Σελίδα 22 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 1220212223 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 316 έως 330 από 337
  1. 31-10-14 23:29 #316
    Προεπιλογή
    Να κανω μια ερωτηση κ γω. Ειμαι τυπος που παιρνει ευκολα λιπος στο σωσιβιο και στον ποπο. Ημουν σχετικα χοντρουλης και με διατροφη, προπονηση κλπ καταφερα να χασω σχεδον ολο το σωσιβιο ειχε μεινει λιγο που δε με ενοχλουσε πολυ. Μπηκα στον ογκο απο τον αυγουστο και η περιφερεια στον λιγο πιο κατω απ τον αφαλο απο 76 εχει παει 83. οι κοιλιακοι μου φαινονται μονο κατω απο το φως και θολα ενω το V εχει χαθει εχει φουσκωσει γενικα η κοιλια. Τον ιανουαριο μεχρι τον μαιο-ιουνιο θα κανω αυστηρα υποθερμιδικη διατροφη οπως και παλαιοτερα (με αεροβιες σωστες τροφες κλπ). Θα καταφερω να το χασω; και να παω στα ιδια εκατοστα περιφερειας;

    Να σημειωσω πως ημουν 65 κιλα και τωρα ειμαι στα 77. στοχος ειναι τα 80 κιλα μεχρι τον ιανουαριο. Δηλαδη απο τον αυγουστο μεχρι τον ιανουαριο 15 κιλα. Ναιι ειναι υπεραρκετα το ξερω αλλα οι θερμιδες μου αυξηθηκαν κατα 400-500. επισης δε πιστευω να ειναι καθαρα 15 αν βγαλω τα υγρα που εχω κατακρατησει. Μηνα πριν ειχα κανει και χρηση κρεατινης και ανεβηκα 1.5-2 κιλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PanosDanis : 31-10-14 στις 23:32
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-10-14 23:38 #317
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    13 κιλα , μετα να χασεις 15. Δεν ηταν καλυτερα να παρεις 2 για να χασεις μετα "κανενα" ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-10-14 23:58 #318
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    13 κιλα , μετα να χασεις 15. Δεν ηταν καλυτερα να παρεις 2 για να χασεις μετα "κανενα" ??
    Τι εννοεις ακριβως δε σε καταλαβα
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-14 00:03 #319
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Για ποιον λογο να παρεις 15 κιλα? Και οχι 2-3 αντε 4 κιλα.. 1 κιλο τον μηνα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-11-14 00:07 #320
    Προεπιλογή
    Γιατι πιστευα οτι, οτι κιλα εξτρα και λιπος παρω μετα θα προσπαθησω να το χασω. Το σκεφτομουν σαν πως να στο πω υψωνα θερμιδες μπορει να επαιρνα λιπος αλλα θα ειχα σιγουρο μυικο κερδος (γιατι η διατροφη μου ειναι αρκετα κομπλε σε π/υ/λ). Δεν τρωω δηλαδη σαβουρα. απλα εχω παρει αυτο το λιπος. Ξερω οτι το μυικο μου κερδος θα ειναι 2-2,5 κιλα καπου εκει δε νομιζω παραπανω. Αλλα αμφιβαλω αν μπορω να ξανα χασω το λιπος που εχω βαλει τωρα στο βαθμο που το εχασα την 1η φορα δε ξερω γιατι
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-11-14 00:08 #321
    Προεπιλογή
    Να ρωτησω κατι που σιγουρα θα εχει υποθει αλλα δε μπορω να ψαξω ολο το θεμα για να το βρω.
    Εχει διαφορα η προπονηση κοιλιακων ελευθερα με την αντισταση με βαρη στο μηχανημα? (σιγουρα εχει αλλα τι ειναι προτιμοτερο; )
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-11-14 23:53 #322
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Διαλεξε μια απο τις δυο πρωτες , μαζι με την τριτη! 1-2 φορες την βδομαδα . Ειναι υπεραρκετο , αν προσεχεις τι τρως δεν χρειαζεσαι κατι αλλο.





    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-06-15 22:44 #323
    Προεπιλογή κατω μερος κοιλιακων
    γεια σας και παλι!εχω 8.2 λιπος και κανω κανονικα κοιλιακους εδω και αρκετο διαστημα!το προβλημα μου ειναι οτι ειναι ενω εχω καταφερει να βγαλω ενα 4pack οι κατω κοιλιακοι αρνουνται να βγουν παρολου που μπορω να τους πιασω!ενδεχομενως να εχω μαζεμενο αρκετο λιπος εκει η κατι παρομοιο!ξερεται καποια τροφη που ισως βοηθαει στην απωλεια του λιπος σε αυτο το σημειο η καποιο αλλο trick?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-06-15 00:10 #324
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Πως μέτρησες το 8.2;
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-06-15 00:18 #325
    Προεπιλογή
    Επισης εξαρταται και απο τις λιποαποθηκες του καθενος. Εμενα π.χ μου φαινονται 6 μεχρι πανω απ τον αφαλο που δεν εχω λιπος και γυρω απ τον αφαλο εχω περισσοτερο συσσωρευμενο λιπος παρ ολο που αν παιξω με την κοιλια ρουφηγματα και τετοια μπορω να διακρινω και τους αλλους 2. Τοπικο αδυνατισμα δεν εχει. υποθερμιδικη διατροφη, βαρη, υπομονη κ αγιος ο Θεος
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-02-16 01:47 #326
    Question Απορία για κοιλιακούς
    Εχω ακουσει οτι για να δεις αποτελεσματα στην γραμμωση στην κοιλια δεν ειναι καλο να κανεις καθε μερα κοιλιακους αλλα θα πρεπει μερα παρα μερα(κατι που ισχυει για ολες τις μυικες ομαδες νμζ).... βεβαια το προγραμμα που μου εχουν βγαλει στο γυμναστηριο επειδη πηγαινω καθημερινα εχει σε καθε προπονηση να κανω κοιλιακους...ισχυει κατι τετοιο ;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-02-16 11:28 #327
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Για να δεις αποτελέσματα στη λεγόμενη γράμμωση στην κοιλιά ρόλο παίζει η διατροφή! Από κει και πέρα θεωρώ περιττό να κάνεις κάθε μέρα ασκήσεις κοιλιακών, 2 φορές την εβδομάδα είναι μία χαρά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-16 14:56 #328
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ειναι και αυτοι που κανουν ΚΑΘΕ μερα κοιλιακους, και αν τους ρωτησεις γιατι, σου απαντουν οτι θελουν να τους κανουν πιο γρηγορα. Αυτοι λοιπον, δε προκειτε να δουν ΠΟΤΕ τους κοιλιακους, γιατι απλα δε καταλαβαινουν οτι αν δε κανεις διατροφη, κοιλιακους ΔΕ βλεπεις.... τοσο απλα

    (Αυτος που σου εβγαλε το προγραμμα, ρωτα τον γιατι να μη κανεις και ποδια καθε μερα μαζι με τους κοιλιακους? Και πλατη? και ωμους? )
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-02-16 15:17 #329
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Εξαρατάται τι θες να πετύχεις....

    Καθημερινή προπόνηση κορμού γενικά, κάνουν αθλητές πολεμικών τεχνών συνήθως και όχι σωματικής διάπλασης....

    2 φορές την βδομάδα αρκούν ή και 1 (αν παίζεις με αρκετή ένταση) και κάνεις και βαριά squat και άρσεις...

    Αλλά και οι μυς του κορμού σαν όλους τους υπόλοιπους μυς αντιμετωπίζονται...η προπόνηση διαφοροποιείται ανάλογα με το άθλημα και τον στόχο
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-02-16 16:07 #330
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για τις απαντησεις!! απλα επειδη ξερω οτι πρεπει να αφηνουμε κενα αναμεσα σε καθε μυικη ομαδα και οχι να κανουμε καθε μερα με προβληματισε ...βεβαια νμζ το προγραμμα μου γενικα εχει ελλειψεις διοτι περα απο τους κοιλιακους μου εχει συχνα απο την μια μερα στην αλλη την ιδια μυικη ομαδα και καπου στα μισα της βδομαδας μου εχει κυκλικη προπονηση οπου κανω ολες τις μυικες ομαδες απλα με αλλες ασκησεις απο αυτες των αλλων ημερων ..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 22 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 1220212223 ΤελευταίαΤελευταία