολατα) και οι τρανσαμινασες μου ειναι γυρω στο 60, κατι απολυτα φυσιολογικο για εντονα ασκουμενο ανθρωπο και χωρις τιποτα να μην παιρνει δηλαδη. Μου κανει τρομερη εντυπωση που ο γιατρος του του ειπε οτι μονο με φαρμακα ανεβαινουν. Δε μπορει να μην ξερει οτι ανεβαινουν σε αθλητες και ειναι φυσιολογικο, ή οτι ανεβαινουν στα υψη με το αλκοολ και αλλα τετοια. Μου μυριζει γιατρο που ψαχνει αφορμη για να κατηγορησει τα συμπληρωματα, τεσπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-05-10 16:33 #32
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Πάντως οι ενδείξεις των τρανσαμινασών κάποιου που χρησιμοποιούσε μέχρι πριν ένα μήνα roaccutane δεν είναι για να τις πάρει κάποιος υπ' όψιν όσον αφορά την πρωτεΐνη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    (μιλαμε εχω κατεβασει κουβαδες, εχω ενα συρταρι τιγκα με scoops απο αυτην)
    Έχεις κι εσύ το σύνδρομο των scoops ε; Κάθε φορά λέω, έχω 500 scoop, γιατί να το κρατήσω; Και πάντα το κρατάω... Μάλλον είναι κάποιο είδος εξάρτησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-05-10 16:35 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως οι ενδείξεις των τρανσαμινασών κάποιου που χρησιμοποιούσε μέχρι πριν ένα μήνα roaccutane δεν είναι για να τις πάρει κάποιος υπ' όψιν όσον αφορά την πρωτεΐνη.



    Έχεις κι εσύ το σύνδρομο των scoops ε; Κάθε φορά λέω, έχω 500 scoop, γιατί να το κρατήσω; Και πάντα το κρατάω... Μάλλον είναι κάποιο είδος εξάρτησης.
    Πάσχω και εγώ από το ίδιο σύνδρομο (το σύνδρομο των σκουπς)...................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-05-10 16:36 #34
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Και νομιζα οτι μονο εγω τα κραταω :


    Οσων αφορα την πρωτεινη την περιμενω σε καμια βδομαδα.Στα μεσα του Ιουνιου που θα κλεισω 3μηνο θα ξανακανω εξετασεις και θα ενημερωσω.

    P.S.3μηνο εννοω απο την προηγουμενη φορα που εκανα εξετασεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-05-10 16:52 #35
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Ναι, αλλοι μαζευαν κρανη, εμεις μαζευουμε scoops.
    Εμενα μου εχουν χρησιμευσει παντως, τα εχω βαλει σε κουτια βρωμης, φαριν λακτε, μουσλι.
    Και κατι ακομα, ενω τα scoops της Nutrisport τα σνομπαριζα αρχικα γιατι ειναι σφαιρικα και οχι ¨επιπεδα¨ τωρα τα εκτιμω και τα χρησιμοποιω γιατι δεν αφηνουν κενο παγιδευοντας αερα στο πισω μερος...

    Τελος scoopοσυζητησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-05-10 17:23 #36
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    πολα ατομα το παθαινουναπο λιπωδες συκωτι (τις ψηλες τρανσηναμινασεις) και κατηγορουν τα συμπληρωματα γιατι απλα δε γνωριζουν οτι εχουν λιπωδες.
    το χω παθει και γω
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-05-10 17:32 #37
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Περιπου το 50% των ανθρωπων γενικα εχουν λιπωδες συκωτι. Αυτο εχει 3-4 πιθανες αιτιολογιες. Χρειαζονται εξετασεις για να εξακριβωσεις απο τι ειναι. Το πιο συνηθες ειναι η ασκηση αυτη καθεαυτη και δεν αποτελει παθογονο κατασταση. Εγω να πω την αληθεια δεν το εχω ψαξει περαιτερω, αλλα πηρα Milk Thistle (sylimarin) σε σκονη. Ειναι οτι πιο αδιαλυτο υπαρχει (σε σκονη), πολυ χειροτερο απο BCAA και με απαισια γευση, αλλα ειναι φτηνο και εχει πολλαπλες χρησεις. Μετα απο ασχημο μεθυσι, σε δηλητηριασεις μανηταριων, σε αποτοξινωση και αποκατασταση του συκωτιου και πολλα πολλα ακομα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-05-10 17:58 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εντελώς ενημερωτικά οι παρενέργεις του rouakoutan δεν φευγούν σε ένα η δύο μήνες είναι αρκετά ισχυρό φάρμακο και η αφομοίωση θα πάρει χρόνο...
    Σωστος. Η ισοτριτινο'ι'νη ειναι βαρια και με αρκετες παρενεργιες για τον ανθρωπινο οργανισμο.
    My name is Daniel Lugo and I believe in fitness
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-05-10 20:12 #39
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιπου το 50% των ανθρωπων γενικα εχουν λιπωδες συκωτι. Αυτο εχει 3-4 πιθανες αιτιολογιες. Χρειαζονται εξετασεις για να εξακριβωσεις απο τι ειναι. Το πιο συνηθες ειναι η ασκηση αυτη καθεαυτη και δεν αποτελει παθογονο κατασταση. Εγω να πω την αληθεια δεν το εχω ψαξει περαιτερω, αλλα πηρα Milk Thistle (sylimarin) σε σκονη. Ειναι οτι πιο αδιαλυτο υπαρχει (σε σκονη), πολυ χειροτερο απο BCAA και με απαισια γευση, αλλα ειναι φτηνο και εχει πολλαπλες χρησεις. Μετα απο ασχημο μεθυσι, σε δηλητηριασεις μανηταριων, σε αποτοξινωση και αποκατασταση του συκωτιου και πολλα πολλα ακομα.
    τι εννοεις ?
    δεν σε καταλαβα...
    οτι εχουν λιπωδε απο την προπονηση??? οταν λες ασκηση?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-05-10 23:32 #40
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Οι τρανσαμινασες ανεβαινουν απο την ασκηση. Μεσα σε ενα γυμναστηριο οι μισοι περιπου που γυμναζονται συστηματικα εχουν ανεβασμενες τρανσαμινασες. Δε σημαινει απαραιτητα οτι εχουν λιπωδες συκωτι. Χρειαζεται εξετασεις για να διαπιστωθει (αξονικη νομιζω).
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-05-10 12:47 #41
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τρανσαμινασες ανεβαινουν απο την ασκηση. Μεσα σε ενα γυμναστηριο οι μισοι περιπου που γυμναζονται συστηματικα εχουν ανεβασμενες τρανσαμινασες. Δε σημαινει απαραιτητα οτι εχουν λιπωδες συκωτι. Χρειαζεται εξετασεις για να διαπιστωθει (αξονικη νομιζω).
    ναι μωρε αυτο παιζει..οι ψηλες τρανσαμινασεις υποδηλωνουν μυικη φθορα..

    εγω εκανα γενικες πριν μια βδομαδα,με διαιτα 240+ γρ προτεινη τη μερα,κ επερνα πολυβιταμινη(iss vitamine pak),waxy maize,amino, k black powder(μονο τις μερες προπο)..

    ολα ηταν υπερ μεσα στ ορια,εκτος τις τρανσαμινασεις που ηταν 50 κ 75..κ στο παρελθον ειχα δει ανεβασμενες τιμες εκει.αν ομως δεν ειχα παρει τοση προτεινη της προηγουμενες μερες δεν ξερω αν θα χε διαφορα προς τα κατω..

    την επομενη σε κανα 3 μηνο θα κανω λιγο οφ,καποιες μερες στην ποσοτητα..

    απτην αλλη,ειχα ldl:54,k hdh:149..κ τριγλυκεριδια 60(με οριο 50-150).
    κ ακομα των ουρων,κ οι λοιπες γενικες αιματος ηταν καλυτερες κ απο μωρου..

    τωρα γιατι το ποσταρω σε αυτο το θρεντ??περνω κ γω την ισολατε της νουτρι εδω κ ενα 2μηνο,κ ειδα τον τιτλο του ποστ..λες??
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-05-10 12:59 #42
    Προεπιλογή
    Picolo Να ξέρεις οτι τα roacuttan που έπερνες που είναι για την ακμή και η δόση που παίρνεις τη μέρα,ανάλογα με το πρόβλημα που έχεις, προκαλεί τέτοιες παρενέγειες στο συκώτι.

    Όταν κάνεις αυτή τη θεραπεία κάνεις ταυτόχρονα και διατροφή και αυστηρη μαλιστα.Αν ρωτήσεις το δερματολόγο σου θα σου εξηγήσει καλύτερα, αν και νόμιζα εφόσον κάνεις τη θεραπεία θα ήξερες..

    Αν δεν πρόσεχες τι έτρωγες είναι πολύ λογικό να ανέβει η τρανσαμινασι!
    Έκανα και γώ αυτη τη θεραπεία για 7 μήνες και έκανα εξετασεις κάθε μήνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-05-10 21:56 #43
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα ποστ να πω απλά σαν καλός φαρμακοτρίφτης ότι το roaccutane είναι από τα φάρμακα που ΒΙΑΖΟΥΝ το συκώτι. Επιβάλλονται τακτικές εξετάσεις στα ηπατικά κατά την χρήση του.
    Δεν υπάρχει θέμα να πάθει ζημιά το συκλωτι από πρωτείνη, αντίθετα η έλλειψη πρωτείνης είναι που του κάνει ζημιά
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-05-10 22:12 #44
    Προεπιλογή
    bane για αυτην την πρωτεινη τι εχεις να πεις???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-05-10 03:45 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα ποστ να πω απλά σαν καλός φαρμακοτρίφτης ότι το roaccutane είναι από τα φάρμακα που ΒΙΑΖΟΥΝ το συκώτι. Επιβάλλονται τακτικές εξετάσεις στα ηπατικά κατά την χρήση του.
    Δεν υπάρχει θέμα να πάθει ζημιά το συκλωτι από πρωτείνη, αντίθετα η έλλειψη πρωτείνης είναι που του κάνει ζημιά
    επειδη η θεραπεια κραταει αρκετο καιρο δεν ειναι πηρα ενα κουτι και τελος.καθε φορα που πας στον γιατρο να σου ανανεωσει το ροακουταν αναγκαστικα σου ζητουνται εξετασεις αιματος..κ αν δεν κανω λαθος δεν δινονται απο το φαρμακειο χωρις συνταγη γιατρου..
    θελω να πιστευω πως δεν υπαρχουν γιατροι που το δινουν χωρις εξετασεις και φαρμακεια χωρις συνταγη..επειδη το συκωτη οντως βιαζεται αποψη μου ειναι πως κατα τη διαρκεια της θεραπειας δεν θα πρεπει να περνουμε κανενα συμπληρωμα αφου μαλιστα απογορευνται ακομα και οι εξτρα βιταμινες...

    Τελος απαγορευεται οπαιδηποτε μορφης σκληρης-βαριας αθλησης..οπως Β.Β..

    **σορρυ για το οφ -τοπικ αλλα ειναι πολυ σοβαρο..και οποιος εχει προσωπικη εμπειρια απο αυτο το φαρμακο θα το καταλαβει..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία