Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 225 από 227
  1. 18-04-12 18:20 #211
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    γφ

    update
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-04-12 22:10 #212
    Προεπιλογή
    Και βεβαια μιλαμε ΠΑΝΤΑ για L-Carnitine!!!
    Born to LOSE , Live to WIN!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-06-12 16:53 #213
    Προεπιλογή μια μικρη βοηθεια παρακαλω
    καλησπερα ειμαι νεο μελος και ενδιαφερομαι να ασχοληθω με το αθλημα
    βεβαια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια σε ενα θεματακι.γνωριζω οτι για να παρει καποιος μυς και ογκο κλπ πρεπει να ειναι λεπτος. εγω δυστυχως εχω καποια
    παραπανω κιλα. ημουν 105 και 1,87. εχασα 15 κιλα και τωρα ειμαι 90 και 1,88. βεβαια ειμαι ακομα παχυς και χρειαζεται να χασω περιπου ακομα 10 κιλακια για
    να ειμαι ετοιμος να αρχισω. σκεφτομαι να τα χασω μεσα στο καλοκαιρι και να αρχισω να παιρνω ογκο μολις τα ξεφοτωθω. αν δεν σας κανει κοπο μηπως θα
    μπορουσε κανεις να μου πει καποια καλη διατα και ασκησεις? και επισης πως να αρχισω μολις χασω τα κιλα το bodybuilding? σας ευχαριστω για τον χρονο σας!
    ελπιζω να το ποσταρα στο σωστο σημειο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-03-13 19:11 #214
    Προεπιλογή Αερόβια άσκηση σε περίοδο αύξησης όγκου-βάρους
    Καλησπέρα,

    Προσπαθώ να αυξήσω το βάρος μου. Τρώω ΠΟΛΥ και γυμνάζομαι (έχω δημοσιεύσει το πρόγραμμα μου στο forum).

    Μέχρι στιγμής, σε λίγο χρονικό διάστημα έχω δει μεγάλες αλλαγές (κατά τη γνώμη μου). Έχω πάρει κάποια σωστά κιλά στα πόδια, στήθος, πλάτη κλπ.

    Όμως παρατήρω πως οι κοιλιακοί μου αρχίζουν και "χάνονται". Ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, στην τελευταία μέτρηση το λίπος ήταν 13%.

    Τι θα μπορούσα να κάνω για να επανέλθει η γράμμωση μου στην κοιλιά;

    Nα συμπληρώσω πως αερόβια άσκηση δεν κάνω καθόλου από τότε που προσπαθώ να πάρω βάρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-03-13 01:24 #215
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Δες απο εκείνο το σημείο και κάτω φίλε μου, θα βρεις αρκετές απαντήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-13 02:04 #216
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο posotikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    η γράμμωση μου στην κοιλιά;

    αερόβια άσκηση δεν κάνω καθόλου
    Απαντησες! Κανε αεροβιο ή διαλειματικη προπονηση 2-3 φορες την εβδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-03-13 02:11 #217
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Commander Εμφάνιση μηνυμάτων
    βεβαια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια
    Για να παρει καποιος μυς και ογκο πρεπει να γυμναστει και να φαει σωστα , όχι να ειναι λεπτός! Για τα παραπανισια κιλα μην ανησυχεις , καλυτερα λενε περισοτερο παρα λιγοτερο(καλυτερα να εχεις μυες+λιπος παρα να εισαι κοκκαλιαρης). Στα 90 κιλα και 1.88 εισαι πολυ καλα , πρεπει να φτιαξεις διατροφη και να εισαι σε θερμιδες συντηρησης , ισως και υποθερμιδικα για να χασεις λιπος μεχρι το καλοκαιρι και επειτα να βαλεις μυες! Για διατροφη κοιτα http://forum.bodybuilding.gr/forumdi...BB%CF%8E%CE%BD για να παρεις μια ιδεα. Επειτα με αυτους τους οδηγους και μερικα απλα μαθηματικα θα βγαλεις την διατροφη σου http://www.bodybuilding.gr/index.php...&id=3&Itemid=4
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-03-13 16:53 #218
    Προεπιλογή
    ArgoSixna
    Αρχικό μήνυμα απο posotikh
    η γράμμωση μου στην κοιλιά;

    αερόβια άσκηση δεν κάνω καθόλου
    Απαντησες! Κανε αεροβιο ή διαλειματικη προπονηση 2-3 φορες την εβδομαδα

    To ενδεχόμενο να φτάσω πρώτα τον στόχο κιλών που έχω και μετά να ξεκινήσω διαφορετική διατροφή και άσκηση (για γράμμωση) είναι σωστό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-03-13 17:03 #219
    Προεπιλογή
    ναι αλλα γιατι να παρεις παραπανω λιπος τωρα για να εχεις να χανεις περισσοτερο μετα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-03-13 01:41 #220
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο posotikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ενδεχόμενο να φτάσω πρώτα τον στόχο κιλών που έχω και μετά να ξεκινήσω διαφορετική διατροφή και άσκηση (για γράμμωση) είναι σωστό;
    προσωπικα θα κοιταγα τον καθρέφτη κ οχι την ζυγαρια μονο...
    επισης ειναι διαφορετικο να πεισ οτι θελω να ανεβω 5 κιλα σε 1 μηνα κ αλλο να πεις θελω να παρω 5 κιλα σε 5 μηνες..δλδ τ λογικο ειναι αν δεν εισαι στους πρωτους μηνεσ προπονησης(δλδ να εχεις τ απιστευτα noob gains) τ 5 κιλα στο μηνα να ειναι υγρα - λιπος στη πλειονότητα τους..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-04-13 15:55 #221
    Προεπιλογή Λιποδιαλυση
    γεια σας κάνω διαιτα απο χαρτιά διαιτολόγου που εχω απο πιο παλιά κάνω βάρη,αερόβιο παίρνω έναν λιποδιαλιτή animal cuts(universal) μια πρωτεινη whey gold και έχω γύρω στα 22% λιπως σε ποσω καιρω θα έχω παει τουλάχιστον στο 15% ειμαι 82,5 κιλά ποσα πρέπει να πάω για να ειμαι 15%?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-04-13 14:26 #222
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Καταλαβαίνεις και απο μόνος σου Γιώργο ότι οι ερωτήσεις σου απευθύνονται σε προφήτες.

    Δεν είσαι μηχάνημα ούτε μαθηματική εξίσωση για να δώσεις συγκεκριμένα στοιχεία και να γνωρίζεις το ακριβές αποτέλεσμα σε συγκεκριμένο χρόνο.

    Αν πιστεύεις οτι αυτό που κάνεις είναι σωστό δώσε υπομονή και τα αποτελέσματα θα έρθουν εν καιρό.
    Αν δεν πιστεύεις ότι αυτό που κάνεις θα έχει αποτελέσματα, μέσα στο φόρουμ υπάρχουν άπειρες πληροφορίες για να μάθεις τι μπορεί να δουλέψει πάνω σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-13 03:02 #223
    Προεπιλογή ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΑΖΙ
    Καλησπερα σας ειμαι 16 χρονων 1.80 υψος και 64κιλα! πριν κανα χρονο ξεκινησα διαιτα ειμουν 80κιλα τοτε και επεσα 15κιλα κατω τωρα καταληξα στα 64κιλα οπως ειπα το θεμα ειναι οτι εχασα βαρους αδυνατισα σε ολα τα σημεια του σωματος μου και το λιπος απο την κοιλια δεν εφυγε και εκανα σε ενα σιτε το τεστ και εβγαλε οτι εχω 20% ποσοστα λιπους!! Ειδα σε προηγουμενες δημοσιευσεις σας οτι η αεροβια ασκηση το πρωι πριν φας ειναι το καλυτερο για χασιμο λιπους! ναι αλλα εγω αν παω για τρεξιμο χωρις να φαω κατι τρεχω για 5-10λεπτα και μετα κοβομαι απο την εξαντληση γιατι γινεται αυτο και τι πρεπει να κανω?? μετα το πρωινο τρεξιμο τι θα ηταν καλο να φαω και τι ωρα να γινεται το πρωινο τρεξιμο? ξεχασα να πω στην αρχη μολις πειρα ενα πολυοργανο με πολλες ασκησεις να πηγαινε για τρεξιμο το πρωι μολις γυριζω να τρωω(τι?)μετα μεσημεριανο να τρωω η να περιμενω μετα τα βαρη? και τι να τρωω μετα??και βαρη να κανω μετα το απογευματινο τρεξιμο η πριν απο αυτο η να μην κανω απογευματινο τρεξιμο?και το βραδυ να τρωω κατι η οχι ?? απαντησε μου αν μπορειται γρηγορα δεν ξερω τι να κανω θελω βοηθεια γρηγορα πως να καψω το λιπος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-07-13 09:16 #224
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    skinnyfat... τα κιλα σ για το υψος σ ειναι δυσαναλογα πρεπει να παρεις βαρος....δν καταλαβα ποσες ωρες τρεχεις τη μερα.τοση αεροβια δε χρειαζεται.να τρως κ το βραδυ σαφως.επειδη οι ερωτησεις σ ειναι πολλες μπορει να σ δωσει καποιος γενικες κ οχι ειδικες απαντησεις...

    αρχικα κατσε τρωγε σαν ανθρωπος γιατι στανταρ κανεις υποθερμιδικες μεχρι αισχατων.... εχει θεμα το φορουμ με τις διατροφες μελων(χτυπα το ετσι στην αναζητηση) παρε απο εκει καποιες ιδεες για διατροφες αυξησης βαρους.

    δευτερον κοψε το αιωνιο τρεξιμο δε θα χασεις λιπος ετσι... ξεκινα ασχολησου με το πολυοργανο σου και παραλληλα ανεβα σε κιλα σωματικου βαρους κ μετα προσπαθησε να διωξεις το λιπος.
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-07-13 09:20 #225
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Φίλε Muscular καταρχάς ηρέμησε. Δεν έχεις δα και κανά τρελό πρόβλημα παχυσαρκίας.

    Κάτσε διάβασε λίγο το Forum στις ενότητες διατροφής και γυμναστικής και όλες σου οι απορίες θα λυθούν.

    Στη συνέχεια με επιμονή και υπομονή θα φτάσεις στο στόχο σου.


    Καλή επιτυχία!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία