Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 19-07-13 11:48 #1
    Προεπιλογή Χάσιμο λίπους με το ποδήλατο
    Καλημέρα
    Έχω πάρει ένα στατικό ποδήλατο και τρέχω ένα 45λεπτο κάθε βράδι μετά την δουλειά σε κανονική ένταση γύρω στα 20χιλ/ώρα τρέχω. Είμαι 25 χρονών 1.92 ύψος και είμουν 95 κιλά, τώρα είμαι στα 92 μετά απο 2 μήνες. Θέλω να ρωτήσω ποιο είναι το φυσιολογικό βάρος που πρέπει να φτάσω. Επίσης έχω πρόβλημα με το βράδι δεν ξέρω τι να φάω και πότε να το φάω, στις 9 τελιώνω την δουλειά και δεν ξέρω τι είναι σωστό να φάω εκείνες τις ώρες πριν ή μετά το ποδήλατο. Ακόμη τι μου προτείνεται να κάνω απο ασκήσεις (push ups, κοιλιακούς?) ώστε να μην είμαι τελείως πλαδαρός? δεν θέλω να αποκτήσω φέτες, στήθος κτλπ απλά να υπάρχει λίγο σφίξιμο θέλω, όχι τίποτα το υπερβολικό.

    Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-07-13 05:10 #2
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Φίλε μου, πρέπει να ξέρουμε το πως είσαι σωματικά (δεν φτάνει να ξέρουμε κιλά, θέλει φωτό, να δούμε μυς, λίπος κ.τ.λ.), για να απαντηθεί κάτι τέτοιο. Επίσης, αν δεν θες να είσαι πλαδαρός, η πιο έυκολη λύση, είναι του γυμναστηρίου! Καλό το ποδήλατο, καλύτερο το τρέξιμο όμως! Όσο για το τι να τρως, πάλι και για αυτό χρειάζονται επιπλέον πληροφορίες. Γενικά, προσπάθησε να τρως περισσότερα πρωτεινούχα (ψάρια, κρέας κ.τ.λ.) και λιγότερο υδατάνθρακα (ζάχαρη, ψωμιά κ.τ.λ.) και λιπαρά (π.χ. τηγανητά).
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση